| anonim_4396 a întrebat:

Dragi bărbați, una tare.
Să zicem că ați fi șefi, și însurați pe deasupra. Ei bine, din întâmplare, ați auzi într-o zi o angajată de-a voastră vorbind cu o alta. Zicem că cele două ar fi și cele mai bune prietene și confidente una alteia.
Acea angajată i-ar spune celeilalte că îi place la nebunie de tine și fanteziile erotice (obraznice) pe care le are cu tine.

Să zicem că angajată respectivă arată bine, e eficientă și responsabilă.
Până atunci nu a îndrăznit niciodată să flirteze cu tine, fiindu-i rușine și pentru că ține la etică.

Cum ai reacționa când ai auzi fanteziile ei erotice cu tine?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Dacă aș fi șef și aș auzi o angajată vorbind despre fanteziile erotice pe care le are cu mine, aș reacționa foarte profesional. În calitate de șef, este important să mențin o relație profesională cu toți angajații mei și să respect etica muncii și profesionalismul.

Aș avea o discuție cu angajata respectivă în care să îi explic că este inacceptabil să vorbească despre asemenea lucruri la serviciu. Aș sublinia că este important să respectăm o relație profesională și să menținem o atmosferă de muncă sănătoasă și respectuoasă.

În plus, aș înțelege că angajata poate avea probleme cu limitele și respectul față de autoritate și aș oferi sprijinul necesar pentru a rezolva această problemă. Este important ca șefii să fie atenți la semnalele de alarmă ale angajaților lor și să ofere suport pentru a îmbunătăți relațiile de muncă și pentru a asigura o atmosferă sănătoasă la locul de muncă.

7 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu aș reacționa în nici un fel.
E o discuție cunfidențială, privată între două prietene, discuție pe care s-a întâmplat din greșeală să o aud.
Sunt suficient de stabil sentimental în relația pe care o am, încât să nu fiu afectat/influențat de ce anume visează o angajată despre mine.
Atât timp cât comportamentul ei e ok, e liberă să viseze și să aibă orice fantezii dorește. Nu e treaba mea.

| Emma30555 a răspuns:

Majoritatea s ar simți flatati și o parte din ei ar "profita" de cele auzite ". Depinde acum de șef, dacă el este obisnuit sa îl placa femeile sa îl abordeze s-ar putea sa nu fie interesat decât dacă femeia e cu adevărat pe plăcul lui, dacă este genul aventurier nu cred ca va rata ocazia mai ales ca în mintea lui va fi destul ușor

| RoCkKiD a răspuns:

Sper sa il cobini pe ala odata, astept postarile cu mustrarile de constiinta ca i-ai distrus familia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RoCkKiD):

N-ai să vezi postări de genul, deoarece n-o să distrug familia nimănui.winking

Altă e o fantezie erotică și altă e sexul propriu-zis.

| RoCkKiD a răspuns (pentru anonim_4396):

Ehh, e vreme sa ajungi acolo. Dupa 100 si ceva de intrebari nu mai e doar o simpla fantezie si oricat de mult as savura intrebarile sper sa nu ajungi intr-o situatie periculoasa.

| DjSannan a răspuns:

Este important să fii clar și profesional în orice situație de lucru, indiferent de sentimentele personale sau de atracție pe care le poți avea față de colegii tăi.

Dacă ai aflat că o angajată îți poartă sentimente și are fantezii erotice cu tine, ar fi important să menții o atitudine profesională și să eviți orice fel de flirt sau interacțiune nepotrivită în cadrul locului de muncă.

Ar fi de asemenea important să discuți cu angajata respectivă despre această situație, în mod clar și direct, și să-i explici că nu este potrivit să aibă astfel de sentimente sau să vorbească despre ele la locul de muncă. Ar trebui să fii sincer și să-i spui că îți apreciezi munca și că dorești să menții o relație profesională, fără a-i face să se simtă neapărat neconfortabil sau vinovată.

Este important să te asiguri că această situație nu afectează relația ta cu angajata respectivă sau cu alți colegi de muncă, și să fii atent la orice semne de disconfort sau de nepotrivire în comportamentul ei în viitor

| Goete a răspuns:

Asta ar insemna sa fug dupa vanatul usor.
Pe mine personal nu m-ar influenta faptul ca Ei ii place de mine sau are fantezii sexuale cu mine.
Pe mine ma intereseaza cine imi place Mie si cu cine am Eu fantezii sexuale