| princess_8434 a întrebat:

De ce fetele se gindesc la invatatura iar baietii la sex?

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Gresesti.
O femeie normala se gandeste la sex.La urma urmei,e ceva uman.
Majoritatea femeilor au o educatie stricta,prin care li se spune clar ca sexul e ceva murdar,ca e injositor si tot tacamul,iar mintea reprima orice gand cu tenta sexuala.
Baietii,in schimb, sunt incurajati sa-si descopere sexualitatea, spre deosebire de femei.

In plus, generalizarea e greseala logica.

| LeuTz a răspuns:

Acum nu stiu peste ce frigide a dat Harciog dar baietii ca si fetele se gandesc in aceeasi masura la sex.

| Ayna a răspuns:

De ce zici? Eu sunt domnisoara, dar ma gindesc la sex cu mult mai mult decit la invatatura!
P.s : de fapt la invatatura nu ma gindesc deloc...sex mereu! big grinbig grinbig grin

| JohnnyBi a răspuns:

Dadada, numai la invatatura pana dau de prima p**a rolling on the floor. barbatii au nativ sentimentul de procreere a speciei, deci implicit nevoia sa faca sex. + ca e teribilismul personal la numarul de femei la activ si pozitii, locuri si mai ales faima aia "mama rezist cate 7-8 ore cu femeia in pat o fac sa tremure" de plictiseala.

| Digital112 a răspuns:

Dar cine dracu te-a mintit in halul asta?

| annammaryya a răspuns:

Eu cred ca vroiai sa zici ca la baieti dorinta de a face sex e mai mare nu? Pentru ca daca ar fi in realitate cum ai zis tu eu, tu si alti nu am mai exista nu?

Si ca raspuns: probabil ca baietii se gandesc mai mult la sex deoarece asa i-a facut Dumnezeu dar nu e totdeauna asa depilda o colega din orice cuvant face o injuratura (referitoare la sex evident) iar alti doi colegi desi sunt baieti nu le sta capul la asa ceva chiar daca sunt baieti

| mypasionareyou a răspuns:

Pai si fetele sgandesc la sex dar au si simtul realitatii si al constiintei. baietii traiesc din aventuri vise eroticewinking dar e adevarat ca fetele bune cand incep cu sexul nu o mai termina. vor sa mai iasa din monotoniehappyse infunda in mediocritate din cauza placeriiwinking

| apples a răspuns:

De ce ai tu impresia asta?

| princess_8434 explică:

Da si fetele se gindesc la sex dar baetii dupa ceva timp sa se intilneasca cu o fata ii propuneo partida de sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca fetelor nu le place sa faca sex absolut deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prejudecăți oh go on.
Da, se zice că băieții sunt mai perverși. În adolescență și mai mult, fiindcă unii sunt imaturi și le place să arate asta, că știu ei ce-i sexul. Alții nu.
La fel și fetele. Unele sunt mai politicoase și nu afișează lucrul ăsta. Dar de fapt toată ziua cugetă la acest subiect. Altele nu.
Crede-mă că și eu sunt așa (pff doar mă laud big grin) ai zice că sunt o fată silitoare cu un zâmbet de copilaș inocent daaar. devil. Am și eu momente din astea și sunt fată.

În al doilea rând, de unde știi ce e în capul fiecăruiabatting eyelashes? Puteai băga și tu acolo "unele, unii". Ce generalizezi, mă? Că-ți pun o piedică de ți se rup tocurile alea roz din poză love struck.