| RAY a întrebat:

De ce vorbim cu sexul opus? care este adevaratul motivul pentru care facem acest lucru? ce anume ne determina sa alocam timp in a conversa cu sexul opus?

raspunsuri sincere as dori

Răspuns Câştigător
| VeleaDennis15 a răspuns:

Practic, ne dorim să facem sex cu acea persoană, că de fapt asta ne trece prin cap dacă stăm cu o persoană de care suntem atrase.
De exemplu, eu, ca băiat atunci când port o conversație cu o fată care arată bine fizic, în mintea mea îmi spun *ce aș ejacula pe limba și pe bărbia ta?*
Adică e vorba de atracție pur și simplu, și cred că asta e la fel și în cazul fetelor atunci când stau de vorbă cu un băiat de care se simt atrase, la fel și ele și-ar dori să primească sperma acelui mascul alfa, pe botic happy

84 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si daca o asumam, in cazul in care vina ne apartine, cum suntem priviti in ochii vostri?

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Sunteți pe jumătate iertați.

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Smechere mai sunteti voi... nu supara femeia ca e lucru rau!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Cum puteți voi sa va numiți "sexul tare" când cedați in fata sexului slab?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Dar nici nu observi ca te va orbi iubirea, cunosc amici care au devenit catelusi din vagabonti, femeile stiu sa manipuleze de ce crezi ca nu se suporta multe intre ele? e bine sa ai o suroiara mereu parerea mea, ca ele detecteaza mai bine asta

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Cum puteti sa ne judecati avand in vedere ca asa suntem programati genetic sa fim irezistibili in fata femeilor?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Femeia chiar are puterea sa te schimbe, din rau in bine, doar ca are puterea sa te schimbe din bine in rau... poate sa fie si cu dus si intors.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Eu nu sunt de acord cu femeile care fac treaba asta.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Poftim?laughing Sunteți sexy sau carismatici. Una din astea doua. Femeile sunt irezistibile. nu voi laughing) nu rezistați doua secunde in fata uneia care emana feminitate și are sex appeal. Nu vorbi aiurea, mă dezamăgești.

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Asta e o prostie cu sexul tare, se stie ca femeile indura suferinta mai bine iar ca masa musculara si o femeie poate sa fie puternica unde mai punem ca voi dati viata

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Meriti aplauze pentru ce ai zis. Serios. big grin

| RAY explică (pentru GoldenZenith):

Daca e dezbracata se duce mai mult sange spre penis decat spre creier ceea ce face ca sa urmam dorinta sexuala, barbatul find o fiinta vizuala, dar daca nu faci sex si esti singur in timp te obisnuiesti sa reprimi dorinta sexuala

| RAY explică (pentru Drimmero):

Barbati genetic vorbind acum au fost o eroare a naturii, acum milioane de ani ceva a determinat aparitia cromozonului y, asta a facut ca viata sa devina mai complexa, femeile aleg barbati nu invers man, ele aleg cei mai buni barbati care sa le asigure un viitor si cu care sa se reproduca sexual, o femeie este mult mai valoroasa in ochii naturi, nu-i o problema ca mor 1 milion de barbati e o problema cand mor o mie de femei, barbati nu se pot reproduce sexual, specia ar disparea daca nu ar exista femei, femeile au un rol important in evolutia vieti

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu asta am zis, pentru femeia iubita nu rezistam si suntem slabiti cand vine vorba de ea,, nu rezistam, asta este un defect major.

Tu esti cea care a inteles altceva!

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Parca ziceai ca esti cu stiinta... eu din cate stiu, barbatul este cel care completeaza femeia, si femeia cea care completeaza barbatul, faci o gafa colosala, femeia nu se poate reproduce singura, trebuie sa fie prezent si masculul pentru a se intampla acest lucru/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Barbatul nu poate naste la asta m-am referit

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu poate naste, dar poate sa ajute pentru a da nastere.
Lumea ar fi foarte trista daca n-ar exista femei,, parerea mea, ar fi o lume extrem de idioata!

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Ai zis că sunteți irezistibili. Eu ce era să înțeleg din asta?laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Nu putem rezista in fata voastra, asta am zis eu, iar tu m-ai corectat pe ceea ce am zis))))), dar te scuz in cazul in care am creat confunzii.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu ar exista lumea in primul rand, ar fi doar simplu celule care se cloneaza singure dar stai ca si alea ar avea doar cromozonul x, desi nu ar putea exista asa ceva

| anda00anda a răspuns:

Nu intelegi deloc. Trebuie sa-ti reprogrameze cineva softul ca e prea virusat.
Pai am vorbit cu destule persoane chiar si de pe TPU (baieti) - in privat, in afara site-ului, poate am flirtat de cateva ori, am glumit, dar scopul n-a fost niciodata vreo relatie/sex. Pur si simplu aveam ce discuta.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu am avut vreodată fantezii cu un băiat.Nici vise de genu n-am avut.
Nu vreau sa imi fac prieten.
Când un băiat atractiv vorbeste cu mine vad in el doar un posibil amic.
Vorbesc cu el precum o fac si cu unul care nu ma atrage fizic. Daca ar fi sa imi fac un iubit as vrea doar sa gândească ca mine.Pana acum nu am intalnit o astfel de persoana...
In orice caz, nu stiu de ce ceilalti vorbesc cu sexul opus, dar eu o fac doar daca mi se cere ajutorul sau am nevoie de ceva.
Stiu, la vârsta mea par prea tânără ca sa spun lucrurile astea, dar in afara de mine si de inca o fata baietoasa din clasa toate au avut minim 3-4 iubiti si primul sărut..Desigur,si numeroase fantezii.
Chiar si cele mai urâte ca mine.
De la 12 ani o persoana începe sa simtă atracția sexuală.
Si eu o simt de la varsta aia si pot purta o conversatie, dar nu as vorbi cu cineva doar de dragul fizicului.
Si voi spune acelasi lucru si peste 2-3-4 ani.
Facem pariu?
Ma cunosc. Mintal sunt mai matura ca multe altele si de peste 18 ani, nu e o lauda.O spun pentru ca purtând conversații cu cei din jurul meu imi pot da seama de asta.
E parerea mea, sincer.
Mi-ar fi scârba de propria-mi persoana daca vorbind cu un baiat care e posibil sa aibă si prietena as avea gânduri obsene.
Atractia dupa cum ai spus e involuntara, dar tu alegi la ce te gândesti cand vezi una frumi pe strada, nu hormonii.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

O reprimi rational asa, dar dorinta sexuala e mult mai mare la barbati si mult mai mica la fete, fiecare alege ce sa faca, eu respect fetele independente care nu sunt produse sexuale, care nu se vand pe banii, ma degusta genul ala de fete si tarfele psihopate

| ambanidemaenerveaza a răspuns:

Tu nu stii cum e