| NoBigName a întrebat:

Decii TPU, a inceput sa imi placa de un baiat care inainte nu-l suportam absolut deloc. Insa de la un timp s-a schimbat. Stiu ca au inceput toate astea cand mi-a zis ca ma place dar cum eu nu aveam nimic pentru el il tot refuzam. Dar cu timpul el a tot incercat sa ma faca sa inteleg (cam o luna, doua) ca tine cu adevarat la mine si asa a inceput sa imi pese din ce in ce mai mult. Numai ca o prietena de-a mea s-a bagat si ii zicea tot felul de lucruri gen...nu ii pasa de tine, degeaba speri la ea etc. Eu i-am zis ca tineam la el insa el nu a crezut si asa am ramas prieteni. Acum am inceput sa tin si mai mult la el dar imi este greu sa ii zic ceva pentru ca stiu ca a mai fost cu o fata dupa care zice ca a tinut la ea mult iar acum s-au despartit. Cand era cu mine zicea ca sunt importanta, ca ar face orice ca sa il accept...doar ca daca eu continui sa il resping nu o sa mai incerce, l-am vazut plangand pe seama asta. Nu stiu cat de importante pot sa fie chestiile astea.dar nu ar strica o parere!

Fara bateri de joc.

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Hey ce prietena ai daca se tot baga cu asa declaratii,aia nu iti e prietena,cred ca ar fi mai bine sa nu mai comunici cu ea.Cel mai bine cred ca ar fi ca sa vorbesti cu el serios, si sa ii zici totul in fata! Straduiete sa spui totul din suflet, nu iti pregati vreun text, ca oricum atunci la moment ai sa uiti tot si ai sa zici altceva in genere! Cel mai bine e sa dai friu liber emotiilor! mi s-a intimplat si mie ca baiatu care il uram incepea sa imi placa! Dar asta a fost cind eram prin a 6, si nu a fost nimic serios, asa o simpla distractie ca pentru copii! Fii tu cea adevarata! Si zi totul din suflet! Sper ca te va intelege! Succes! sper ca te-am ajutat!

| NoBigName explică (pentru diiiiiana4cka):

Daaa, eu ma gandesc ca daca el a incercat atata timp si eu am tot refuzat iar eu daca vin acum la el ma gandesc ca poate nu mai simte acelasi lucru. Sii asa zisa mea prietena era indragostita de el numai ca lui nu-i placea doar ca ea nu intelegea. Mdaaa, asta e viata.

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru NoBigName):

Oricum ce vei pirede din asta ca ii vei zice! Nimic! Din contra vei pierde daca nu vei face nimic si vei astepta de la el! El s-a chinuit saracutu cit sa chinuit, dar nu cred ca ar mai venit la tine za iti zica chiar daca te-ar iubi, pentru ca asta e mai prejos de demnitatea lui! Decit sa-l pierzi din ceea ca stai si nu faci nimic, nu cred ca se merita! nu ezita sansa,

| NoBigName explică (pentru diiiiiana4cka):

Asa este sad am sa incerc sa vorbesc cu el despre asta.

| diiiiiana4cka a răspuns (pentru NoBigName):

Aha,bine ai sa faci! SPer sa functioneze, hey si dupa imi zici si mie rezultatu! In privat1! Chiar mii interesant ceo sa iasa! AStept funda de la tinetonguetonguetongue

| NoBigName explică (pentru diiiiiana4cka):

Sigur laughing.

9 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca te place cu adevarat va vorbi cu tine, te va asculta, intelege si te va crede..nu va crede in gura nimanui. Daca nu te place atunci crede pe altcineva, dar daca tu esti aceea care conteaza te va crede dar asta numai daca vorbesti cu el si ii vei spune tot ce simti pentru el.Sa nu regreti mai tarziu :*

| PuppetXD a răspuns:

Nu e discutie in contradictoriu, dar nu e nici asa de simplu. Poate ca firea mea neincrezatoare in tipicele comportamente masculine ma face sa cred ca tipul joaca teatru. Dar totusi, ma si induioseaza si gandul ca...a plans. Adica, rar vezi un baiat plangand, pentru ca ei vor sa fac pe durii... si nu prea avem parte de vulnerabilitate din partea lor. Totul depinde numai su numai de tine. Esti sigura ca era sincer? Baietii joaca multe trucuri ca sa seduca fetele. Poarta o discutie cu el, spune`i ca ai revenit la sentimente mai bune si ca esti dispusa sa vorbesti cu el. Trebuie sa stii daca tine la tine si isi doreste o relatie, sau pur si simplu, merge pe mana norocului " ce o fi, o fi " Incearca sa-l citesti, sa aflii cat mai multe despre el, sa vezi cine este cu adevarat.
Si, in legatura cu fata aia, eu zic sa nu intervii. Daca sentimentele tipului sunt suficient de puternice, n`o sa lase o simpla tipa sa intervine. Si am vaga impresie ca ea, cam se tine dupa el, in sensul ca`i impartaseste ceva sentimente.
Tine minte, tu esti stapana pe sentimentele tale, cauta adanc in sufletul tau, si pune`ti intrebarea : MERITA? Daca iti gasesti raspunsul la aceasta intrebare, poti face pasul urmator. Indiferent ce ai alege, tot va fi nevoie sa vorbesti cu el. Mult succes!

| NoBigName explică (pentru PuppetXD):

Sincer, nu stiu daca joaca teatru. Dar il stiu un tip timid cand vine vorba de fete si nu e genu care sa isi arate sentimentele una cu doua. Dar imi este greu sa ma duc sa vorbesc cu el pentru ca eu as prefera sa vorbesc cu el singur, numai ca el e tot timpul cu cineva...

| Ynakal a răspuns:

Hei am fost intr-o situatie asemanatoare.Ar fi bine sa :
1 elimin-o pe aia care se tot implica si baga strambe de la ea
2 da-i o sansa si daca vezi ca nu e ok renunta ( dar ai grija ca tot ce iti spune el ar putea fi minciuni0
Bafta ai grija de tine si de ce faci :*