| DDCC a întrebat:

Dacă vă place mult de cineva atunci așteptați ca el/ea să facă primul pas sau îl faceți voi?

Răspuns Câştigător
| ceziy a răspuns:

Daca respectam traditiile vechi (pe timpul cand erau parintii tineri). baiatul trebuie sa o faca primul... dar in modul modern. asigura-te ca stiti amandoi ca va placeti, si cel mai tupeist face primul miscarea! kiss happy

16 răspunsuri:
| ceziy a răspuns:

Depinde... spune esti fata sau baiat?

| neutrino a răspuns:

Daca esti baiat, trebuie sa stii ca aceasta este responsabilitatea ta.

| DDCC explică (pentru ceziy):

Băiat, dar întrebarea o pun la modul mai general, nu sunt îndrăgostit de nimeni și nici nu se va întâmpla. Sunt curios de părerea celor din jur.

| dishea a răspuns:

Il fac eutongue

| DDCC explică (pentru ceziy):

Foarte bun răspuns.
P.S. Nu este niciun "amândoi".

| ceziy a răspuns (pentru DDCC):

Ok, am inteles happy, merci pentru medalie (funda) big grin

| DDCC explică (pentru ceziy):

Da, cu plăcere. Cât timp nu ai multe îți vor face plăcere dup-aia nu cred.

| Ionut_Constantin_1990_cxGY a răspuns:

Partea cea mai frumoasa este ca nu faceti nimic voi doi....ci inimile voastre, practic este ca o scanteie ce aprinde in inima focul dragostei, cand acesta te cuprinde este vai si amar pentru inima bate ca o nebuna in prejma lui, ei, si fara sa vrei reactionezi in cel mai frumos mod doar pentru ati arata sentimentele.....mai rau este cand doar tu esti cel care simte acel gol in stomac acele batei ale inimii parca ar fi gata sa iti iasa din piept.

| IloveME a răspuns:

Depinde! de obicei sunt o persoana foarte indrazneata! intotdeuna,daca mi-a placut de cineva, poate nu i-am spus-o direct in fata, dar i-am aratat prin fapte ca imi place!
Ultima data, chiar m-am indragostit la prima vedere, dar in acelasi timp mi-a disparut tupeul.de cate ori il aveam in fata mea ma pierde-am! nu puteam rosti nici macar un cuvant!
Da suntem impreuna, ne iubim foarte mult, dar nu suntem impreuna pentru ca eu am facut acest pas! de data asta pot spune ca la facut el!
Deci depinde de situatii si sentimente!

| Liliana1981 a răspuns:

S-a intamplat sa-l fac si eu.

| Smile3 a răspuns:

Crede-ma ca daca astepti, chiar daca te place pana la urma o sa o/il pierzi! ..Candva eram prea timida ca sa recunosc(puteam sa fiu moarta dupa el, degeaba! Pur si simplu nu aveam tupeu!).Dar acum mereu recunosc ce simt!(am invatat din greseli!). Daca vrei sa faci aceleasi greseli ca mine pana sa realizezi ca nu ar trebui sa-ti fie rusine cu sentimentele tale. Taci si asteapta sa vina el/ea la tine! Daca chiar vrei sa se intample ceva intre voi, apropiete de ea, atrage-i atentia(vorbiti mai mult pe facebook, mes!) si cand crezi ca va fi momentul potrivit spune-i ce simti!(dar in realitate! in nici un caz pe net!)...Baftaa!happy

| DDCC explică (pentru Smile3):

Mersi, voi ține cont de asta.
Din păcate nu pot acorda mai mult de o fundă. sad

| Smile3 a răspuns (pentru DDCC):

laughingNu conteaza!happy... Sper doar ca te-am ajutat!winking

| DDCC explică (pentru Smile3):

M-ai ajutat cu sfaturile, să conștientizez ce am greșit până acum și ce trebuie să repar.
P.S. Răspunde la o întrebare de-a mea, oricare, să îți acord o fundă dacă dorești.

| Alexandru0007 a răspuns:

Face primul pas ala care simte ca trebuie sa faca ceva, nu mai e ca pe timpu tatalui

| InghetataVerde a răspuns:

El.