| Pyskiss a întrebat:

Ea:Vreau sa ramanem doar prieteni...
Elbig grinece,ce s-a intamplat?
Ea:Imi placi foarte mult,dar nu mai vreau un prieten,nu ma simt pregatita...
El:Cum adica nu esti pregatita?
Ea:nu stiu... vreau sa fiu singura,pe mine ar trebui sa ma preocupe scoala,invatatul...
El:Am inteles...
Concluzie:"Daca iubesti cu adevarat o lasi libera,daca te iubeste se va intoarce,daca nu se intoarce nu te-a iubit, daca iti spune sincer ca te iubeste dar vrea sa ramaneti amici inseamna ca iai gresit cu ceva, sau si-a gasit pe altul si ii este greu sa iti spuna adevarul..."
O banuiala in spatele fiecarui "Nu stiu"
O emotie in spatele fiecarui"Nu imi pasa"
O urma de adevar in spatele fiecarui "Glumeam"

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Uite, iti spun din proprie experienta.
Eram exact ca fata despre care vorbesti, dar exact! Nu voiam sa am prieten, voiam sa ma concentrez pe invatat. Mai ales ca in trecut trecusem peste o experienta destul de neplacuta pentru mine si nu mai aveam incredere in baieti.
Pana a sosit EL, baiatul care a stiut sa aiba rabdarea necesara si sa imi fie prieten timp de multe luni, pana cand eu singura am ajuns la concluzia ca nu as mai putea trai fara el, ca trebuie neaparat sa fim impreuna.
Concluzia: Ai rabdare, fi alaturi de ea la bine si la greu, fa-o sa rada, sa se simta bine si ai sa vezi ca peste un timp o sa fii atat de indispensabil in viata ei incat o sa accepte sa fiti si ceva mai mult decat simplii prieteni.
Toate astea sunt valabile doar in cazul unei fete careia ii esti drag deja, care simte ceva special pentru tine. Altfel, e doar pierdere de timp.

4 răspunsuri:
| GhuRtty1989 a răspuns:

Si intrebarea?

| Pyskiss explică (pentru GhuRtty1989):

Vroiam doar sa vad daca am spus bine, sa aprobabti sau sa corectati ce am spus...

| GhuRtty1989 a răspuns (pentru Pyskiss):

Dragoste cu forta nu se poate, normal ca daca se iubesc cu adevarat ei vor fi din nou impreuna. iar ultimele trei idei au un substrat psihologic, din propria-mi experienta pot spune ca sunt adevarate.

| wintermoon a răspuns:

Prostii. Astea-s abureli pe care le ziceam baietilor cand aveam 14 ani ca sa scap de ei. Daca tii la cineva iti faci timp si de el/ea si de scoala ori orice alta treaba.winking Tu nu ai face la fel?