| andyutu23 a întrebat:

De ce dragostea trebuie sa doara atat de tare? e ai rau ca atunci cand te lovesti! de ce?
si cel mai mult doare in prima dragoste...chiar in fata de care esti indragostit! de ce trebuie sa fie asa de greu sa iubesti sau sa fi iubit? pliz sa-mi raspundeti:*dau funda +vot

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu poti pansa sufletul,dragul meu...
Tot ce e adevarat doare, incepand cu adevarul. Dragostea, cu atat mai mult!
Gandeste-te cat de bine te cunosti si cate lucruri crezi despre tine.Nu dezvalui decat prea putin celorlalti,fie din teama sa nu fii ranit,fie din modestie,fie din orgoliu.
Cand iubesti,simti omul iubit bucata din tine,suflet din sufletul tau si te darui,te imparti.
Tot ce ai pastrat o viata in tine nu mai e nici un secret,i le pui pe toate celuilalt la picioare,sa le faca ce doreste,sperand sa ti se raspunda cu aceeasi moneda.
Cand renunti la tine,doare.
Cand in loc de unul,simti pentru doi,doare.
Cand tot ce-aveai,ai dat, doare.

Pe toti ne doare, marturisit sau nu.Numai ca e cea mai dorita durere!

8 răspunsuri:
| Blondda a răspuns:

Cand ai postat intrebarea asta ai citit-o? Nu are nicio logica. Acest site e pentru intrebari, dar nu de genul asta." De ce nu vrea Ioana sa fie cu mine? Oare o sa ma amrit vreodata cu ea?"

| Blondda a răspuns:

Insor*

| Tigrita a răspuns:

Doare pentru ca la prima relatie de obicei ne punem cea mai mare parte din sentimentul de iubire si pentru multi nici nu stiu cum sa se comporte intr-o relatie pentru ca este prima.
In urmatoarele relatii stim cum sa ne comportam cu persoana iubita pentru ca am avut o experienta anterioara sentimentul de iubire este poate altfe.
Ce ti-am spus eu nu stiu cat de adevarat este. Cred ca raspunsul depinde de fiecare. Toti am avut experiente diferite in iubire si am invatat lucruri diferite.
Aici poti sa incerci sa iti dai si tu raspunsul. Sa aflii unde ai gresit unde a gresti cealalta persoana dar si de lucrurile frumoase si bune dintre voi 2.

| Tigrita a răspuns:

Daca vrei sa vorbim mai mult uite idul meu chiron_me

| andyutu23 explică (pentru Blondda):

Ba daca nu-ti convine ce am scris...fa pasi!

| andyutu23 explică (pentru greece12):

Ai mare dreptate...pacat k persoana iubita nu ma iubeste...si nici nu cred ca ma va iubi! dar parca simt in suflet ceva si nu ma mai pot opri din a iubi aceasta persoana, dar ea m-a facut sa sufar, si acum parca imi doresc sa nu ma fi mutat la aceasta scoalacrying

greece12
| greece12 a răspuns (pentru andyutu23):

Oricat de greu iti este, invata si din durere, caleste-ti sufletul.Vei putea rezista la orice, apoi!

| andyutu23 explică (pentru greece12):

,,daca dragostea dispare, viata mea n-are culoare si apare-o intrebare, unde-s zilele cu soare? uuuuhuuuhuuu!broken heart