| IonutSony a întrebat:

Funda pentru cel mai bun raspuns. Exista riscul ca prezervativul sa se rupa fisureze ceva de genul asta in vagin si sa pocneasca ca un balon sau doar una din variante?

9 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Da exista.

| MrVlad10 a răspuns:

Se poate fisureze daca nu umbli cu grija cu el.Trebuie sa nu umbli cu unghiile.In rest celelalte variante nu se pot intampla.

| r3p7il4 a răspuns:

Exista riscul ca prezervativul sa se rupa/fisureze. Daca il umfli (ca pe balon) exista si riscul sa pocneasca. Acum depinde la ce vrei sa-l folosesti.
Sfat: renunta la sex, e cel mai sigur!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Riscul sa pocneasca ca un balon nu exista (doar nu e plin de aer si ceva gen ac face sa pocneasca!). Dar sa se fisureze este posibil, pot fi diverse cauze, cum ar fi penetratia prea "brutala", oricum are niste limite (prezervativele sunt testate in laborator).

| Turok90 a răspuns:

Să pocnească precum un balon nu se poate. Poate doar să-l umfli cu gura. Dar să se fisureze sau rupă, da. Si în special asta fac alea de la Ops. Îti spun un mic secret. După fiecare act sexual leagă prezervativul, apoi strângel de la bază spre vârf. Astfel poti vedea dacă este sau nu fisurat.

| IonutSony explică (pentru Turok90):

Am intrebat pentru ca aseara mi s-a intamplat cu durex perfoma sa pocneasca ca un balon cand sa schimb pozitia si ma gandesc eu ca nu avea cum sa fisureze in interior si dupa sa pocneasca afara

| Nolkyz a răspuns (pentru IonutSony):

Poate nu l-ai pus cum trebuie, la repezeala, alea alea...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ambele amandoua zic rautaciosii>

| altrix a răspuns:

Daca nu e librifiat, se rupe. am patit-o eu tongue