| luce20022 a întrebat:

Doi baieti care sint cei mai buni prieteni ma plac pe mine. eu sint impreuna cu unul din ei insa de cind am inceput sa ies cu ei ei s-au certat si prietenul meu nici nu mai vrea sa auda de prietenul sau... s-au certat din cauza mea mai pe scurt. credeti ca ar trebui sa ma despart de prietenul meu? dau funda... va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar daca tu te-ai desparti de prietenul actual, este prea mica probabilitatea ca ei doi sa se impace pentru a reface/sa se reuneasca intro prietenie armonioasa. Cel mai bine ar fi sa discuti cu prietenul tau pentru a afla adevaratul motiv. S-ar putea sa afli adevaratul motiv al certurilor dintre ei si faptul ca o eventuala despartire ar reprezenta un gest/o hotarare gresita. Momentan fii calma si rationala.

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ei sunt vinovati pentru certurile lor, nu tu. Cum a spus si corbulalbrosu, probabilitatea este mica, ca ei sa isi refaca prietenia. E greu sa iti recapeti increderea in cineva.

| luce20022 explică (pentru Crisu):

Iti multumesc pentru ajutor