| valentinalina a întrebat:

Eu am fost indragostita de un baiat foarte mult timp (el stia) si ma facea intodeauna sa ma simt prost..si chiar sa plang (NU AM FOST IMPREUNA ) eu acum sunt cu un baiat de aproape o luna dar tot la el ma gandesc.ce sa fac sad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa dai atentie la ceea ce ai langa tine,altfel poti fi acuzata cel putin de superficialitate.
De ce esti impreuna cu un alt baiat,daca nu esti indragostita de el? Ca sa fii la moda,sa inchizi gura lumii,sa ai pe umarul cui plange?
De ce chinui si santajezi sentimental o fiinta umana,daca nu poti sa-i oferi caldura sufleteasca pe care o risipesti indragostita fiind de altul?
Poate ca baiatul cu care esti acum nu merita un asemenea tratament,poate se uita la tine ca la o icoana,de ce tii mortis sa-l ranesti?
Stai singura mai bine, decat sa umbli prin lume ranindu-i pe ceilalti numai pentru ca tu esti ranita!
E orgoliul tau la mijloc, stiu, te doare faptul ca esti respinsa de cel de care esti indragostita si o platesti tuturor celorlalti, cu aceeasi moneda.Si nu sunt vinovati cu nimic!
Invata sa accepti si o infrangere,cu cat mai repede,cu atat mai bine,sa o transformi in intelepciune si sa ai grija cum si unde iti investesti sufletul!
Nici tu nu vei mai suferi, nici nu vei mai provoca suferinta...
Capul sus si privirea inainte. Daca te maturizezi putin si inveti din propriile greseli, acolo, in fata ta, vei gasi un baiat care ti se va potrivi per-fect!
Crede-ma.happy

8 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Pai daca te facea sa te simti prost, ba chiar sa plangi, de ce iti mai place de el?

| harciog a răspuns:

Pai inseamna ca avea dreptate de te credea proasta...

| DeeaAndyRody a răspuns:

Ce sa faci? Sa deschizi ochii!
E foare bine ca ai un prieten acum, iar daca nu te simti bine in relatia actuala, renunta.Insa lasa`l pe ala, ca isi batea joc de tine, nu te meria! Vei gasi tu unul care sa te merite intr-adevar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

95Cosmin da chiar daca cineva te face sa plangi tot il iubeste pentru ca nu poti sa fi suparata pe el.eu cred car trebui sa incerci sa-l uiti mi s-a intamplat si mie si nu l-am uitat dar macar incearca si ai grija sa nu-i ranesti sentimentele baiatului cu care esti momentan pentru ca vei ramane fara niciunul

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru harciog):

Head Shot!

| harciog a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Sper sa nu fie nici un deranj decit peste citeva zile cind incep sa put.

| bubuuu5 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare, adica mi-a placut de un coleg de clasa un an si ceva si inca imi place insa m-am suparat pe el si 3 luni nu am vorbit, iar acum mi-a promis ca nu mai ma minte cu nimic doar sa fie totul ca inainte insa nu mai vreau. Ti-am spus povestea mea ca sa iti arat ca daca ii dai multa atentie o sa te ia de fraiera si cum ii vei da de inteles ca nu te mai intereseaza imediat se va cuminti :*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai gândi la "fostul"!
Privește în față și uită-te măcar în ochii lui o dată, la actualul!
Pa, pa.