| alex177770 a întrebat:

Foarte important! Va rog sa ma mai ajutati inca o data! Logodnica mi-a promis acum mult timp ca se va duce la medic sa trateze problema cu bautura insa s-a imbatat din nou weekend-ul trecut iar acum am luat o pauza. Acum merge la medic si trateaza problema!

Ca sa fim impreuna eu o rog doar cand iese in club cu fetele sa se intoarca acasa la maxim 3, sa nu isi ceara sa plece cu job-ul mai mult de 2 saptamani atunci cand va avea o familie, daca pleaca cu fetele sa fie un weekend(3-4zile nu mai mult) si daca face teatru mi-ar face mare placere sa o duc la Bucuresti iar eu sa imi fac treburile mele acolo cat timp este ea la casting.

Ea insa imi cere sa am incredere totala in ea, sa o las sa faca tot ce isi doreste si sa nu ii pun conditii.

Am incercat sa ajungem la acorduri insa ea a zis ca nu este dispusa sa lase nimic din partea ei.

A afirmat ca nu sunt mama ei ca sa ii zic la ce ora sa se intoarca de la club, daca pleaca cu fetele la mare va iesi numai in cluburi pentru ca asa se distreaza ele, din cand in cand va dori sa plece singura la mare, munte, spa cateva zile ca sa faca un detox, etc., daca vom avea un copil dupa ce copilul va avea 2 sau 3 ani ma va lasa cu copilul acasa iar ea se va duce un weekend cu fetele, daca are petrecerea firmei in alta tara se duce(firma ii da hotel in camera dubla numai ei la fel si cand pleaca 2 saptamani cu jobul).

Am nevoie de parerea tuturor pentru ca eu nu stiu daca pot trai cu.
AI INCREDERE IN MINE, NU IMI PUNE NICI O LIMITA, DACA VREAU SA FAC CEVA SI NU ITI PLACE TOT O VOI FACE (CEVA CE NU AFECTEAZA RELATIA-INSELAT, ETC)

Ce perceptie aveti voi? Ar trebui sa mai continuam relatia sau nu? (In club iese lunar sau max la 2 luni - in alta tara ar pleca de 2 ori max 3 pe an) insa avand in vedere trairile anterioare imi este foarte greu din cauza ca am foarte multe sentimente fata de ea.

23 răspunsuri:
| Cosmin3412 a răspuns:

Sunt cupluri mai libertine. Fac exact cum spune ea. Dar sa fim serioși, dacă vrei o familie și nu poți accepta asta, atunci rupe relația de acum, nu are rost sa continui.
Ți-a spus clar ca nu esti ma-sa, are dreptate, oricum face cum vrea ea.
Ii place viața mai mult decât tine din cate observ?
Vrei sa fi dădacă? Vrei sa ai o familie cu o femeie care nu o poți controla deloc?

| alex177770 explică (pentru Cosmin3412):

Salut Cosmin, ea nu vrea un cuplu libertin insa eu lucrez de acasa si imi zice ca se simte obligata sa imi dea raportul atunci cand pleaca de acasa insa nu ar trebui sa imi zica nimic cand pleaca, cu cine si ce face. Da, zice ca vrea familie, copil numai in termenii ei.
Apropo, eu i-am propus sa mergem impreuna in weekend-uri in afara orasului si nu vrea -se cheltuiesc bani-, sa mergem impreuna ca cuplu la club nu vrea deoarece numai in grup...mai multe cupluri putem merge iar daca mergem singuri nu dam bani pentru o masa iar ea la bar nu sta ca nu e distractie. aPROPO EU LUCREZ DE ACASA SI NU II CONVINE 4 CAMERE (120M2) ZICE CA O STRESEZ SI TRE SA LUCREZ DIN AFARA CASEI!

| Cosmin3412 a răspuns (pentru alex177770):

Man cum reziști si cum accepți? Ești bărbat sau nu? Spune-ți punctul de vedere. Daca accepta bine daca nu iar bine.
Inca ceva, o fată care te iubește cu adevărat ar vrea sa fi langa ea mereu, la club, acasa, la magazin, etc.
Asta e genul de fată modernă, sunt împreună acasă si atât. In oras suntem străini.
In toate relatiile mele anterioare am iesit doar eu si prietena la club si ne-am simțit aman2 bine. Fără rezervare la masă (ca bischetarii) ca e mai frumos. Ce figuri de rezervări. Poti sa te simți bine lângă persoana iubita oriunde.
Deci părerea mea ca iti irosești timpul cu ea. Ai potențial si tot ce este necesar să-ți găsești o fată care sa te trateze mai cu respect si sa te iubească mai bine. Nu aștepta prea mult, trece timpul si o sa fie din ce in ce mai greu să-ți găsești alta.

| alex177770 explică (pentru Cosmin3412):

Sa nu ma intelegi gresit, noi iesim la restaurante 1 data pe luna, insa ea vrea sa mergem la teatru, filarmonica insa cand vine vorba de viata de noapte vrea sa iasa numai cu fetele, eu cu baietii si daca e sa ne intalnim dupa 3-4 ore stand ea cu fetele.
Pe de alta parte pplecam in concedii in strainatate, de ex anul trecut am facut intre 10-12,(cam unul pe luna), fata acasa face de mancare, curat (i-am angajat fata la curatenie ca sa nu ma mai bata la cap sa fac saptamanal) Cum o vezi? problema mea ca stau cu ea sau a ei? Ea imi zice ca ii pun lanturi cateodata cand ma supar ca vra sa se duca la after dupa discoteca si nu ii permit sau daca ii zic ca ora 3 de discoteca mi se pare super decenta sa ajunga acasa, ca nu vreau sa plece la mare cu acele prietene care se imbata si isi inseala prietenii! Cum ti se pare?

| sweetys a răspuns:

Cauta o persoana care e pe aceeasi lungime de unda. Daca tu tragi stanga si ea dreapta, nu o sa ajungeti nicaieri, daca apare si copilul, deja nu mai e despre voi, ci despre el. Un copil care va vedea in familia lui doar cearta. Daca ea nu poate face mici compromisuri de dragul tau si al familiei inseamna ca nu este femeia potrivita pentru ceea ce tu iti doresti. Vorba prietenului meu, ori tragem amandoi la caruta si mergem mai departe pe acelasi drum, ori fiecare isi trage caruta lui si mergem pe drumuri separate. Nu e o chestie de control ceea ce ii ceri, doar de siguranta. Teoretic dupa ce nasti te schimbi, devi mai matur, dar nici pe asta sa nu te bazezi, fiindca un copil nu e usor de crescut, iar daca voi nu sunteti uniti e vai si amar.

| alex177770 explică (pentru sweetys):

Exact la asta ma gandesc si eu! Nu ma pot baza ca seva schimba dupa ce va avea copil iar daca din prima se gandescte ca ma va lasa acasa cu copilul si se va duce cu fetele la mare, munte, etc e grav! Mai exista si intelegere daca o vad stresata atunci insa odata ce gandeste asa dinainte este grav! Pe de alta parte le spune tuturor prietenelor ei ca eu o tin in lanturi iar prietenele ii spun ca ce va face daca avem copilul, ea vrea saq plece, eu nu sunt de acord, ea pleaca... o voi parasi iar dupa ce pensie alimentara va avea de la mine!? Pe mine ma sperie putin aceasta afirmatie char daca nu este un gand profundizat! Insa odata ce il zice imi pune semne de intrebare! Nici maritata si se gandeste la divort!

| Cosmin3412 a răspuns (pentru alex177770):

Ți-am spus parerea mea. Găsește o fată normala fara figuri si o sa fi cel mai fericit om.

| alex177770 explică (pentru alex177770):

Apropo @sweetys, eu i-am tot zis ca la 4 camere si 120m2 avand o camera birou in 2 persoane nu este ca ii stau pe cap si o sufoc sa fim seriosi! Cunosc cupluri cu doua camere, 2 copii mici iar amandoi lucreaza de acasa. Ei cum o pot face si la noi nu se poate?

| sweetys a răspuns (pentru alex177770):

Te foloseste pentru bani, sau nu stiu. Cauta o fata cu ganduri seriose, nu una pusa doar pe distractii. Nu zice nimeni ca trebuie sa stai legat 24/24 de partener sau de copil si sa te izolezi de toata lumea, dar nici sa te comporti ca si cum celalalt nu exista. Pai voi doi sunteti impreuna, dar mai singuri decat este un pustnic.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din ce ai scris aici mi se pare destul de clar ca voi aveti personalitati total opuse.Mna, pare ca va chinuiti incercand sa ajungeti la un consens care inceteaza sa apara.Slabe sanse sa se intample un happy end, fiindca tu nu tolerezi libertatea ei, personalitatea ei? Nici sa te lase pe tine cu copilul mic in timp ce ea petrece si calatoreste nu-i normal.E pur si simplu o nepotrivire fericita la tot ce tine de capitolul convietuire, chiar daca pe alte planuri va intelegeti.

| DoctorInFemei a răspuns:

Se scrie nicio legat ba boule. lasa ti femeia sa bea. daca e grav, bate o

| DoctorInFemei a răspuns:

Las o sa bea, ca doar asa, femeia, iti va suge...
daca e grav, aplica i o corectie. FIZICA!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

In loc sa te bucuri ca ai așa o logodnica deschisa.tu te plângi. eu cred ca tu iti dorești o femeie care sa te transforme în SCLAVUL SOTIEI

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i o pauza definitiva si cauta-ti alta femeie, ca asta nu o sa se schimbe niciodata, nici pentru tine si nici pentru altul, fiind natura ei sa bea si sa se destrabaleze prin cluburi.

| alex177770 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Serios, chiar nu te inteleg! Deschisa sa iese in cluburi, sa vorbeasca cu alti barbati si sa cica nu-si dea seama ca se dau la ea, sa bea putin si sa inceapa sa danseze cu toti? Vrea familie, copil si sa plece cu lucrul 2 saptamani in afara tarii nu ca e nevoita ci ca vrea ea ( isi poate cere de la serviciu asta- ii zic sa mergem impreuna deoarece eu pot lucra de oriunde si imi zice ca sunt pandarul ei) sau cu fetele la mare si eu acasa cu copil de 2-3 ani (nu stiu daca se va intampla dar este ceea ce imi zice ea acum). Crezi ca ma pot astepta la ceva biun din partea ei? Bun acum se duce la medic sa isi rezolve problema cu bautura insa e nevoie de timp... in acelasi timp mi-a recunoscut aseara ca daca se duce cu fetele va bea 1 bere sau 7. Ce mai zici de asta? Tu i-ai mai da o sansa si ai ramane cu ea? Pentru ca promite ca nu o sa se mai imbete? Ultima data cand am stat ca prostul uitandu-ma la ea cum vorbeste cu un necunoscut timp de 2 ore langa mine ametita fiind, eu incercand sa o rup din atata vorba si nu mi-a facut nici un caz? Ai mai ramane cu ea?

| comanantonio17 a răspuns (pentru alex177770):

Eu zic că mai merită o șansă, dacă te iubește, și o iubești, dar trebuie să aveți o discuție serioasă. Spune-i ce te deranjează și încercați să găsiți o modalitate de a rezolva problemele împreună. În legătură cu ieșirile dacă ea ți-a spus să ai încredere și știi sigur că te iubește, ai încredere în ea. Doamne ajută!

| alex177770 explică (pentru comanantonio17):

Wow, Antonio, cati ani ai?

| TimberWolf a răspuns:

Imi place vinu se, imi place sa petrec, la bautura sa ma-ntrec, sunt ciumeg. Trimitemi-o mie sa ma distrez si eu cu ea!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DoctorInFemei):

Intreb pentru un prieten; cati ani ai?
Nu trebuie sa incurajezi violenta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru alex177770):

Da, m-as îmbată alături de ea și m-aș da la alte fete, dacă te vede ca te dai la altele va fi afectată

| alex177770 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Aici vorbim de varsta de 36 ani la ea si vrea sa aiba copil! Era cat pe ce sa ne apucam sa il facem! Nu mai e vorba de iesit in cluburi si sa vedem cine e mai breaz! Ce raspuns imi dai la asta?

| comanantonio17 a răspuns (pentru alex177770):

Eu am 20

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru alex177770):

Atunci fratele meu despartete de ea și căutați alta de casa