| Daavidd a întrebat:

De ce fac tineri sex asa de tineri? credeti ca este normal?

Răspuns Câştigător
| gogupantof a răspuns:

Din cauza unei combinatii nefavorabile, mintea unui copil care este exact ca un burete si absoarbe toata informatia pe care o percepe + curiozitate si mijloacele media care promoveaza sexualitatea si o prezinta intr-un ambalaj favorabil lipsit total de riscuri si repecursiuni. Iar aici problema pleaca de la faptul ca exista acces de la o varsta foarte frageda la aceste forme care promoveaza sexualitatea (radio, tv si cel mai mare poluant al mintii internetul pentru ca exista acces la un click distanta de orice incluzand pornografia). Cred ca asta e diferenta dintre generatiile de acum care-si incep viata sexuala la 13 - 14 ani si cele din urma unde media de varsta era mult mai ridicata. Pur si simplu accesul la aceste mijloace era limitat iar din aceasta cauza tinerii ajungeau sa experimenteze mult mai tarziu sexul.

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

De ce nu ar fi normal? Poate că se iubesc și își doresc un copil, sau poate din curiozitate, sau poate din glumă...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi de la 15-16 ani... eu asa cred ca este normalwinking

| Daavidd explică (pentru Neimportant):

Daaa, din glumă rămân adolescentele însărcinate, da de unde iubire. În zilele noastre fetele de la 14 ani deja fac sex( fără minte) şti dacă o fată are 18 ani şi o intrebi eşti virgină, şi dacă răspunsul este da ţoti ar râde de ea, acum este ok să trăieşti cu orişicine, părinţi aştea nu mai le pasă de copiii lor.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Cand simti ca te manaca ceva si nu stii ce faci incepi sa faci multe greseli. uite-te la copii de 12-16 ani ei nu au capatai si vor ajunge sa sufere dupa.insa vor afla asta dupa ce si-au inceput viata sexuala

cand esti copil si urla hormonii in tine pierzi controlul uneori...iar ei o fac pentru ca nu li s-a implementat in cap ideea ca sexul face si rau avand doar sentimentele care ii fac sa o ia razna

| LadyGA a răspuns:

Buna! pentru ca traim in ''epoca'' asta laughing. in fine, nu mai este ca pe vremuri. majoritatea o fac din curiozitate, din iubire, etc. bafta!

| Daavidd explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Ai dreptate, şi se spune ca este mai bine să înveţi din greşelile altora, dar unora le lipseşte MINTEA, dar vor vedea, happy

| Daavidd explică (pentru anonim_4396):

Normallaughing şti trebuie în primul rand să fi pregatit pentru asta psihic, după fizic, acum tineri nu mai au răbdare dar s-ar putea să îi coste multttttttttt.

| autumnsky a răspuns:

Cine stabileste ce e normal si ce nu e normal? Fiecare face sex cand doreste lucrul asta si atunci cand a gasit persoana potrivita pentru a-si incepe viata sexuala, nu exista o varsta anume pentru asa ceva. Unii isi incep viata sexuala din cauza anturajului, ca sa fie si ei la "moda", orice a-ti face sa faceti cu cap si sa nu va lasati presati de nimeni, ca timp pentru asa ceva este. Bafta si sa aveti grija de voi, voi astia mai micuti!