| ziggs a întrebat:

Eu am o prietena de o saptamana si tin mult la ea, dar de obicei intervine problema cand trebuie sa ne sarutam...eu sunt foarte timid si cateodata imi fac planuri dinainte cum sa fac, ce sa fac si nu ies, un sarut mai mult de 5 secunde cu ea nu am avut...va rog ajutatiam spuneti-mi ce sa fac, cum sa fac fiindca ma emotionez foarte tare? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa ai emotii.din cate am citit cred ca este prima ta prietena, e normal sa se intample asa ceva, si fetele au emotii dar e important sa nu te mai gandesti atata, totul vine de la sine.
Daca te gandesti dinainte atunci nu inseamna ca vei reusi neaparat. Cum e vorba aia : "Cand gasesti toate raspunsurile, viata iti schimba intrebarile".

3 răspunsuri:
| IepurasPerfect a răspuns:

Orice ti-am spune, tot n-ai sa scapi de emotii. dar linisteste-te... dupa cateva saruturi o sa treaca si emotiile, cand te vei mai obisnui cu ea. totusi incearca sa nu te mai gandesti atata la cum o saruti, fa-o natural, atunci cand iti vine, nu mai analiza atat ca n-o sa-ti iasa. cu timpul o sa devii expert si atunci nu vei mai avea emotii deloc

| neutrino a răspuns:

Asa e la inceput: azi 5 secunde, maine 10 s.a.m.d. Nu da frau emotiilor.

| Hieer a răspuns (pentru neutrino):

laughing Chiarca, azi 5 maine 10... laughing))