| Just a kid a întrebat:

E adevarat ca prima dragoste nu se uita? daca prima dragoste este si din partea ta si a lui/ei? poti uita acea persoana? daca prima dragoste a durat peste un an... daca zici ca ai iubito o poti uita usor? daca va despartiti desi va iubiti o uitati usor? sau suferiti si va amintiti des de acea persoana?
baieti va rog raspundeti, si fetele, dar mai ales voi:-

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prima iubire nu se uită chiar dacă sunt guri care spun că au uitat-o, total fals. Dacă apare la orizont o altă iubire aceea va fi mai profundă, mai matură, mai mult sentiment.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Uhm.
Da.prima dragoste nu se uita atat de usor.
La mine au trecut cateva luni si actualmente am pe altcineva, dar crede-ma ca l-am uitat foarte greu...
E nasol ...si suferi mult.Chiar daca o areti sau daca nu o areti.
In final iti vei gasi pe altcineva si vei vedea ca il vei uita. Dar pana atunci, vei suferi putin. daca l-ai iubit mult happy

| Damian a răspuns:

Bai gicule, si acum ma mai gandesc o data pe zi cam asa la cat de frumos a fost, sincer si asta a fost acum 7 ani

| Andru1996 a răspuns:

Eu am uuitat prima dragoste pentru ca a durat o luna ei dar daca e vb de un an nu stiu

| Miha1308 a răspuns:

Stii...prima mea dragoste nu o voi uita niciodata orice ar fi. A fost ceva mult prea special pentru a fi uitat.Chiar daca s-a terminat imi aduc adesea aminte de tot ce a fost frumos. Pur si simplu nu vreau sa uit acele clipe si tot ce a fost.Nu pot si nu vreau. A fost ceva reciproc, dar din cauze ce nu tin de noi s-a terminat. A fost totul frumos, de vis.Never forget it:X

| s.m. a răspuns:

Da, este adevarat, ca prima dragoste nu se uita niciodata, eu am simtit-o p pielea meahee hee, si din fericire nici el nu m-a uitat, chiar daca eu nu am fost prima lui dragostehee hee

| mikemike a răspuns:

Depinde, eu zic ca dragostea e relativa si poti iubi de mai multe ori in diferite feluri, cat despre prima dragoste, nu se uita in sensul ca iti mai amintesti cateodata de acea persoana, dar atat, conteaza si cat timp a trecut de cand nu mai sunteti impreuna... timpul le rezolva pe toate intr-un final!

| Andreea1997 a răspuns:

Eu nu pot uita niciodata ...mereu imi aduc amintecrying(