| 541730 a întrebat:

De ce ne indragostim tot de cine nu trebuie?

23 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Pai cred ca facem asta pentru ca la inceput nu stim ce fel de persoana este si il/o vedem cel mai bun si imi frumos. Si pe parcurs realizam ca nu totul este ceea ce pare si spunem noi ca ne-am indragostit de cine nu trebuie.

La inceput suntem prea indragostiti si nu vedem defectele, si chiar daca le vedem refuzam adevarul. Mai apoi vedem noi adevarul, dar prea tarziu.

Mi s-a intamplat si mie si cred ca nu tu si eu suntem singurii care au ajuns la concluzia asta.

| phoenix_1016 a răspuns:

Pentru ca va doriti acest fapt...

| Noonee a răspuns:

Fiinca tot ce e misterios sau interzis ne atrage

| ahlrh a răspuns:

Eu am inteles din toata suferinta ca omul se indragosteste de ceea ce nu poate avea / nu poate fii.
Deci raspunsul este cel de mai sus.

| DianaPaula14 a răspuns:

Asa e viata
Am patit-o si euu!

| ubialtau a răspuns:

Mereu in viata gasesti o pers care se dovedeste a fi exraordinara, ajungi sa te indragostesti de ea, defectele acelei pers sa fie uitate si invizibile, te simti ca intr-o poveste care nu se mai sfarsesti si nu mai vrea sa se termine...si pana la urma se termina totul tragic si ajungem sa suferim pentru ce?! pentru niste pers care nici nu ne merita lacrimile si nici nu ne-au meritat vreo data! mereu trebuie sa incerci sa-ti vindeci ranile provocate de dragoste prin tacere si lacrimi sau, daca ai puterea, poti sa incerci sa fi cu o pers care te place si iti poate oferi dragostea de care ai nevoie... dar trebuie si uh sa o placi ca altfel se poate spune ca ai folosit acea pers.Mult noroc!

| Izabelaisa a răspuns:

Pentru ca inima face ce vrea rolling eyes
nu-i poti ordona de cine sa te indragostes-ti rolling eyes

| mgtow a răspuns:

Pentru ca voi tineretul de azi va indragostiti si nu va ganditi la ce se va intampla mai tarziu si cand rupeti relatia atunci va plangeti.

| Ana_6400 a răspuns:

Nu stiu, poate pentru ca asa devenim mai puternici, si atunci cand vom gasi persoana potrivita, sa fim mult mai satisfacuti dpdv moral, si recunoscatori Celui de sus.

| andra7664 a răspuns:

Asta incerc si eu sa aflu...crying
e trist ca in permanenta umblam dupa cine nu trebuie, cand avem langa noi persoana care ne iubeste cu adevarat

| Traian a răspuns:

Parerea mea este. pentru ca voi fetele nu va uitati ce fel de baieti sunt in jurul vostru. ii alegeti doar pe aceia asa zisi smecherasi etc.
uitati-va si in jurul vostru. ca sunt o gramaga de baieti care iau lucrurile in serios, evident suntem noi mai timizi dar cand puneti mana pe noi nu regretati.

| Crisstina a răspuns:

Pentru ca asa e viata. Dragostea inseamna suferinta, iar fara suferinta totul ar fi monoton si nu am avea de unde invata

| Alexakos a răspuns:

Hmmm... buna intrebarea, oare de ce? ca suntem prea "inteligenti" si dragostea este oarba? si noi la fel, ca prima data n indragostim de unu si dupa aia numa aflam cum este de fapt persoana pe care ai ales-o. si mi s-a intamplat si mie sa spun ca dragostea este oarba, te miri de cine te indragostesti... inima e de vina, numa ea. laughing

| princess_1786 a răspuns:

Pt ca ne atrage tocmai ce ne lipseste!

| tweety_8071 a răspuns:

Daca tu nu ai cunoaste uratul cum ai putea aprecia frumosul? daca tu nu ai cunoste fericirea cum ai putea valora fericirea? uite de aiahappy
asa e in viata trebuie sa saruti mai multe broaste pana vei gasi printul, cunosti mai multe persoane nepotrivite, pentru ca in final sa-l pretuiesti pe cel potrivit pentru tinehappy
sper ca ti-am fost de ajutor, bye-bye:*

| Sweet111 a răspuns:

Pentru ca asa e viata! Si asa e tot timpul noi ignoram pe cei ce ne adora.Si iubim pe cei ce ne ignora…Pacat ca ranim pe cei ce ne iubesc.Si iubim pe cei ce ne ranesc" sad

| hahaha a răspuns:

Pentru ca nu ne indragostim de cine trebuie. simple as hell...

| cornel a răspuns:

This is the life girl

...,

| VanessaKISS a răspuns:

Pentru ce persoana de care teindragostesti nu. i place loooooooooooooooooogic de tine

| consilierindragoste a răspuns:

Pt ca e un sentiment pe care nu il putem controla si din aceasta cauza cadem prada uneori si ceea ce nu dorim dar cred ca e frumos cand iti dai seama ca te indragostesti cu adevarat.cind iubim suntem foarte sensibili la orice si poate din aceasta cauza ni se pare ca nu neam indragostit de cine trebuie de fapt ar trebui sa ne dam seama de la inceput ca nimeni nu ne poate satisface pe deplin nevoile si cererile din dragoste.cred ca ar trebui sa fim un pic mai indulgenti cu partenerul/a nostru/a si sa nu mai cerem asa de mult unul celuilalt si cred ca atunci va fi bine si sar diminua considerabil certurile provocate de aceasta.succes si numai bine

| sweetgirl_2938 a răspuns:

Nu stiucrying Si mie mi se intampla.Inainte era decat un baiat din scoala iar acum... Apoi poate il vedem prea des sau.incepe sa ne atraga aspectul fizic si apoi il credem perfect dar apoi el ne trateaza cu indiferenta si inkarkam sa il scoatem de inima dar e prea tarziu deoarece el este deja prins in inima:-

| nnnnnnnnnn a răspuns (pentru phoenix_1016):

Serios? ce sa zici si tu

| nnnnnnnnnn a răspuns (pentru Traian):

Adevarat!