| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand fac dragoste imi este rusine sa gem? Chiar daca imi place foarte mult ma abtin deoarece poate o sa sune caraghios sau mi-e frica ca nu i-ar place cum se aude. Cum sa scap de teama asta? Funda

14 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu ei in care sa renuntati la secrete si sa dati cartile pe fata. Nu are de ce sa nu-i placa, totul e doar la nivel mental pentru tine. Ti-e frica si trebuie sa scapi de aceasta teama pentru ca e total nejustificatahappy

| ionutz27 a răspuns:

Cred ca nu te simti in largul tau, si nu ai destula siguranta pe intimitatea voastra(adica va este frica sa nu va prinda sau sa va auda)

| anonimiussandicartiozeropmmdy a răspuns:

Incearca,adica daca nu o sa ii placa iti va spune. Nu trebuie sa iti fie frica, nu are de ce asta este ceva normal. Lasa frica si rusinea deoparte si incearca iar la sfarsit intreaba-l daca i-a placut.happy

| DorelExpertu a răspuns (pentru TheAce):

Eilaughing fata a spus despre unu nu 2 sau mai multi, daca ai incredere in el o poti face daca nu incearca sa discuti cu el cred ca va fi de acord

| TheAce a răspuns (pentru TheAce):

Cu el*, scuze.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai intimitate in relatie si incredere in prtenerul tau. Lucreaza la asta si totul va fi in regula.

| AnaAna29 a răspuns:

Invingand-o.big grin

| Girly111 a răspuns (pentru Brigaela):

Tocmai ca am, foarte multa altfel nu mai faceam asta.

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Girly111):

Daca ai, atunci nu ar trebui sa ai nici cea mai mica inhibitie.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu este teama. Este ca nu ai incredere in tine suficienta, sau nu este destula uniune intre voi incat sa va puteti expresa liber in orice moment.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vîrstă ai?

| stark47 a răspuns:

Iti este frica pentru ca nu ai incredere! inca nu esti pe deplin OK cu ideea de sex! incearca sa capeti mai multa incredere prietenul tau in ceea ce priveste sexul!+personal, cred ca o sa-i placa! mie 1 imi place cand aud astfel de sunete! nu te abtine

Răspuns utilizator avertizat
| KameliaAura a răspuns:

De ce sa nu gemi, sa nu tipi de placere? Nu vad rusinea un motiv. Lui i'ar place sa te auda, isi da seama ca te face sa te simti bine si in acelasi timp il excita. Nu trebuie sa iti fie teama, traieste clipele acelea, fii tuhappy