| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce unii baieti urati incearca sa cucereasca o fata frumoasa. Nu se gandesc ca o fata frumoasa nu s-ar uita niciodata la un urat?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Eu am lăsat loc de interpretare.
Eu nu mă pot descrie, a fi urât sau frumos. Niciodată nu m=am considerat frumos, deci poate rămâne urât.
Ideea era alta, oricum ar fi poți avea o fată frumoasă.

35 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Probabil spera la rarele cazuri cand pentru unele fete care sunt frumoase nu conteaza cum arata ceilati.

| uncas a răspuns:

Ok sunt de acord cu tine; dar nu te gandesti ca acel baiat urat poate avea alte calitati, alta gandire decat cel frumos?
Poate aceea fata frumoasa nu cauta frumusete ci un baiat sensibil, atent etc.

| GoldVali a răspuns:

Pentru ca de multe ori te atrage personalitatea la un baiat si nu doar fizicul. sa aiba umor, sa stie ce vrea, sa fie hotarat, conteaza.

| MioaraParalescu a răspuns:

Ba nu conteaza daca esti urat sau frumos, tot ce conteaza ii sa iti mearga papagalu si sa ai bani.
Ca in rest nu mai conteaza nimic...

| AlexJr a răspuns:

Tarfa in devenire, dupa aia te plangi ca baiatul popular si "frumos" te insala si-si bate joc de tine.

| Azµre a răspuns:

De unde știi tu?
Sunt destui care ai fete frumoase!
Numai comenta aiurea.

| WildDream a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu conteaza numai fizicul? Poate acel baiat (pe care tu il vezi urat) stie sa se comporte cu o fata mai bine decat ala frumos.

| JulyStorm a răspuns:

Daca fata aia frumoasa de care spui tu are ceva creier, o va interesa mai mult ce are baiatul in cap si cum se poarta, nu neaparat cum arata.

greece12
| greece12 a răspuns:

Pai,hai sa vedem!
Un baiat frumos este curtat si cautat de fete de la varste mici, incepe sa realizeze ca place, incepe sa se umfle in pene daca nu stie ce e modestia si isi schimba partenerele dupa criteriile cele mai la moda...
In tot timpul asta, baiatul urat, sufera.Respingeri,singuratati,jigniri si infrangeri.Si se refugiaza in el.Citeste,se instruieste,are TIMP sa-si formeze caracterul,unul bogat si frumos,se maturizeaza,vede greselile pe care le face baiatul frumos si invata sa le evite,astfel incat,cand va vedea fata care ii place,va incerca s-o cucereasca.
E dreptul lui sa incerce!
Daca fata frumoasa e capabila sa vada dincolo de aparente,are toate sansele sa fie chiar fericita.
Daca e si ea victima superficialitatii, va fugi repede de baiatul cel urat si se va arunca in bratele falsului frumos, urmand sa sufere si sa se intrebe de ce tocmai ei i se intampla asa ceva, unde o fi gresit...
Da putin credit si baietilor cu care mama natura nu a fost asa darnica, nu poti stii ce suflete minunate ascund si de cata dragoste sunt capabili!happy

| mosulmorocanos a răspuns:

Eu cred ca nu putem cataloga ce este frumos si ce este urat, frumusetea e in ochii privitorului iar gusturile sunt diferite, poate ceea ce pentru unul este superb, pentru altul este hidos

Răspuns utilizator avertizat
greece12
| greece12 a răspuns (pentru MadScientist):

Dragostea se naste si rezista dintr-o comunicare perfecta,scanteia dintre cei mai buni doi prieteni, fata si baiat, exista intotdeauna.
Prietenul cel mai bun iti va da sfatul cel mai bun, te va certa si te va ierta, iti va oferi umarul pe care sa plangi si te va impinge inainte cand tu te vei teme!
Si sunt cele mai durabile iubiri...:)
http://www.youtube.com/watch?v=XeKH33o1Lnw

Răspuns utilizator avertizat
greece12
| greece12 a răspuns (pentru MadScientist):

Da,se poate intampla si asta.
Uita-te insa in jur, nu judeca dupa tine.
Si, sa crezi in dragoste, exista. Undeva se ascunde, putini sunt cei care aleg singuratatea.

| didiDia a răspuns (pentru MadScientist):

Cu un fizic frumos, dar cu un suflet urat si un IQ sub nivelul marii, poti spera doar la o tavaleala buna.

| darrio2007 a răspuns:

Asta este parerea ta.Sa aiba un BMW rosu si vila si sa ii cumpere tot ce vrea s-ar schimba problema.

Răspuns utilizator avertizat
| mona a răspuns:

Am vazut multe cupluri in care fata era frumoasa si baiatul urat

| DrNefarious450 a răspuns:

Intrebarea ta e invalida straight face

| adrian2387 a răspuns:

Fetele frumoase chiar se uita la baietii urati cu situatie financiara foarte buna, mai ales cei care sunt in centrul atentiei datorita acestui faptlaughing))))

| DNSK a răspuns:

Nu e adevarat ca o fata frumoasa nu se poate uita la un baiat urat.O fata cu scaun la cap, care nu e superficiala, priveste dincolo de aspectul fizic al unui baiat. Deci se poate oricand indragosti o fata superba de un baiat mai uratel

| Salahadin73 a răspuns:

Superficial

| didiDia a răspuns (pentru MadScientist):

Dar nu mai mult, ci doar atat, asta am vrut sa subliniez.

Răspuns utilizator avertizat
| FORMULADTI a răspuns:

Nu sunt oameni frumosi sau uriti.Sunt doar priviri diferite.Degeaba ai fi frumos la chip daca la suflet esti eahhh.Gindeste-te si tuwinking

| MasterOfTheDarkArts a răspuns:

Poate baiatul ala urat stie sa iubeasca in timp ce baiatul frumos stie doar sa-si bata joc ( nu de fiecare data) de ce? stie ca sunt destule fete care cred in vrajelile lui de 2 bani

greece12
| greece12 a răspuns (pentru MadScientist):

Si de foarte multa lume...dar si cand apare, pazea!happy

| swagMeOutBitch a răspuns:

Scumpa mea, tu probabil ai 12-13 ani, deoarece nu ai invatat pana acum k frumuseatea nu conteaza..cat de urat sa fie saracul baiat incat sa nu iti placa macar putin de el? chiar nu are el nici o calitate.

| starlyy9 a răspuns:

Nicidecum nu e adevarat faptul ca o fata frumoasa nu s-ar uita la un baiat urat. Nu totul consta in frumusete. Unele fete se uita si la sufletul unui baiat. Degeaba arati bine, daca interiorul te strica. Fiecare e frumos in felul lui. Totul consta in modul de cucerire, in caracter, daca stii cum sa iei o fata, poti s-o faci sa-ti cada la picioare, indiferent de aspect fizic. totul tine de tehnica.happy

| Oana92 a răspuns:

Serios, nu ai vazut fete frumoase langa barbati urati sau invers? Mai exista si oameni profunzi, care cauta alta calitati in partener, nu doar cele care la un moment dat trec. Esti superficial!