| Denisaa1235 a întrebat:

De ce nu ma pot îndrăgosti? De fiecare data cand intalnesc un baiat (pe net) imi place de el si dupa ce reusesc sa fiu cu el dupa maxim trei zile ma plictisesc. Problema asta o am de cam vreun an, nu stiu de ce, dar stiu ca am placut pe cineva super mult. Vreo 10 luni. Nu stiu cum sa explic ce am simtit.A fost minunat dar in acelasi timp..nu am avut sanse. Am ținut la el foarte mult si acum suntem prieteni dar nu-l mai plac. Dar ma gandesc, poate sa fie din cauza ca l-am placut asa tare incat sa nu mai pot place pe nimeni in momentul actual? Tin sa mentionez ca vreau sa incerc sa-mi gasesc pe cineva din orașul meu. Poate asa nu o sa mai fie plictiseala aia. Pe net nu mai merge pentru mine oricum. Btw am 14 ani :v

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că ai prea multe variante și ești bombardata cu atenție de la băieți din toate părțile.
Când ai de ales dintr-o mulțime de feluri de ciocolate te plictisești rapid de ele și iei numai câte o bucățică.
Dacă vrei să te poți îndrăgosti din nou, șterge toate rețelele de socializare, toate formele a conversa cu băieții, focusezate și vorbește numai cu vreo 1 dar maxim 3 băieți. Părerea mea e sa faci o pauză de la toți, după să-ți faci ordine în gânduri și să decizi pe care îl vrei.

Dacă te focusezi numai pe o persoana, de o data și un vorbești cu tot cartierul atunci îți o să ți dai seama că te îndrăgostești de oricine. Nu trebuie sa fie ceva special.

7 răspunsuri:
| Anonimboy17year a răspuns:

Daca.mi spui de unde esti poate te ajut eu,winking nu e varsta la care sa.ti trebuiasca relatie, de asta nici nu prea te poti indragosti tu... dar na,

| siriusblack98 a răspuns:

Chiar voiam să îți dau un răspuns serios dar când ai zis că ai 14 ani s-a tăiat firul. Are 14 ani și ia tot orașul la rând...

| Adry05 a răspuns:

Probabil mediu de cunoaștere, și eu mă plictissc repede de tipii care mă abordează online pentru că sunt super evidenți ce inteții au

| Denisaa1235 explică (pentru siriusblack98):

Eh, sunt înconjurată de toti bombardierii si nu am de unde alege sincer. Pe net gasesc baieti draguti, dar nici asa nu ma bag cu oricine. Cand imi gasesc pe cineva, nu conteaza cine e, eu tot ma plictisesc. Stiu ca am placut un baiat din oras cam vreo doua luni dar era si ăsta cu capul în nori asa ca am renuntat. La mine problema e ca nu pot place pe nimeni si ca vreau sa incerc sa reusesc sa ma indragostesclaughing

| Denisaa1235 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns! Eu nu insel sau ceva, sau ma uit dupa baieti cand sunt cu cineva, dar pur si simplu simt ca e ceva neregula cu mine și cu relatia si am tentatia sa ma despart de el.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pentru ca inca nu simti asta cu adevarat, ai doar 14 ani, concentreaza-te pe alte lucruri acum.

Cand o sa dai de baiatul potrivit, o sa te indragostesti tu de el.

| danaieladaniela a răspuns:

Am si eu aceias problema