| tonyc7 a întrebat:

E adevarat ce spun unii, ca daca esti baiat tanar trebuie sa te grabesti sa iti faci relatie stabila si sa te insori pana in 25-30 de ani maxim, ca dupa aceasta varsta foarte-foarte greu sau chiar imposibil sa mai poti gasi o femeie frumoasa care sa fie inca singura, neluata de nimeni? Voi ce credeti? Chiar asa sa fie, toate femeile frumoase sunt luate deja inainte ca acestea sa implineasca 27-30 de ani? happy

Răspuns Câştigător
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Cei care te preseaza sa te insori de tanar sunt de obicei SCLAVII SOTIEI, SLUGIILE CRATITEI sau persoane care pur si simplu sunt plafonate si nu vor sa vada ca apropiatii evolueaza frumos si onorabil fara sa fie carpa de sters pe jos a societatii. Ce ti s-a spus sunt doar vrajeli ale oameniilor carora le place sa dtea in pozitia ghiocel in fata mentalitatii comuniste, vremuriile sunt altele, viata e scurta, distractia pretioasa nu te lua dupa ei.fa tot ce e mai bun pentru tine, mai nebunesc

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

De la 20 la 30 de ani, te insori singur, de la 30 la 40 de ani te insoara babele, iar de la 40 de ani esti asteptat la...manastire.winking
Serios acum, e cam adevarat, bineinteles, in functie de mai multe variabile. In principiu, de la o anumita varsta, probabil 30 de ani, incepem sa ne degradam fizic, lucrurile nu mai mai stagneaza si in nici un caz nu mai merg in sus, ci in jos, deci daca nu ti-ai gasit pe cineva pana atunci, nu ai nici buzunare pline sau vreun statut socio-profesional care sa iasa in evidenta, iti va fi din ce in ce mai greu sa iti gasesti o femeie care sa iti placa. Iti vei permite doar epave, ca tine sau chiar mai rau, pentru ca e bine stiut ca femeile intotdeauna tintesc mult mai sus de nivelul lor.

| tonyc7 explică (pentru wildthing):

Si totusi, in vremurile astea de acum tot mai multi oameni se casatoresc dupa 30 de ani, multi chiar si dupa 40, unii chiar si dupa 50. Iar cei care se iau pana in 30 sunt tot mai putini acum, ia uita-te mai atent in jurul tau sa vezi ca asa e! happy

| Valentina8 a răspuns:

Acei "unii" ce spun aceste lucruri, ori au calatori pe tot pamantul si au intalnit toate femeile din lume si au facut calcule si ai inteles cele spuse, ori vorbesc din nestiute, ori sunt doar mituri, ori e doar o abureala din batrani, "maritate maritate". Ai vazut fetele din Asia, Corea, si la 50-60 de ani cat de frumoase sunt ca par niste adolescente laughing?
Nu sunt toate femeile loate la o anumita varsta. Sunt si femei frumoase care mor singure, asa ca. nu-ti pierde speranza

| wildthing a răspuns (pentru tonyc7):

Tine minte un lucru: dragostea e frumoasa doar cat timp esti tanar...de la o vreme incolo, nu mai are nici un farmec. Stiu ca "cliseistii" iti vor spune ca varsta e doar un numar, iar replica mea este: "bullshit". Sigur, te poti insura oricand, dar de la o varsta incolo, ajungi sa te intrebi ce rost are. Nu-ti mai trebuie belea pe cap. Pentru ce? Sa iei obosita altuia? Sa iei pe una cu uzura mare in planetare, sa mai ai eventual si grija de plozii altuia?winking

| Drimmero a răspuns:

Nu mai traim ca in 1480 vara sa ne insuram direct cum iesim din liceu/facultati, lasa babele si rudele sa vorbeasca cat or vrea, au trait alte vremuri cand era normal sa faca copil de la 14 ani si de la varsta asta sa fie date ca plocon. Cand esti in perioada 20-30 trebuie sa te distrezi cat de mult poti tu, sa te descoperi ca persoana, sa vezi in ce directie mergi, nu are rost sa te insori de la varsta asta, dupa 30 e cam ok sa treci la pasul asta daca simti, dar nu e nicio problema daca nu te insori, cati nu traiesc in relatii si atat sau concubinaje fara sa se ia cu acte, mi se pare ca se pune o presiune prea mare pe insuratoare, o venerare a evenimentului in sine prea mare, e un stres pentru ambii parteneri in plus, fericire pe termen scurt, dar e mega underrated insuratoarea in sine. Nu am niciun dubiu ca nu ai gasi si dupa 30 de ani o partenera cu care sa te insori pe placul tau, traim alte vremuri unde lumea s-a mai cizelat si nu se mai grabeste.

| Sofer a răspuns:

Sa te insori sa intri in depresie ca nu mai ai bani. Ca consumi cu nevasta.

| AnemonaP a răspuns:

Doamne ferește. In viața suntem in trecere, nu la întrecere. Nu grăbi cursul natural al viații. Unii oameni se căsătoresc devreme din disperare și după un an-doi divorț. Și altii stau ani de zile singuri iar după îmbătrânesc lângă persoana potrivită. Nu este limita de mărițiș.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Si eu tot cam asa gandesc. Si totusi, pe undeva au dreptate si cei care spun chestia aia pentru ca nu de putine ori vad femei care imi plac, insa imi dau seama rapid (fie dupa verigheta, fie dupa copilul mic care il poarta cu ele) ca acestea sunt luate. sad

Răspuns utilizator avertizat
| AnemonaP a răspuns (pentru tonyc7):

Sunt atâtea femei mișto singurelaughing nu le-ai întâlnit încă. Nu este timpul pierdut.

| tonyc7 explică (pentru AnemonaP):

Le-am intalnit si continui sa le intalnesc. Insa numai intamplator pe strada si dandu-mi seama rapid ca sunt deja luate. crying((

| Sofer a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Mare dreptate ai.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Sofer):

Mersi frate