| WillWright a întrebat:

Fetelor, voi cum treceti peste o despartire? Cat timp v-a luat pana l-ati uitat, daca l-ati iubit enorm?
Eu de exemplu am obosit sa vars lacrimi in fiecare seara.
Help! sad

10 răspunsuri:
| AlexNycusor a răspuns:

Daca ati gresit vreunu si va-ati iubit cu adevarat e aiurea. chiar daca va impacati nu o sa mai aveti incredere unul in celalat e ca si cum ati luao de la capat dar tot cu gandul la cel vinovat va este. daca v-ati certat dintr-o prostie si chiar va iubiti nu este o solutie o simpla cearta sa platiti cu despartirea. sau daca vrei sa-l uiti cu adevarat fa ceva lucruri sa nu-ti mai aminteasca de durerea provocata. nu te gandi la fel si fel de prostii care pot provoca lucruri grave. parerea mea...

| merymaria a răspuns:

In primul rand,incearca sa nu-l mai bagi in seama,chiar daca te gandesti mult la el. Apoi(daca e un coleg de clasa) in timpul orelor uita-te destul de des la el,si vezi daca si el se uita la tine,iar daca nu e coleg,inceraca sa-i spui ce simti,printr-un mesaj,sau cum vrei tu.Cel putin, la mine, am avut un an si doua luni, si, frate mi-a dat papucii fara sa-mi zica.Adica l-am intrebat intr-o zi,daca e suparat pe mine si mi-a zis:
"NU,dar nu te mai bag in seama pentru ca ne-am despartit."
Eu ce sa cred,adica m-am enervat,i-am dat o palma, si-am zis:
"Ba eu ma espart de tine,"iubi!"";
Whatever, cand am inceput sa discutam despre mine? laughing).
Inca ceva, ajuta foarte mult, timpul petrecut cu fetele.Adica serios, petreceri in pijamale, iesiri la suc, orice..si cu timpul,ai sa te indragostesti din nou,si nu ai sa-l mai iubesti de loc pe fostul.
Daca se da din nou la tine,acordai un fir de par(nu la propriu),adica ii spui ca ii mai dai o sansa, va imbratisati, iar daca se comporta ca un magar, da-i tu papucii, si ai sa fii mai ok.Crede-me.
Sper ca te-am ajutat, dar am si eu o problema, imi doresc foarte mult o funda.Esti amabila?

| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Si eu am obosit sa vars lacrimi in fiecare seara. Ciudat! De obicei am sfaturile in "buzunar". sad Acum nu stiu ce am putea face.

| ILoveYou26 a răspuns:

Mie mi-a luat 8 luni sa trec peste despartire, si mi-a fost foarte greu.Dar cu timpul m-am obisnuit fara el, si cu durerea din suflet. Timpul le vindeca pe toate. Oricat ai incerca sa faci tu ceva ca sa-l uiti, tot nu-l uiti.
Trebuie sa vrei sa-l uiti, sa ai puterea sa treci peste!
Incearca sa fi cu alt baiat, chiar daca la inceput iti va fi greu sa ti la el, si sa te acomodezi cu el.

| MiruD a răspuns:

Pai si daca l-ai iubit, de ce nu mai sunteti impreuna? El nu te-a iubit?
Slava Domnului ca eu inca nu am trecut prin asa ceva.
Dar daca va iubiti, impacati-va. Nu are rost sa stati separati din cauza geloziei sau a orgoliului. Pentru ca astea tin de el/ea si merg rezolvate. Daca te iubeste, se schimba pentru tine.
Iar daca motivul despartirii este altul si poate mai grav, nu ai ce sa faci sa il uiti deodata.
Nu ai cum sa bati din palme si gata: L-ai uitat. Mai ales daca l-ai iubit.
Cu timpul, iti vei reveni. Intotdeauna, timpul le rezolva pe absolut toate.
Numai bine.winking

| Danysan a răspuns:

Imi pare rau pentru tine dar tu ai Problema asta de foarte mult Timp si asta numai datorita tie.Incerc sa nu te acuz dar ce avea el asa de special de trebuie tu sa plangi si sa te agiti atata? Intelege ca ti-am mai spus de multe ori -Incearca sa gasesti pe altcineva si sa nu mai stai in casa si sa fi irascibila cu ceiilalti doar pentru ca nu este el.Sa iti iasa asta din cap pentru ca poti sa gasesti un baiat care sa te faca sa te simti speciala dar trebuie sa fi si tu deschisa la o noua Relatie.Cel mai Bine ar fi sa incepi cu Ziua Indragostitilor si te Bucuri de ea in compania unui Baiat care ai vazut tu ca simte ceva aparte pentru tine. Gandeste-te Bine e cineva care Te Place.

| WillWright explică (pentru MiruD):

Pai eu il iubesc, vreau sa fiu cu el, insa nu si el! De asta si trebuie sa-l uit, cat de greu nu mi-ar fi si cat de mult nu as suferi!

| MiruD a răspuns (pentru WillWright):

Imi pare rau ca iti face asta. Incearca sa-l uiti. straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am plans niciodata dupa vreunul-insa la fiecare despartire ma simteam foarte singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am incercat sa iti citesc si intrebarile anterioare si chestia cu despartitul era prevazuta.

TU trebuie sa fii tare si sa te gandesti ca oricum sufereai langa el. Pentru a-l uita ar fi bine sa te gandesti la cum se comporta el cu tine in ultima vreme, chiar daca odata era atat de dragostos cu tine s-a schimbat si el nu mai merita atentia ta.

Esti o fata care pune suflet(ca si mine dealtfel) si nu prea e bine. Cea mai buna metoda pentru a nu ti se mai rupe inima este sa te prefaci ca nu ai una.

Stii degeaba versii lacrimi, mai bine lasa!

ESTI O FATA CARE MERITA CEVA MAI BUN NU UITA!