| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am un prieten care este cu o fata, el a devenit gelos cand am facut si eu cunostinta cu ea dar nu era nimic intre noi, si acum de curand "s-a infiripat " ceva intre noi. Si noi nu vrem sa il facem sa sufere. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o posibilitate ca intre tine si actuala sau fosta partenera a unui prieten sa se infiripe ceva. Asa ceva este tabu si nici nu ar trebui sa te gandesti o clipa la o asemenea mizerie. Evita fata care ar fi capabila sa treaca de la un prieten la altul fiindca pe langa umilinta de a face un gest atat de urat, iti poate aduce si multe alte probleme. Nici un om intreg la minte nu ar comite un gest atat de imoral.

| IonuţR1995 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu stiu ce sa zic, el e tipul daca o vede ca vorbeste cu un baiat imediat "se incinge".

| Brigaela a răspuns (pentru IonuţR1995):

Asta chiar nu conteaza, este problema los si depinde de ei sa si-o rezolve. Conteaza doar ca o femeie care a fost chiar si 5 minute cu un prieten de-ai tai este interzisa definitv si nu ai voie sa te gandesti macar la ea. Oricum, ea daca ar avea cea mai mica urma de demnitate nu ar accepta nici sa o privesti altfel decat ca pe partenera prietenului tau (toata viata voastra).

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai vezi! Trebuia sa va cotonogeasca ala de la inceput, preventiv.

| IonuţR1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

N'are sansehee hee

| anonim_4396 explică (pentru IonuţR1995):

Asta e, atunci! Baga mare, viata-i scurta... vezi sa dai tu la altul un cap in gura preventiv, de-acum, ca stii zicala: cine isi insala partenerul o data...

| andreideedee a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il faci pe el sa se desparta de ea... pentru a nu suferi iarapoi va cuplati voi doi ca si cum nu ati fost impreuna pna acum si el sa nu stie nimic

| yoana1997 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce sa fie gelos. Pentru ca doar prietena lui nu a facut cunostinta cu alt baiat ci cu o fata. Da in fine daca reactioneaza asa eu zic sa nu ii ma dai atentie cea mai buna modalitate asta e. Funda :*?