| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor as vrea si eu niste sugestii pentru a face prima experienta sexuala ceva mai suportabila.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna dacă nu face el preludiul destul de lung ca tu să ajungi să te încălzesti, că asa sînt fetele se "aprind"m ai greu decît noi, o să te tot doară, el nu trebuie să pună accent pe cum se simte el de bine, ci mereu trebuie să fie atent ca tu să te simti bine, comunicarea între voi este cheia.

11 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Preludiul este important cu cât mai lung cu atât mai bine. Folosiți un lubrifiant pentru a ușura penetrarea.
Să nu îți fie frică că nu ia de ce. Multă baftă!

| enzodemes a răspuns:

Partenerul are un rol foarte mare pentru a te satisface așa cum îți dorești.

| justsummer a răspuns (pentru enzodemes):

Ideea e ca eu nu am asteptari deloc pentru ca am incercat deja o data si a fost un dezastru pe mine m-a durut si el nu a mai putut continua si s-a speriat si mi-a luat ceva timp sa-l conving ca totul e in regula intre noi. de asta voiam un sfat care sa ma ajute sa maschez oarecum faptul ca ma doare.

| bluestar23 a răspuns:

Foloseste un lubrifiant, fii foarte relaxata si incercati sa prelungiti preludiul cat mai mult. La penetrare sa nu te incordezi deloc pentru ca o sa fie mai dureros. Have fun!

| justsummer a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Probabil trebuia sa mentionez si faptul ca si el e tot la prima experienta si am incercat preludiul foarte lung si lubrifiant doar ca nu merge ma doare si daca eu dau un semn ca ma doare lui i se taie filmul. Deci vreo idee noua? ca sa nu se mai simta atat de vinovat?

| Oana92 a răspuns:

Foloseste lubrifiant.Si nu uita de prezervativ!

| enzodemes a răspuns:

Orice ai încerca, durere tot o să ai, poate nu atât de mare, dar o să fie.

| UngUrU777 a răspuns:

Nu stiu! laughing

| grab a răspuns:

Vad ca ai adresat intrebarea fetelor!
Vrei si parerea unui barbat? tongue

| justsummer a răspuns (pentru grab):

Vroiam in special fete ca ele au trecut prin astawinking da se accepta parerea oricui.

| grab a răspuns (pentru justsummer):

Eh, atunci allow me to introduce my self happy
Daca e prima ta experienta ca fata trebuie sa ai grija ca durerea sa fie cat mai mica si increderea in el cat mai mare. Nu prea are cum sa nu te doara, decat daca faci dragoste cu un pix cum zicea o ratacita pe aici mai deunazi. happy
Daca e prima lui experienta, este important ca fata sa il poata excita in continuu sa nu ii moara la intrare pe motiv de anxietate.

In alta ordine de idei, fiind un sentiment foarte delicat asta cu prima noapte trebuie sa va acordati tot timpul din lume pentru asta, faceti-o cand sunteti pregatiti 101% si convinsi amandoi.
Faceti din timp atmosfera intima si placuta, muzica buna, o cina romantica, un vin bun, 2 prezervative ultra rezistente si jucati-va pana esti balta jos, scuza-mi exprimarea. Cand te penetreaza ar fi bine sa iti urmareasca reactiile si grimasele si sa nimereasca delicat la tinta nu in graba.

Parerea mea, dar nu mai zic a doua oara, e ca pana intra bine in tine poate sa incerce fara prezervativ apoi imediat sa si-l puna si sa continue pana isi da drumul.
Intra mai usor fara, si terminati mai relaxati dpdv urmari cu el pus.
Bafta mare!