| ViatacuLouie a întrebat:

De ce credeti ca tindem sa fim atat de autodistructivi cand vine vorba de relatii amoroase? Ne indragostim de cine nu trebuie etc

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este total gresita. Faptul ca tu nu ai avut succesul scontat, nu este suficient pentru a generaliza.

| ViatacuLouie explică (pentru neutrino):

Ai aruncat cu noroi in intrebarea mea fara sa dai măcar un argument... Oricum, multumesc de răspuns. Acum toti care si-au pus aceasta întrebare vor stii răspunsul happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu generaliza.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Daca oamenii ar gandi cu capul si nu cu inima nu am mai fi in situatia in care suntem

| Hakuouki a răspuns:

Omul cat traieste invata, fiecare are de invatat in privinta relatiilor, cel mai des gresesc fetele, dar unele o si merita.

| RAY a răspuns:

Intrebarea e buna,apropo serialu meu preferat de pe fox kids, pentru ca iubirea este localizata acolo unde nu este ratiune in creier,daca am gandi rational nu neam indragosti,am gasi mereu defecte, e iubirea asta orbeste ratiunea, mai ciudat e ca de multe ori persoana preferata inainte de a de indragosti nu e chiar ce ai vrut, e un mister de ce ne indragostim, nu se stie

| ViatacuLouie explică (pentru RAY):

Multumesc pentru răspuns. Stiu ca nu sunt trecut prin viata sa spunem si acum pare ca vorbeste un pusti care a fost respins de o fata si gata, e pe punctul de a se sinucide. Pur si simplu, ma uit la o fata si de fiecare data nu inteleg pentru ce calitate a ei o plac...

| Analytical a răspuns:

Dragostea nu are limite. De orice fel, apreciem, dezamagim, suferim, iubim toate ca sa ne fie noua bine. Unde e dragostea neconditionata? Care nu asteapta nimic in schimb, care nu trece odata cu indragostitum, care accepta defecte si trece prin orice de dragul ei?
E un ideal, dar nu imposibil. Eu inca cred in ea si ca sa primesti trebuie sa oferi. Ofera tu acea dragoste, poate se vor educa si altii.

| Rhnegativ a răspuns:

Nu suntem autodistructivi, avem doar o parere gresita despre iubire. Ceea ce nu realizam inca este faptul ca tot ce exista in exteriorul nostru este oglinda noastra. Asadar daca noi nu ne iubim si nu ne acceptam asa cum suntem, cum putem astepta ca ceilalti sa o faca?

| frostxtq a răspuns:

Nu inotdeauna. Nu e o regula sa te indragostesti de cine nu trebuie. De obicei acele iubiri sunt trecatoare si adolescentine.