| 6QuasaR6 a întrebat:

Fetelor, ce calitati trebuie sa aiba un baiat ca sa fiti impreuna cu el?

16 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Să fie respectuos, sa se poarte frumos, să nu aibă vicii de niciun fel.

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

La fel si-ar dori si el, o fata fara vicii.

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

La cate vicii au fetele de azi, e bine sa mai lasi pretentiile astea.

| Madaxo97 a răspuns (pentru darrio2007):

Păi da, nici eu nu am niciun viciu, deci nu e normal să am această pretenție de la un bărbat? Nu cred că cer așa mult happy așa l-am și ales pe soț, după aceste 2 criterii mari si late, să ma respecte și să nu aibă vicii, și sunt mulțumită. Ce e așa de rău ce am zis?

| Giulia911 a răspuns (pentru darrio2007):

Eu nu am vicii si la fel ca madaxo și eu am pretenția la unul fără. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

Pe parcurs, va căpăta sigur un viciu. Sau are si nu stii tu.

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu e nimic rău.

| Violleta2022 a răspuns:

Inteligent, manierat, respectuos, politicos, loial, sincer, iubitor, romantic si foarte inalt.

| Madaxo97 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e nimic rău dar te-ai arătat foarte revoltat de răspunsul meu happy în 7 ani de relație aș fi observat dacă avea un viciu "secret", zic eu, stând în aceeasi casă 24/7. Și nu e obligatoriu să se apuce nici pe viitor, nu toți bărbații sunt la fel happy eu știu sigur ca nu se va apuca, cel puțin de țigări și alcool, că nu suporta aceste 2 lucruri. Are un mic viciu dacă poți să îi spui așa, jocurile video laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bani foarte multi bani vor ele, ca nu le place munca vor bani ne munciti.

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

Aha, deci are un viciu. Si de ce il accepți?

| Madaxo97 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai, pentru că nu prea este viciu happy am zis așa în glumă. E doar un mod de a-ți petrece timpul, e ca și cum ai spune că să te uiți la meci e un viciu. Nu se joacă atât de mult încât să devină o problema serioasă, și în niciun caz financiară, precum e viciul cu țigările sau jocurile de noroc de exemplu. În orice caz, dvs. ce vicii aveți? Și de ce considerați că e obligatoriu ca un bărbat să aibă un viciu de-a lungul vieții? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Madaxo97):

Fumez de 30 si ceva de ani. Este clar un viciu. Si m-a acceptat sotia cu acest viciu. Bautura si jocurile de noroc imi sunt straine.

| Madaxo97 a răspuns (pentru darrio2007):

Mă bucur că v-a acceptat. La mine e un fel de traumă din copilărie, cu țigările și alcoolul, părinții mei au fumat amândoi și fumează în continuare și acum trecuți puțin de 55 ani amândoi, fumători înrăiti, cel puțin un pachet pe zi, uneori câte 2, fiecare. Tot de vreo 30 și ceva de ani ca și dvs. Din cauza asta am avut tot timpul lipsuri în casă, lipsuri e puțin spus, erau zile când nu aveam de mâncare dar țigări erau, si alcool, sau la școală dacă aveam nevoie de un caiet sau o haină noua, niciodată nu erau bani, dar din nou, țigările și alcoolul nu lipseau. M-am jurat că nu voi pune gura pe țigare cât oi trăi, și nici nu voi accepta partenerului asta, din motive financiare mai mult, nu că îmi pasă prea mult de sănătatea mea, că dacă îmi păsa, nu mai băgam cola și alte prostii în mine, nici mirosul de țigări nu prea îl tolerez, dar m-am obișnuit cu el de la părinți. În prezent tata își dă toată pensia(care nu e prea mare) exclusiv numai pe țigări și alcool, abia îi ajunge, mama a lăsat-o mai moale dar el nu, o duc foarte prost financiar și sunt și în datorii dar nu renunță la acest viciu nenorocit, mă afectează și pe mine că trebuie să îi mai ajut și eu cu bani, și o fac, din milă, că sunt părinții mei, chiar dacă știu că își fac rău. Eu, să devin sclava unei țigări? Niciodată în viața asta, nu mulțumesc! Măcar am luat exemplu de la ei, chiar si negativ. Dvs. să fiți sănătos, dacă nu fumați în exces, e mai acceptabil, mai ales că nu consumați nici alcool, că de obicei aceste 2 vicii sunt la pachet.

| iloveyoumaria3 a răspuns:

Arătos,manierat,respectuos,iubitor,generos,sincer,să nu renunțe așa ușor și să aibă o situație financiară bună, sa fie ff romantic cu mine, să nu fie căsătorit, de preferat singur sau divorțat

| simplaexsistenta a răspuns:

Simceritate, loialitate, hai sa zicem si romantism, sa fie inalt, sa aibă respect si sa stie bunele maniere