| anonim_4396 a întrebat:

Daca te duci la varsta de 19 ani la prostituate si faci sex poti scapa de masturbare? E ok sa mergi la prostituate daca nu ai iubita?

25 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Probabil dacă îți faci abonament la ele, poți scăpa de masturbare.
Dar dacă nu lucrezi încă, deci n-ai venituri, nu cred că părinții o să te "sponsorizeze" cu bani pentru prostituate.

| 1997onur a răspuns:

Mai bine o la... sanatoasa decat sa mergi acolo. Nu intelega jur pe dumnezeu daca pot intelge putin macar cum puteti accepta so faceti cu asa oamenii.

| 1997onur a răspuns:

Nu mai spun de bolile care le puteti lua 100%...

| Seba2013 a răspuns:

Nu, este o eroare logica. Mai bine iti faci cont pe steam si joci fifa cu maneta de play. Poate fraza asta este mai eficienta. Insa nici distragerile acestea nu ti le recomand pentru ca te imprastie, dupa aceea nu stii cum sa te mortifici, reculegi si sa te concentrezi cu lucruri mai folositoare. Sau sa traiesti potrivit firii, moral ci nu impotriva firii sau alterat, ca Dumnezeu nu te mai accepta. El vrea un corp nealterat si curat, respinge jertfele alterate. Chiar si cand idolatrizezi pe cineva si faci din lucrul acela o religie il superi si tradezi. El vrea sa il venerezi; sa respecti poruncile, sa practici dreptatea si sa respingi pacatul.

La varsta ta trebuie sa fii laborios si sa iti ocupi timpul cu lucruri folositoare. la 19 ani trebuie sa te gandesti sa domini anumite profesiuni folositoare ca alfel te poate omor diversitatea(petrecerea), lenea, vantul sau lucrurile de nimic. Daca iti faci un obiectiv folositor si te ti de el, te antrenezi, modelezi bine...te asigur eu ca pe viitor iti vor iesi fete si oameni in cale. Nu mai cauta prostituate ci cauta oameni si meserii care te ajuta sa te dezvolti si evolutionezi creativ pentru ca doar cei tari vor stapani pamantul, nu slabi si dependenti. O sa vezi ca in societate ai nevoie de pricepere iar asta nu este usoara. Va trebui sa o cauti cu mult efort si sa iti organizezi timpul incat chiar si atunci cand nu practici sa o urmaresti. Poate nu te-ai nascut frumos, insa daca practici aceste obiceiuri TE FACI stea.

Invata sa fii calm pentru ca cei nervosi se consuma si uzeaza fara folos. Invata sa fii suav si delicat sau bland cum ne indeamna Iisus. Si rusinos cu duhul nerusinarii. Este bine sa fii simplu si smerit decat cu viciul superbia (hybrisul, mândria) si picioare care alearga repede la rau. Invata sa te PASTREZI pe calea cea buna si sa ti-o INTARESTI. Un bun pilot nu naufragiaza ci carmuieste cu siguranta nava, astfel evita caderea sau accidentele paguboase. Si cand este fum intens, reduce viteza si se concentreaza la directie si linie sau pune frana.

Cartea a treia a Regilor 19:12
După cutremur va fi foc, dar nici în foc nu va fi Domnul. Iar după foc va fi adiere de vânt lin şi acolo va fi Domnul

| Emilian65 a răspuns:

Nu, in ambele cazuri.

| mgtow a răspuns:

Da, mergi cand ai nevoie. De boli nu e problema pentru ca au analize facute. Altfel pierzi ani din viata fara sa explorezi gaurile placerii

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de masturbare, daca nu ai vointa ca sa renunti.

| Kranci123 a răspuns:

Nu poti sa mergi la prostituate fara sa ai prietena, vrei sa rada femeile alea de tine? te intreaba de la usa daca ai sau nu, iar daca nu te dau afara de nu te vezi!

| GambleR40792 a răspuns:

Pai si cum scapi de masturbare te duci la curve de 3-4 ori pe saptamana, dispui de atatia banii > tare

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Lasa balivernele cu boli si toate rahaturile, ma mir cum de nu in satra cand se foot tiganii verisoara cu verisor sau frate cu frate nu isi impart boli in stanga si in dreapta, mai bine ati vorbi mai putin de boli

| 1997onur a răspuns (pentru GambleR40792):

Nu stiu cine esti da pentru mine este de ajuns sa-mi dau seama ce fel de om esti daca vorbesti in halul asta du-te si trateazate nu-i normal ce vorbesti acolo deloc e clar ca ai probleme de sanatate mari de tot daca faci asa ceva.

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Am fost mi-am facut analizele sunt bine si in corp si la cap, multumesc de atentionare oricum

| 1997onur a răspuns (pentru GambleR40792):

Bine

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Multumesc o duminica linistita sa aveti

| 1997onur a răspuns (pentru GambleR40792):

Mulțumesc frumos cu adevarat.

Sa ai si tu Gambler o duminica asa cum iti doresti.

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Plina de castiguri la jocuri asa se ureaza, multumesc anticipat si numai interpretati gresit happy

| 1997onur a răspuns (pentru GambleR40792):

Bine laughing))

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Exista centre de testare pentru HIV sau SIDA aveti idee, daca cu COVID sunt, intreb de curiosrolling on the floor>

| doctorandus a răspuns:

Și? Vrei să te duci în fiecare zi la prostituate? Știi cât costă asta? Și că riști să iei boli?

| 1997onur a răspuns (pentru GambleR40792):

Esti nebun laughing))

| GambleR40792 a răspuns (pentru 1997onur):

Pai te-am intrebat ca vad ca te pricepi na, nu e un site in care ne ajutam

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Nu. Nu poti scapa de masturbare.
Alimentezi conturilor unor pesti, care profita de niste fete care presteaza o meserie care nu e reglementata legal. Cred ca poti ajunge si la bulau pentru plata de servicii la prostituate.
Te poti alege si cu niste boli venerice, daca nu esti atent.

| Radu84 a răspuns:

NU, la ambele întrebări.
Cu masturbarea, trebuie să duci o luptă serioasă. SE POATE! Dar mare atenție la ce te uiți: la TV, calculator și pe telefon! Gândește-te că madturbarea îți va distruge în viitor relația cu soția! NU MERITĂ!

| doctorandus a răspuns (pentru Radu84):

Citat din Elena Ceausescu: Dovada, dovada!

| doctorandus a răspuns (pentru Radu84):

Adica dovedeste ca "madturbarea îți va distruge în viitor relația cu soția" tine de stiintele medicale si nu de delir mistic.

Pentru a dovedi asta, ofera citate din ICD-10, DSM-5, ICD-11 sau DSM-5-TR.