| Casiana_Nady_1992 a întrebat:

De ce doare dragostea? sad

24 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

La 13 ani nu ar trebui sa doara. Stai sa vezi mai incolo!

| corbulalbrosu a răspuns:

Din cauza ca ai pus-o la inima. Incearca sa fii indiferenta si vezi ca-ti trece.

| Doub a răspuns:

Fjl, ai 13 ani si te doare dragostea?rolling on the floor

| Clausd10 a răspuns:

La varsta ta, ceea ce simti nu e durere. E doar supararea ca cealalta e mai cool decat tine si ti l-a luat. Mai bine apuca-te de invatat sau... s-ar putea ca peste 1 an 2 sa te doara ca n-ai intrat la liceul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Daa, o doare capul, adica "dragostea", fiindca tine mult la el.
Mai bine i-ai da niste sfaturi.

P.S : fara cel cu ''da-te cu capul de pereti"

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm.
Atunci o sa-i spun sa se dea cu capul de o piatra.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

laughing

| Neuronul a răspuns:

Dragostea nu doare!
Dragostea adevărată ar trebui să umple sufletele de fericire şi armonie.
Din moment ce te îndrăgosteşti de un idiot, nu dragostea doare, ci prostia straight face

| Casiana_Nady_1992 explică (pentru Doub):

Doamne..nu poate omul sa intrebe nimic..ca imediat va luati de el ca are 13 ani

| Doub a răspuns (pentru Casiana_Nady_1992):

Aha.winking

| Casiana_Nady_1992 explică (pentru Clausd10):

Cica nu o sa intru la liceu. big grin Intrebam' si eu.

| Casiana_Nady_1992 explică (pentru Doub):

Da da happy.Si nu imi dau cu o piatra in cap happy

| Casiana_Nady_1992 explică (pentru Doub):

Se vede ca sunteti ceausesti laughing)

| Doub a răspuns (pentru Casiana_Nady_1992):

Suntem, ne permitem.smug

| Clausd10 a răspuns:

Copila, mila-mi e de tine. Serios. Si nu! Nu sunt ceausist. Si DA, ma indoiesc ca ai sti cine a fost. Succes in viata. Daca ti-l prinde tata-tau pe amorez ti-l rupe pe genunchi. Ca sa te doara.

| XxspeedxX a răspuns:

Te doare dragostea? exista un tratament simplu care cred ca o sa-ti placa : DEGETICA! poti sa-ti inlocuiesti iubitul facand getetica sau chemandu-ma pe mine pe la tine si eu al 12 ani in august 13. Degetica este cand iti bagi degetul in pizada. Nu ai cum sa te dezvirginezi cu degetul!

| djlukass a răspuns:

Da de unde stii? Ti-ai pierdut papusa barbie? si tu stii ce e aia dragoste nu?

| Miihaa a răspuns:

Pentru ca este traita cum trebuie, lipsa de experienta, ori rautate, ori prostie, etc. Sau combinatie a celor pe care ti le-am spus.

| Salahadin73 a răspuns:

Ai treişpe ani, gen. Nu ar trebui sa te joci cu papusile sau ceva?

| NoNameo a răspuns:

Dragostea nu doare, numai prostiile dor. Si la 13 ani ai tai nici nu stii ce e aia dragoste si o sa vezi ca ea nu doare, dor alte chestii. Si nu cred ca o sa iti sangereze ceva din cauza dragostei sau ca iti vei rupe un os ceva din cauza ei incat sa doara.

| T0T a răspuns:

După ce spun ceilalți tovarăși, deduc că ai 13 ani. Eu sunt absolut sigur, că un copil la vârsta ta nu știe ce este dragostea, ci doar simpla atracție. Depinde și ce fel de dragoste. La vârsta ta dragostea pentru părinți ar trebui să fie principala, asta pe lângă dragostea de păpuși sau jucării din pluș. Era să uit de dragostea de carte, ar fi benefic să o prezinți, însă să fim serioși și să admitem că aia cam e o dragoste imposibilă.

| Mayar a răspuns:

Nu doare. E doar faza ca te-ai obisnuit cu ceva si acum nu mai ai acel ceva. Simti lipsa si ti se pare ciudat.
Nu mai fi asa conservativa! Lucrurile se schimba.

| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

La 13 ani sti macar ce ii dragostea?laughing doamne azi maine ii vezi pe copii de cls a 4-a calare pe holuriile scoli

| PlettVivien2002 a răspuns:

De ce n-ar putea sa o doara dragostea? Ea este mai matura decat voi.voi puteti numai critica pe altii! va bateti joc de sentimentele altora.