| Miruna0909 a întrebat:

De ce toti baietii pe care i am cunoscut, au fost doar de astia pe interes, care au vrut doar sa mi o tragă si atat?( bine, nu au reușit, dar asta intentionau să faca). Lucru asta ma face să cred ca in generatia asta toti sunt asa, am avut 4 iubiti si toti au avut același interes, nu mai zic, in afara de iubiti am mai avut si amici cu care vorbeam si cu care am iesit o data sau de 2 ori, si la fel, aceleasi intentii.
Vad atatea fete si prietene de ale mele care isi gasesc iubiti care chiar sa le iubeasca cu adevarat, eu fix opusul. De ce mi se intampla asta? Am 18 ani

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"De ce toti baietii pe care i am cunoscut...au vrut doar sa mi o tragă si atat?"

ai tu vreun "vino-ncoa'" ce-i imbie (doar) la așa ceva...

| andreierdna91 a răspuns:

Intrebarea ta e exact ca a noastra, a baietilor: De ce fetele sunt pe interes si daca n-ai haine de brand si masina mai scumpa de 20000 euro nici nu se uita la tine?
In mare parte pana in 30 ani (dar in special la 18 ani) ce ai vrea sa-si doreasca? casatorie si 4 copii?
Daca nu doresti sa faci sex cu ei, nu face - e optiunea ta.
Insa aici putem vorbi si despre alte chestii, de exemplu: tu ce le oferi? In sensul ca ce le inspiri: o relatie serioasa, dai semne de materialism? (situatie in care si el isi va afisa materialismul lui), dai senzatia ca doar ai iesit asa ca distractie (situatie in care si el va vrea acea "distractie").
Pe langa asta, daca numai persoane de genul asta ai intalnit... e o problema cu mediul din care iti faci "selectia", schimba mediul.
Sa nu pici in capcana generalizarii probabil ca sunt multi dar cu siguranta nu toti.

| Madaxo97 a răspuns:

Pentru că asta e mentalitatea din ziua de azi, asta se promovează peste tot, pe toate rețelele de socializare, nimeni nu mai vrea relație serioasă, doar distracție și experiențe, în special puștii de vârsta ta, la 18 ani nu își doresc ceva serios, doar să facă sex cu cât mai multe fete și să se laude, să experimenteze, vor bodycount-ul cât mai mare, și unele femei chiar la fel. Dacă vrei ceva serios, va trebui să țintești către bărbați 25+ ani minim, care sunt cât de cât maturi și experimentați, gata să se așeze la casa lor, rar găsești băieți de vârsta ta care să fie serioși și să iubească.

| Cinic a răspuns:

Pentru ca vrei doar baieti super atractivi. Iar aia au optiuni mul mai bune decat tine. Este simplu. Mesaj pe insta: cf? Tu: wow ce dragut, poate iesiti la un suc. Dupa aia urmeaza cateva partide de sex. Lu ala i-se ia de tine ca vrea ceva nou. Si ciclul se repeta. Sunt absolut convins ca ai pretendenti baieti normali, dar la aia nu le dai nici o sansa chiar daca vor relatie serioasa cu tine.

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Ai dreptate si nu ai in acelasi timp. Sunt de acord cu tot ce ai scris aici, dar la ia problema este ca isi face doar iubiti super atractivi si pe aia de acelasi nivel ca ia ii ignora complet. Baietii aia au mult mai multe optiuni si mai bune. Baietii aia de treaba care nu vor doar sex de la ia, o plictisesc sau chiar ii provoaca repulsie. Este imposibil sa fii fata la 18 ani si sa nu gasesti un iubit decent. Dar pentru ea decent sunt doar aia E-boys tipe.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Mda, e posibil, depinde și de pretențiile ei de la un băiat, e adevărat, dar oricum și vârsta e un impediment, la 18 ani nu prea se gândește nimeni la relație serioasă, atractiv sau nu.

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Si asta este adevarat.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai probabil ai și tu interese superficiale care te duc spre acest gen de băieți.
Adică dacă tu ii etichetezi in funcție de ce au ei, in funcție de aspect sau așa mai departe, cel mai probabil asta este explicația.
Oamenii superficiali atrag oameni superficiali, cei profunzi atrag oameni profunzi.
Nu degeaba e zicala "cine se aseamănă, se aduna" happy

| MarianWLF a răspuns:

Sunt impartial la razboiul dintre sexe asa ca iti pot oferi un raspuns sincer, nu toti baietii te vad ca pe o potentiala iubita ci ca pe o potentiala aventura, si baietii sunt neseriosi mai ales la varstele fragede cand urla horminii in ei, sfatul meu e sa nu te astepti la maturitate cand au sub 20 de ani, sunt si exceptii nu toti vedeam doar sex si atat dar sunt rare, atat la femei cat si la barbati, cauta-ti un baiat care te vede ca pe viitoarea lui sotie, nu ca pe o banala relatie, cand simti ca te forteaza spre acea zona intima retrage-te daca nu iti doresti mai ales daca insista si nu tine cont de tine, putini baieti tineri cauta implicare 100%, sunt curiosi, impulsivi si vor repede, o sa vezi diferenta cand mai cresti si dai de un baiat serios si matur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii alegi din aturajul care trebuie

| adam7 a răspuns:

Iubirea nu vine așa ușor, ar trebui un băiat să te vrea pe tine ca om, să se îndrăgostească de calitățile tale și pe planul doi de fizicul tău.
Faptul ca toți vor să ți-o tragă e într-un fel normal:
Poate ești sexy și îi atragi, poate le dai tu semnale, ori nu alegi ce trebuie.
Dacă cauți băieții de top care au multe oferte, nu te aștepta la mai mult decât iubire din vorbe si nici o bază.
Dacă te uiți după calitate, aceea va veni în viața ta, acum ești abia la început așa ca ai drum lung în fata

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Nu toți sunt pe interes depinde, mult de persoană și Mno

| ania a răspuns:

Caita comunitati xrestine unde e o valoare virginitatea inainte de casatorie si fidelitatea dupa.