| Dana1322 a întrebat:

De ce unele fete se uita dupa baieti care le fac sa sufere in loc sa ii observe pe cei care le iubesc cu adevarat?

14 răspunsuri:
| Seyko a răspuns:

Acest lucru va ramane mereu o enigma.

| Andrei7447 a răspuns:

Poate ca acele fete, sufera dupa acel baiat doarece a pus foarte mult suflet in relatia dintre ei si inca il iubeste, chiar daca o face sa sufere...
Fetele sunt foarte sensibile, din pacate. sad

| ClauditaSmile a răspuns:

De pr...

greece12
| greece12 a răspuns:

Pentru ca cei care le iubesc sunt la dispozitia lor oricand,sunt "cuceriti" gata si ii pot folosi oricand.
In timp ce aceia care le fac sa sufere,sunt priviti ca enigme nerezolvate si din prostie,din curiozitate, din ambitie, din ogoliu, fetele vor sa-i "supuna" si pe respectivii.
Un ciudat joc de putere, in mintea lor.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

De vina este numai imberbul amoras care trimite sagetile (si) unde nu trebuie

| madyddd a răspuns:

Ca asa-i omu'. Ce dracu'?
Suntem masochisti

| Dariusuu a răspuns:

De naive ce sunt. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar e foarte important sa stii sa ''citesti'' o persoana.
Multe vor sa fie tinute in puf, multe ba mai stau ''capturate'' intr-o relatie doamne ca daca nu iti pierzi virginitatea de parca ti-ar da gara.E trist cum multe fete isi vand asa de usor trupul, iar o fata cu capul pe umeri ar trebui sa stie ca dupa o perioada lunga de timp cand poti avea incredere urmeaza si sexul sau dragostea.

Eu am o vorba. Spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti.

O duminica frumoasa.

| Dana1322 explică (pentru Dariusuu):

Ai mare dreptate.

| MissJJ a răspuns:

Pentru ca le plac baietii rai si au senzatia ca vor reusi sa ii schimbe.

| SamSon a răspuns:

Asta e natura omului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cam nasoala conceptia asta. daca cineva te iubeste, asta nu inseamna ca trebuie sa fii a lui, nu ai nici-o obligatie dar o sansa poti sa-i dai si atunci cand n-a mers, se intelege cum stau lucrurile. Daca din prima nu exista nici-o atractie fizica/mentala pentru el, chiar n-ai de ce sa-ti para rau, atata timp cat nu te-ai jucat cu sentimentele lui si l-ai bagat in confunzie.

| Dariusuu a răspuns (pentru Dana1322):

Multumesc happy.

| HueyFreeman a răspuns:

Lipsa stimei de sine, conceptii gresite despre relatii, defecte psihice sau chiar prostia. Desi nici cu cei care cauta astfel de specimene nu ma mandresc prea tare. Problema este atat a ei cat si a lui.

| simpluone a răspuns:

Nu este numai pentru femei. Si baieti deopotriva. Tu il iubesti pe el, el o iubeste pe ea, ea il iubeste pe alt el. Si astfel se obtine un lant in care fiecare za reprezinta un om si tot lantul asta formeaza o legatura sociala a unei comunitati precum un lant aruncat pe un loc restrans ce se ingramadeste de sincer nu mai sti o za de care za a fost legata. Fiecare om urmareste sa-si creeze propriul lant, insa am deveni probabil nesociabili deoarece am avea totul si comunitatea ar arata ca o gramada de lanturi singuratice cu doua zale.