| yooshi a întrebat:

De ce onlyfans este atat de stigmatizat? De ce este okay pentru un barbat sa consume porn pe gratis dar cand vine vorba de a plati pentru acel continut au o reactie atat de proasta.The hypocrisy.
Ah si barbatii mei alpha, why the double standard.E okay pentru un barbat sa se culce cu cat mai multe femei dar femeile sunt curve daca au mai multe relatii sexuale.
De ce va intereseaza body count-ul?
Let's fight in the comments!
(nu stiu ce categ. sa pun scuze)

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Pentru ca dincolo de mizeria asta vomitiva numita "corectitudine politica", barbatul si femeia nu au fost, nu sunt si nu vor fi niciodata la fel. Barbatul e cel care foote iar femeia e cea care e footuta. Poola intra in peezda si nu peezda in poola. Barbatul e cel care se urca pe femeie si ii da belite sa-i sara fl0cii pe pereti, ii da pana zace. De-aia femeile sunt curve daca se foot cu mai multi barbati, iar barbatii sunt smecheri daca foot mai multe femei. Multumita!? Am incercat sa sintetizez...cu eleganta.winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Porno vine de la porc, adică animal, adică neom. De aceea e stigmatizat. Poți să fii porc și online, este o industrie întreagă pe tema asta.

| yooshi explică (pentru wildthing):

You never made a woman cum, did you?

| yooshi explică (pentru sadrian46):

Deci de ce barbatii sunt ipocriti ca n-am inteles lol

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru yooshi):

Ce să înțelegi în plus? Orice om are o față socială și o agendă ascunsă, dacă nu ai știut până acum.

| Dripavelli a răspuns:

Ce este mai impresionant? O cheie ce deschide 100 de cufere sau un cufar ce e deschis de 100 de chei?
Dar serios acum, e stigmatizat pentru ca asta inteleg femeile prin "emancipare si egalitate". Este absolut deplorabil ca este considerat liberator faptul ca practici prostitutia online.Also consumul de pornografie are efecte asupra sanatatii mentale si ofera un warped sense of reality.De aia nu e bine nici pentru femei nici pentru barbati.Si in plus only fans e hated si din cauza faptului ca "modelele" isi dau prea mare importanta.De ce sa dau 10 euro s-o vad pe Ioana din Trebuci in sutien cand am milioane de site-uri cu ce vreau eu.
Long story short try to get some bitches irl

| TheElemntGame a răspuns:

Si femeile consuma barbati pe bani

| Glenky a răspuns (pentru yooshi):

If you ask that virgin to find the clit, he wont be able to do it. laughing)

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Pornografia este o industrie inventată și condusă de bărbați. Bărbații au creat-o și tot în puterea lor stă să îi pună capăt.Normal este atât bărbatul cât și femeia să aibă un singur partener.Societatea însă le bagă în cap bărbaților că au tot dreptul să se culce cu cât mai multe, căci astfel este mai alpha, macho, șmecher, etc.De asemenea bărbaților li se prezintă faptul cum că dacă au bani pot avea orice femeie, iar ea trebuie să îi facă pe plac.Tot societatea pe femei le încurajează să se vândă,motivând că datorită frumuseții lor pot avea orice bărbat. Dacă tu ca bărbat ai avut mai multe partenere,nu contează numărul, fie că a fost doar una, fie zece, nu ai nici un drept să îi ceri femeii să fie virgină. Dacă o vrei virgină, fi și tu la rândul tău virgin.Nu există curve. Femeia devine din femeie demnă, femeie folosită(curvă, cum o numește societatea)doar datorită bărbaților, fiindcă nu sunt capabili să se stăpânească, să își ia un angajament și nu înțeleg că o dată ce au făcut sex cu ea devin răspunzători de sufletul și asupra viitorului vieții acelei femei.Fie că au păcălit-o,fie au forțat-o,ori au plătit cu bani, aceia care fac asemenea lucru nu se pot numi bărbați. Căci așa devine femeia "curvă".Te-ai culcat cu ea, bună sau rea o iei de nevastă, dacă nu ești capabil să ai o familie, ține-ți "șarpele" în pantaloni.Doar că ai penis, nu te face bărbat.Atitudinea și felul cum o tratezi pe cea care ți-a dat viață asta te face bărbat.

| RAY a răspuns:

De ce?
Ai 16 ani, toți din jurul tău fac sex tu încă nimic.
Ai 20 de ani, ești, singur închis in casa la un laptop, simți nevoia de a face sex dar toate te resping, bagi vrăjeala ca nu fizicul tău e de vina si ca sunt ele materialiste, târfe, ipocrite, trec ani si iți verși frustrările, ura fata de toate fetele, este foarte grea frustrarea sexuala, voi nu puteți știi, voi primiți sute de cereri, noi nici una, niciodată o fata nu trimite un mesaj unui băiat, nici daca e frumos, de aici si ura unor bărbați, va atrage 30% din noi, restul ori ne compromitem cu o urata, grasa ori stam pe site urii porno

Eu personal nu am nimic cu voi, ba chiar sa ma abonez la o fata, care sa ma atragă fizic, care sa știe sa vorbeasca când se masturbează, nu simt nimic daca aia se freacă e egal, contează comunicarea mul

nu uita ca noi vrem iubire, iar voi oferiți doar trupul vostru

| LoveSleep a răspuns:

Nu vad ce sens are intrebarea ta. Sunt o gramada de probleme de genul in lume, cu atat mai mult in România si tu vrei sa dezbatem una dintre ele. Cu ce scop?

Tu nu vezi va oamenii sunt impotriva vaccinului? Te miri ca sunt contra onlyfans?
Astea sunt lucruri despre care nici nu are rost sa vorbim. Poate peste vreo 10 ani.

| Fabianaa a răspuns:

Nu e bine nici ca barbatul sa "consume" dar nici ca femeia sa "vândă". Problema vine de la ambele sexe. Oamenii au fost prostiți sa considere ca e normal ca un bărbat sa vadă femeia ca un obiect sexual și sa aibă astfel de "nevoi", și multe femei accepta sa își vândă corpul pentru bani, ceea ce rezulta în a da mai multa apa la moara acelor specimene. Legat de "E okay pentru un barbat sa se culce cu cat mai multe femei dar femeile sunt curve daca au mai multe relatii sexuale", aici îți dau dreptate, și revin la ce am zis, la bărbat chestia asta se considera "satisfacerea nevoilor" iar la femei se considera faptul ca e ușuratica.De ce onlyfans e stigmatizat? Pentru ca nu e prea diferit de industria filmelor porno sau de videochat, și știm deja ce fel de reputație au aceste industrii. Tu nu ar trebui sa dai vina doar pe bărbați, spunând ca e double standard, ceea ce e adevărat, dar gândește-te și la cei care fac astfel de conținut și îl promovează.