| BiBoy a întrebat:

E păcat dacă fac sex cu un băiat eu fiind tot băiat? Mai am voie la biserica? E rusine?

Răspuns Câştigător
| danielcristi98 a răspuns:

Religia nu-ți interzice sa faci asta dacă ești ortodox sau catolic.Da, vei avea voie la biserica. Dacă e rușine? Sa nu te dai mare ce ai făcut.

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mor,deci mor laughing)

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) nu. 2. ) da. 3.) nu. big grin

| mentholinks a răspuns:

Dumnezeu cere ca homosexualii sa fie ucisi cu pietre dar la biserica de azi ai voie ca si preotii sunt gay.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa-i? rolling on the floor)) Credinta asta, ce face din om. rolling on the floor)))))))))

| Nemessys a răspuns:

Mai lasa naibii biserica si bucura-te de viata. Fa ce vrei... :/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa nu ai voie la biserica, nu vezi ca e la moda printre popi. Abia te asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

De asta se duce lumea asta de râpă. laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e pacat si nu e nici rusine. Te poti duce in continuare la biserica.

| milan9 a răspuns (pentru mentholinks):

Abatere de la moralitate a fost dintotdeauna, iar cei care s-au strecurat in nu stiu ce functii de raspundere morala (cazurile cu prelatii) vor fi dati afara...
Tot omul este liber sa aleaga pacatul, dar este REPONSABIL pentru el. Dumnezeu nu a ingradit dreptul la pacat, dar omul ISI ASUMA TOATE CONSECINTELE care survin din asta...

| NameInUse a răspuns:

N-ai voie ca ajungi in iad

| Cami9 a răspuns:

Dumnezeu o sa faca "vsssit" si o sa iti trimita cancer daca calci in biserica. Traieste-ti viata omule

| BiBoy explică (pentru Nemessys):

Fara suparare da esti cam pagân... Mai bine du-te si spovedeste-te!

| BiBoy explică (pentru anonim_4396):

Mori atunci daca nu ai un raspunz adevarat de dat! Tineti pentru voi oameni buni replicile ca astea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BiBoy):

Cati ani ai? Si scuze.

| Nemessys a răspuns (pentru BiBoy):

Pentru ce? rolling on the floor Ma face mai curat? happy

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca el a fost crescut de mic cu manipularea asta, nu ai ce sa faci. Asa a crescut... asa o sa creasca. Eu nu am nimic cu persoanele care cred in dumnezeu pentru ca na... e destul de mare valul asta, insa ma enerveaza aia care imi baga religia pe gat. Cum ar fi ţâncul asta care imi zice sa ma duc sa ma spovedesc. rolling on the floor))
Omule eu ma jur, nu am bagat si nici nu am sa bag un ban in biserica de buna voie. Prefer sa dau banii un psiholog de exemplu care omul ala chiar ma ajuta sau unui medic, decat unui preot care si asa nu face nimic. Daca e sa ne gandim cu tema asta deja ajungem la chestii cum ar fi magia sau vrajile. Si nimeni nu crede in asa ceva. Deci... gandire la oamenii de genu' e chiar 0. happy Adica serios crezi in dumnezeu dar nu crezi in vraji? mai da-o naibii de treaba. Sau in extraterestrii. Sincer ma si amuza cu prostia lor. Exista dumnezeu dar nu exista extraterestii, hai ca asta e buna... laughing). Daca un om imi zice asta, eu il consider prost cand vine vorba de gandirea logica. happy Si nu prea cred ca o sa iasa din anumite probleme folosindu-si capul. Deci de oamenii aia se alege praful. Eu am sa-i las sa steie in fata popei si sa se roage, cand i-a venit milionul de dolari, sa ma sune. Eu prefer sa fiu,, pacatos" dar macar sa stiu ca fac ceva in viata, util, nu deranjez pe nimeni si toata lumea e fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

De acord, doar incerc sa afla informatii despre el.

| Anonimgeo14 a răspuns:

Nu sunt de acord cu cei ce judeca omul după orientarea sexuala desigur ai voie la biserica dar nu te lauda la prieteni.

| vizuk a răspuns:

Rusinica