| RAY a întrebat:

De ce e asa mare drama ca angelina Jolie divorţează de Brad Pitt?

pana la urma mitul ca omul e monogam se spulbera pe zi ce trece,pe bune cine credea ca astia vor muri impreuna, de ce umanitatea tine asa mult la mitul monogamiei nu inteleg

18 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

E asa "drama', fiindca in ochii multora pareau un cuplu perfect, amandoi fiindc actori de succes. Dar nimeni nu stie de fapt cum erau ei intre 4 pereti, sau ca iubirea se duce sau ca apar neintelegeri.

| RAY explică (pentru Mussette):

E mai drama ca traim din minciuna iar cea mai mare e minciuna ca omul e monogam si ca are o pereche undeva in lume cu care va trai pe viata, azi in ziua de azi se observa ca este un mit, normal ca apare plictiseala si alte chesti

| GdX a răspuns:

Ce intrebari ai si tu in tine. Nu este drama, este o telenovela pe care media o devoreaza pentru bani, audiente...etc. Tu cu monogamia ta, ai un defect. Vrei sa incerci mai mult dar iti este teama de ce spun altii?

| Mussette a răspuns (pentru RAY):

Eu una cred ca omul are undeva o pereche, conform miturilor si povestilor frumoase. Dar pana sa-si intalneasca aceea jumatate, poate nimereste cu totul alte jumatati. Sau poate niciodata nu-si va intalni jumatatea lui sad si astfel oviata intreaga va rataci, crezand in iubire, dar neintalnind-o. Viata e ciudata...si pe miine m-a pus pe ganduri de multe ori daca jumatatea exista, daca o voi intalni, daca am intalnit-o sau daca n-o voi cunoaste niciodata.
Uite un mit interesant, asta daca iti lace sa citesti big grin mitul androginului, de Paton https://ro.wikipedia.org/wiki/Androgin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Ce crezi tu e la fel de irelevant ca si tine.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca eram irelevanta, nu mi-ai fi comentat. Eu discutam cu RAY26TM, daca nu ai observat.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

"la fel de irelevant ca si tine" nu doar "irelevant", concentreaza-te!

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt asa umanista sa analizez la sange comparatiile si mesajele ascunse in cuvinte. blushing adica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Sper ca macar arati bine...

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii zic ca "da", dar vorbeste lumeawinking Sunt pe stiintele exacte in general, nu ma axez prea mult pe partea de uman. Puteai da o explicatie.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Si cine a zis ca nu puteam!?

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, n-am vazut explicatia. Daca puteai, reformulai, imcat sa nu ma mai smt jignita de fraza ca "ce crezl tu e la fel de irelevant ca si tine". blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mussette):

Intampini obstacole mari in a detecta ironia si sarcasmul... Naivitatea si inocenta ta sunt, pe de alta parte, atragatoare. Ti-am facut un compliment, iti spun asta acum ca sa nu ma pui sa-ti ti-l explic si p-asta.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

De data asta pputeai sa nu-mi mai explici, ca intelegeam ca e un compliment legat de naivitatea si inocenta mea. blushing Multumesc frumos! ^_^

| Laura78 a răspuns:

Ei sunt doi actori de succes, si din afara parea relata perfecta.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru chiftelutacrocanta):

Corect,ne place sa traim din minciuna, serios cred ca omul fara minciuna nu ar putea exista