| EfgefKwhj a întrebat:

Fetelor, voi cum scapati de iritatiile care apar atunci cand te epilezi jos? stiti ca la epilatul cu lama raman totusi radacinile,cum as putea sa scap de ele, adica sa nu ramana asa tepos?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu mergi la salon să faci o epilare cu ceară?
Doare, este adevărat dar nu te chinuie!
Lama este bărbătească, tu trebuie să fii feminină.
Întotdeauna zona care urmează a fi epilată se spală cu apă călduță și săpun, se tamponează cu spirt, se epilează, iar se tamponează cu spirt (acum ustură un pic) și apoi masezi zona cu un gel răcoritor după epilat (chiar așa se și numește, îl găsești la magazinele de cartier, hipermarket și chiar la farmacie).
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| fuzzer a răspuns:

Mergi la salon, sau foloseste o crema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste epilarea cu ceata, apoi aplica crema de corp.
Te pup!

| rosalinda985 a răspuns:

E normal sa iti ramana asa daca te epilezi cu lama simpla..Sa incerca cu acele lame numite Venus cred ca nu va mai fi asa.fac pielea fina

| marya868686 a răspuns:

Cumapa-ti crema de epilare o aplici astepti 10 min, iar firele cad singure

| iulianIulianus a răspuns:

Tepos tot ramane orice ai facelaughing dai cu pasta de dinti rolling on the floor

| iulianIulianus a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Mai taci drq.stii tu.

| iulianIulianus a răspuns:

Ma manancaalaughing)

| EfgefKwhj explică (pentru rosalinda985):

Pai cu venus ma fac

| EfgefKwhj explică (pentru Legiuitoarea):

Nu prea am incredere in saloane, nu stiu cat de curate sunt produsele pe acolo, si de asta prefer sa ma fac singura. am o crema dupa epilare, de la Regal Silk, mi se pare foarte buna si are si un miros placut. ar trebui sa exfoliez intai pielea inainte de epilare?

| EfgefKwhj explică (pentru marya868686):

Am incercat si cu crema si nu are niciun efect plus ca ma si ustura pielea. am o usoara alergie

| AnimeXgirl a răspuns:

Pai..lasa acumsa creasca...
Si apoi sa tai mereu cu foarfeca, daca ai iritatie inseamnac a nu ai piealea aia..nush ucm ii zice, dar iti face rau lama. Taiel cu foarfeca si nu mai patesti nimic. (eu asa stiu, si merge, asa fac o colega de-a mea si asa faceam si eu la inceput laughing) )

| AnimeXgirl a răspuns (pentru marya868686):

Nuuu,sa nu faca asta..cao so usture rau, a fatit o pritena de-a mea..sau nu stiu, dar a ma avetizat si pe mine laughing)

| DaSuntAnonima a răspuns:

Cumpara`ti un big de calitate!
, macar cu 3 lame... si sa nu il folosesti mai mult de 3 ori. happy eu am pielea ca de bebelus dupa ce folosesc un big mai bun
tongue si mai ales, nu folosi sapun cand te epilezi foloseste un gel intim sau ia`ti big de la venus cu sapun inclus, am uitat cate lame are, are 3/4 eu folosesc roz plus ca sapunelul miroase super...happy

| gingergirl1 a răspuns:

Si eu ma fac cu lama in zona intima pentru ca nu simt durera :s si ma mai irit si eu si ma dau cu crema si imi trece, acum nu stiu daca e eficient la fiecare persoana dar poti incerca! happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Lama intareste radacina si inmulteste firele de par.Incearca o crema depilatoare, seara, dar sa nu folosesti imediat spray sau ceva activ.

| AddaRosee a răspuns:

Da-te cu crema depilatoare nu cu lama, cu crema nu risti sa te tai si e mult mai simplu si usor

| CEl8oo a răspuns:

Ap tu cumpara un big cu 5 lame, ..de 200 lei, iar cu tot cu gel ajunge pina la 300, nu cu 2 lame de unica folosinta!