| DeliaaaMary a întrebat:

Dupa ce ca tot el a gresit si a vorbit cu cea mai buna prietena, ii spune ca o iubeste si ea era constienta ca e cu mine, el mi-a dat un mesaj luung sa isi ceara scuze. Am vrut sa il iert, i-am spus ca il iert, dar a spus ca nu mai poate continua cand stie ca a gresit, ca ii este rusine de mami si de mine. I-am spus ca il iert ca nu pot sa stau fara el, ca nu a fost greseala prea mare(doar au vorbit, vorbe dulci.) el nu vrea sa ne mai impacam, spune ca e mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui, chiar daca ma iubeste. A spus ca nici el nu se mai cunoaste, si isi doreste doar sa il iert si sa incerc sa il uit. Nu pot sa il uit! E imposibil, am petrecut un an jumate, aveam atatea amintiri frumoase, cum pot sa trec peste? Mai ales ca sta aici aproape de mine, aveam prieteni comuni. I-am zis ca il iert si vreau sa ne impacam si totusi nu vrea pentru ca ii este rusine si nu vrea sa-i reprosez mai tarziu asta.

Răspuns Câştigător
| rikkimady16 a răspuns:

Eu zic sa il uiti. e greu, dar o sa reusesti. De ce sa stai sa te milogesti tu in fata lui? Sa vada el cat de dependenta esti de el si cat de mult il iubesti? Daca el a vorbit cu prt ta cea mai buna ce a vorbit atunci nu merita oboseala. Gandeste-te el te-ar fi iertat daca ai fi facut tu asta in locul lui? Nu prea cred. Si la sfarsit vine si spune ca ii e rusine. Si tu il crezi, normal. Cel mai simplu e sa pozezi in victima si sa il faci pe celalalt sa se simta vinovatwinking I-a reusit planul! si acum tu regreti ca te-ai suparat si el nu mai poate de rusinelaughing. Daca te iubea lupta pentru tine. Un baiat care tine la o fata nu o lasa atat de usor, iti spun eu. Nu ar fi zis ca ii e rusine ci ar fi incercat sa iti demonstreze ca regreta ce a facut daca ii pasa de tine... acum tu faci ce crezi, dar eu zic sa il lasi in pace pentru ca te minte nu neRUSINARE! parerea meahappy

6 răspunsuri:
| FrozenMercurius a răspuns:

Eu cred ca nu mai vrea sa fie cu tine... daca e asa nu ii este rusine... doar ca nu mai are chef eu zic sa il lasi. Mai exista si altii. Mult noroc. (Asta e parerea mea)

| xIonutzu a răspuns:

Mda el ti-a trimis acel mesaj sa te inmoaie ca sa il ierti si dupa era sigur ca tu o sa il ierti si dupa ti-a dat loviturea de gratie k ii e rusine pentru tot ce a facut cea mai penibila scuza si el vrea sa scape d tine cat mai repede nu k ii e rusine si etc. ia sa te uiti daca mai sta cu prietena ta si daca sta tot ce am zis eu e adevarat acum faci cum doresti

| DeliaaaMary explică:

Cu ea m-am asigurat eu ca nu mai sta. Mi-a zis ca nu are pe nimeni. Nu stiu, ieri ne-am vazut ne-am inteles foarte bine... Spunea ca vrea sa ramana toata viata cu mine. Promisiuni si iar promisiuni.

| IloveME a răspuns:

Vorba vine ca ii este rusine!
Daca te-ar iubi nu ar da inapoi ci ar lupta pentru tine!
Nu ai fi fost u cea care se milogeste ca sa va impacati ci el!
Acest baiat nu te mai iubeste, treci peste mai bine pentru tine!

| rikkimady16 a răspuns (pentru rikkimady16):

Cu neRUSINARE, scuzebig grin

| kilio8990 a răspuns:

Nu te mai iubeste,isi cere scuze ca sa te faca sa suferi(parerea mea),ca sa-l uiti ori cauti pe altcineva, ori sa iti ocupi timpul, cu muzic, iesit in oras cu preiteni filme, cea ce-ti palce.