| anonim_4396 a întrebat:

Diferenta de inaltime intr-un cuplu conteaza? De exemplu baiatul 1, 65m si fata 1, 60m, ce parere aveti despre comparatia asta? Dar daca au aceeasi inaltime sau baiatul doar cu 2-3 cm mai inalt?

A doua intrebare in special pentru fete: Cum priviti un barbat de 1, 65 pe care nu il cunoasteti si il vedeti pe strada, el fiind atragator fizic(corp lucrat, imbracat bine, etc.) chiar fiind si mai inalt cu 5 cm +/- ca voi(sa presupunem in cazul fetelor mai scunde de 1, 65... 1,70 big grin ). A-ti vrea sa il cunoasteti macar? Sau datorita inaltimii este condamnat pe viata sa nu cunosca nici o fata?

Sper ca am fost destul de explicit! happy

Astept parerea voastra in legatura cu subiectul acesta!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa fim seriosi inaltimea conteaza foarte mult pentru fete, dar poti gasi o fata de inaltime mai mica daca esti frumos parerea mea

| Striker14 a răspuns (pentru RAY):

Clar conteaza, dar eu la 1, 68 nu am avut probleme, desi mie imi plac fetele de 1, 62 maxim laughing Ideea e ca trebuie sa fii ingrijit si sa ai personalitate faina

| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut si prefer baieti inalti dar daca mie imi place el si mie drag pot sa trec cu vederea inaltimea

| Necunoscut112 a răspuns:

O să cunosti fete. Din păcate nu stiu ce se întâmplă cu majoritatea băieţilor de sunt in halul ăsta de scunzi. Nu eşti singurul.

| andreia67 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Statistic nu sunt asa multi baieti de 1.65, majoritatea au intre 1.70-1.80. Acum depinde la ce varsta te referi ca pana la 16-17 ani fetele sunt mai inalte ca baietii de aceeasi varsta. Dar la varsta adulta diferenta de inaltime medie e de 10-11 cm.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Conteaza doar pentru "gura lumii". Daca cei 2 parteneri nu au nimic impotriva parerile celorlalti nu conteaza. Recent m-am intors de la mare din Bulgaria si am vazut mai multe astfel de cupluri, majoritatea in intervalul 1.70-1.75.

Stiu destui baieti draguti cu inaltimi intre 1.63-1.70, unii dintre ei chiar au avut partenere mai inalte. Sunt chestii mult mai importante intr-o relatie decat inaltimea partenerilor. La 1.65 cel putin jumatate din fete sunt mai scunde decat tine. E un pic mai dificil pentru tine decat pentru unul de 1.75-1.80 dar nu e imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu? Prefer mai inalt, dar n-am o problema prea mare cu asta.

| sweetangels a răspuns:

Daca EL e pitic e nasol. doar daca esti alba ca zapada vrei sa ai de-a face cu un barbat scund.

| Striker14 a răspuns:

E naspa, ca daca fata isi pune tocuri...arata ciudat laughing. Dar inaltimea e un simplu "defect genetic", se poate trece cu vederea.