| Alky39 a întrebat:

Exista sentiment mai dureros decât dragostea neimpartasita?

12 răspunsuri:
| Saiko10 a răspuns:

Da, foarte multe, nici macar nu se compara sentimentul asta.

| mastadont a răspuns:

Normal că există. Să vezi când îți moare partenerul cu care stai de 50 de ani...

| SilentRain a răspuns:

Da,o furculiță înfipta in ochii

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Am destule exemple sa iti dau,cum ar fi infidelitatea, decesul unei persoane iubite, singuratatea, depresia, suferinta dupa o boala netratabila si cate si mai cate.Asa ca, comparativ cu ce ti-am descris dragostea neimpartasita e nimic pe langa celelalte mult mai grave.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca exista, de ex decesul unei persoane dragi.

Dragostea da-o dracu, ca sunt n parteneri pe care sa-i placi la fel de mult si care sa te placa, nu e problema, o sa ai alta dragoste, dar cand pierzi pe cineva drag, nu il poti inlocui.

| CIaudiu a răspuns:

Da. Cand Anglia o elimina pe Germania la EURO 2020.

| Morbid a răspuns:

Cu siguranta nu.
Pana acum nu am plans la moartea nimanui si sunt sigur ca nu o s-o fac cat traiesc.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut.
Depinde de persoană. De exemplu, pentru mine, da, există. Am trecut peste o dragoste neîmpărtășită, căci, după un timp, nu mi s-a mai părut cine știe ce. Totuși, sunt convins că există sentimente - moartea unei persoane apropiate, pierderea locului de muncă, căpătarea unui număr foarte mare de datorii, singurătate, condamnare la închisoare - care ar avea un impact mai mare asupra mea decât o amărâtă de dragoste neîmpărtășită.

| darrio2007 a răspuns:

Da, moartea persoanei dragi.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da, sa ramai neterminat si sa te doara boasele

| Sofer a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Știu cum e.