| anonim_4396 a întrebat:

De unde a pornit vorba asta că bărbații preferă blondele?
Dragi bărbați, chiar așa este?
Dacă da, atunci de ce?
Cu ce vi se par blondele mai speciale?

Răspuns Câştigător
| UnulSimplu312 a răspuns:

E chestia de fantezii de exemplu blondul e o culoare deschisa care reprezinta oarecum o puritate si o inocenta si oarecum pe noi barbati ne excită ideea de inocenta a unei fete

21 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Nu cred ca e chiar asa. Probabil a pornit de la faptul ca sunt sau erau mai putine blonde decat brunete.

| Willis a răspuns (pentru mentholinks):

Subscriu. Că sunt mai puține, mai inaccesibile unora, poate chiar și mai erotice. Dar nici brunetele și șatenele nu sunt mai prejos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu le prefer, chiar le ador dacă au și ochii albaștri sau verzi. Mie de mic îmi plăceau blondele, e posibil sa fie din cauza contrastului, eu sunt "mai brunet". Pentru mine sunt cele mai frumoase femei, pentru alții sunt mai puțin frumoase, alegerile și preferințele sunt subiective.

| 19flo79 a răspuns:

Nu e general valabil.
Eu prefer brunetele happy

| TheStrategist a răspuns:

În general blondele au ochii albaștri sau verzi.

| Drimmero a răspuns:

Inainte imi placeau blondele cu ochii albastri insa cu timpul am realizat ca ochii si culoarea parului nu mai reprezinta un criteriu pentru mine, imi plac toate, ma rog...nu chiar toate dar ai inteles ideea.

| Anuket a răspuns:

Fiindcă bărbații preferă blondele, bărbații preferă brunetele, creolele, fiecare are gustul lui.
Dar e realitatea asta că multe persoane preferă blondele/blonzii, nu degeaba multe fete și băieți se decolorează.

Mie îmi par șterse persoanele blonde, niciun contur. Ador în schimb ce poate face eumelanina.

| wildthing a răspuns:

Da, prefer blondele. De ce? Nu stiu cum altfel s-o spun, mi se par mai dulci, mai apetisante.
Cand o vad asa blonda, cu ochii albastri, cu pielea alba, imi imaginez ca are miere in pasarica si vreau sa i-o devorez.
Stiu, intotdeauna tind sa dau mai multe detalii decat e necesar. laughing
Una peste alta, o femeie frumoasa e frumoasa oricum, dar am asa o inclinatie catre blonde. Daca am de ales intre Michelle Pfeiffer si Catherine Zeta-Jones (in prima tinerete, bineinteles), o aleg pe Michelle pentru ca...e blonda. happy

| felixf a răspuns:

Cred ca fiecare are preferintele lui. Unora le plac blondele altora brunetele si altor ce pica. Dar din cate raspunsuri vad eu aici, doar 8 barbati sunt care adora blondele. deci nu sunt asa multi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar tu ai farmecul tăubatting eyelashes și bruneta dacă ai fi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la blonde.

| Emma24dsxd a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui,eu sunt blonda dar m-am decolorat, parul meu natural este saten inchis, si am ochii verzi, ma avantajeaza parul mai deschis, dar este o adevarata corvoada decoloratul, sunt de 4 ani blonda doar pentru ca satena mi se pare ca nu mi sta bine, dar sunt persoane care le sta mai bine brunete, cat despre barbati, da, blondul iese in evidenta pentru ca e mai diferit..sunt barbati cu diferite gusturi, iar pentru altii nu conteaza asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma cam depășesc scenariile ipo... Viata nu merita trăită din memorie în imaginație prin prisma proiecțiilor mentale TRECUT - VIITOR, VIATA trebuie trăită în singurul moment al adevărului numit PREZENT. Acel TRECUT nu mai exista, este mort, și viitorul nu ai cum sa ști cum va fi din moment ce acesta nici nu este palpabil, nici nu o sosit. Trăiește în prezent când amintirile, trecutul te năpădesc, nu mai fi un gânditor, fi un observator, traieste clipa de acum, clipa de acum este tot ce contează în viata noastră, nu mai gândi, nu mai fi malițioasa, nu mai acorda atenție exagerata fiecărui detaliu, trăiește-l și atât. Filmele sunt niște scenarii, ficțiuni, viata ta este un scenariu? O ficțiune? Asta reiese din unele întrebări ale tale. Trăiește realitatea de acum, nu trai prin proiecții mentale, scenarii, ipoteze, analiza a unor telenovele irevelente cu prezentul de acum, cu problemele din clipa aceasta a tuturor. Trebuie sa fim observatori nu gânditori.

Cauza principala a nefericirii nu este aproape niciodata situatia in sine, ci gandurile legate de ea. Fi constienta de gandurile pe care le gândești! Separa-le de imprejurari, care sunt intotdeauna neutre.

"Timpul nu este deloc pretios, pentru ca este o iluzie. Ceea ce percepi ca, pretios nu este timpul, ci singurul moment existent in afara sa: Clipa de acum, cel mai pretios lucru care exista, pentru ca este singurul care exista. Este tot ceea ce exista."

Trecutul nu are nicio putere asupra momentului prezent.

Spune intotdeauna "da" momentului prezent. Ce poate fi mai inutil, mai nebunesc, decat sa opui rezistenta unui lucru deja existent? Ce poate fi mai anormal decat sa te opui vietii, care este acum si intotdeauna acum? Lasa-te in voia lucrurilor. Spune "da" vietii - si vei vedea cum va incepe sa actioneze in interesul tau, nu impotriva ta.

Cand te opresti sa mai judeci si incepi sa accepti lucrurile asa cum sunt, iti eliberezi mintea. Iti creezi spatiu pentru iubire, bucurie si pace.

Nu ai nevoie de un răspuns, răspunsul este prezentul happy

| Lukasssz a răspuns:

Imi plac mai mult alea cu banu` gros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trimite-mi, te rog, prin mesaj, dacă mai ai scenariul pe care ți l-am trimis.
Dă-i copy-paste și trimite-mi-l.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți l-am trimis.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Din filmele porno

| A90niM a răspuns:

Vie să fie

| PaulCos a răspuns:

Exista destul de frecvent in ultima vreme tendinta de a generaliza, de a pune eticheta pe grup judecand un individ.

| DonEduardo a răspuns:

Nu, mie sincer nu prea-mi plac blondele. Dar cred ca vorba vine de la faptul ca blondele au parul mult mai deschis si pe corp, si ramane uneori neobservat chiar daca nu se epileaza, si plus ca blondele transpira mai putin decat brunetele.

| tonyc7 a răspuns:

Dintr-o prostie care a apucat sa se popularizeze. Totul depinde de fapt de gustul fiecarui barbat. Iar majoritatea barbatilor, din contra, am observat ca prefera satenele!winking