| anonim_4396 a întrebat:

De ce multi o tin cu:"Sufletul conteaza!", cand de fapt toti stiim ca daca nu arati bine, poti sa ai cel mai bun suflet?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Pentru ca toata lumea ar vrea sa creada asta si spunand acest lucru se mint singuri. Asa ar fi normal, e adevarat, sa iti pese mai intai de bunatatea unei persoane decat de fizicul acesteia, insa nu se poate in zilele noastre.
Poate sa fie o persoana darnica, amabila si cu sufletul cel mai bun, daca nu arata bine, multi nici nu vor vrea sa o cunoasca.
Asta e lumea materialista si superficiala in care traim.

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Multi sunt politicosi si/sau diplomatici si nu-ti spun adevarul in fata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Gresesti dragul meu. Astfel procedeaza doar pitipoancele si parasutele. O fata/femeie cu caracter va alege intotdeauna sufletul.

| verryhard a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Hahah mda cu caracter vrei sa zici urata. Serios acuma nimeni nu se mai uita la suflet!

| Ani4ka18 a răspuns:

Pai e si normal ca sufletul conteaza, dar si exteriorul nu e pe ultimul loc.Cum se spune "Omul se intilneste dupa chip si se petrece dupa suflet"

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu e chiar adevarat, daca esti o persoana buna si deschisa si nu esti naiv vei avea parte de cineva cu un suflet bun, cu care te vei intelege mereu(cu timpul frumusetea dispare)

| LoveSleep a răspuns:

Știi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii care zis asa sunt niste ipocriti care se mint singuri. dintr-e brad pitt care arata bine si unul slab ca dracu si cu sufletul bun care crezi ca va fi ales? sa fim seriosi.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ipocriti

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru neutrino):

Diplomati, nu diplomatici.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E o vorbă spusă la plezneală, nimic adevarat, cind fetele se uită la bani, si băietii sau bărbatii la un aspect fizic impecabil, deosebit, să fie si sa arate minunată din cap pînă în tălpi.

| neutrino a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Partial ai dreptate, in rest spui prostii.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru neutrino):

Tu esti fată sau băiat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cum privesti lucrurile.Intr-adevar, daca nu arati bine nu te baga nimeni in seama dar poate nu despre asta e vorba ci despre modul de actiona.