| minime3 a întrebat:

Este adevarat ca atunci cand iubesti (un barbat/o femeie) ti se schimba fizionomia fetei? A observat cineva pe el asta? Poate ai o privire mai galesa, sau o expresie mai blanda, nu stiu zic. Cum aratati acum daca iubiti? Eu sunt single. (si arat foarte diferit decat in facultate cand aveam relatie)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fizionomia fetei nu se poate schimba de la iubire, ci numai prin interventii chirurgicale si estetice.

Mimica fetei se poate schimba, fiindca atunci cand iubesti tinzi sa zambesti si sa razi mai mult decta de obicei.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu se schimbă fizionomia în niciun caz, decât prin operații estetice, expresia feței se poate schimba doar, când ești îndrăgostit, dar nu fizionomia.

| VoidEternal a răspuns:

"A observat cineva pe el asta?"

Eu cu siguranta nu. Nici la mine nici la altii.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, fizionomia e una, expresiile faciale sunt altceva. Arati diferit pentru ca au trecut anii, nu din cauza ca esti singur. Oamenii pot fi mai calzi si mai veseli datorita relatiei, sau mizerabili daca una este toxica, fizionomia ramane aceeasi

| J0B0MAT a răspuns:

Fizionomia nu, expresiile.În principal zâmbești mai des, îți râd ochii, mai ales când ești cu persoana iubită sau pur și simplu te gândești, vorbești despre ea.Dar expresiile astea sunt mai mult pentru acea persoană, pentru un idiot revine fața de dispari.
Arăți diferit pentru că ai mai îmbătrânit, trecerea anilor schimbă fizionomia tuturor.Schimbările externe iarăși schimbă fizionomia, gen o coafură nouă, sportul, nu mai zic de operații, injectări.

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Femeia cand iubeste sau este indragostita slabeste, este cu capul in nori si zambeste mai mult! Nu se schimba fizionomia ci doar expresia, se simte mult mai fericita ...in schimb la barbati nu stiu cum sta treaba cu indragosteala si cand iubesc happy