| Dyony01 a întrebat:

Este o rusine sa nu mai fii virgina la 17 ani si jumatate?

10 răspunsuri:
| ridhimagupta a răspuns:

E rusine sa fii c...a la 17 ani

| Elinor a răspuns:

Nu

| fiara14 a răspuns:

Normal acum in ziua de azi e rusine daca esti

| XdNicoletaXd a răspuns:

Nu, varsta normala la care iti poti incepe viata sexuala este de 17 ani.
Daca ai avut curajul nu este o rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, probabil societatea traditionalista in care traim te-a facut sa crezi ca e o rusine.

| AccountDeleted a răspuns:

Nu e nici-un fel de rusina, ba chiar dai dovada ca esti o fata cuminte si nu o face cu orisi cine si nu moare dupa dragoste sau sex cu un baiat... nu este deloc rusine sa fii virgina. Esti doar bine educata de parintii tai si stii sa iti rezervi viata sexuala pentru acel baiat special din viata ta.

| TheRealDaniel a răspuns:

Vârsta medie a celor ce întrețin pentru prima dată o relație sexuală este de 17 ani, deci nu ai de ce să te simți rușinată, o faci atunci când vrei, când te simți pregătită, nu te lăsa influențată de factorii externi în procesul tău decizițional.

| sofisis a răspuns (pentru AccountDeleted):

Fata a intrebat daca e rusine sa NU mai fii virgina la 17 ani jumate.
Nu e rusine, e varsta normala pe la care majoritatea isi incepe viata sexuala.
Acum depinde, daca nu mai esti virgina de la 12 ani si intrebi asta acum ..atunci da, e o problema.
Dar daca de pe la 17 ani in sus vrei sa faci sex, e ok.

| Ofiintă a răspuns:

Nu are rost sa pui problema astfel.
Tu depinzi de faptele tale si nimeni nu are dreptul sa te judece.

| nedeea86 a răspuns:

Nu este nicio rusine. Trebuie sa o faci cand simti tu si cu persoana potrivita. Lasa moda. happy