| jon22 a întrebat:

FUNDA.Poate pun o intrebare banala.Un prezervativ cand se rupe pocneste ca un balon, se face o gaurica mica in el sau se rupe ca si cum ar rupe o carpa? Astept pareri

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Un prezervativ nu pocneste daca nu il umflii ca un balon si daca se rupe nu scoate un sunet deosebit -Ruperea unu prezervativ se face daca folosesti lubrifianti pe baza de ulei sau uleiuri speciale.Nu trebuie sa ai grija -Daca te gandesti ca ai cumparat un prezervativ cu evetuale probleme iti dau un sfat.In momentu in care cumperi un prezervativ trebuie sa te asiguri ca nu e vai de el. Poate fi depozitat in diferite medii care pot duce la slabirea calitatii lui, Este important ca, amalaju lui sa nu fie fisurat sau sa prezinte supuratii. Puncte prin care sa patrunda aerul.O metoda e sa-l strangi in mana (ambalaju prezervativului)si daca vezi ca aerul din interior nu iese si nu se duce inseaman ca prezervativul e in stare buna de folosire.

4 răspunsuri:
| DSGline a răspuns:

Daca il uflii cu aer se va mula si va face poc la un moment. Iar daca se rupe in folosiinta se rupe ca o sacosa de nailon (intelegi tu) nu am cum sa explic mot-a-mot

| 753159753159753159753159 a răspuns:

Gen o manusa de cauciucwinking

| William a răspuns:

Probabil tu vrei sa stii cum se aude un prezervativ cand se rupe in timpul actului sexual. Nu pocneste ca un balon, se aude ca si cand ai trage cu un MG 42 :)). http://www.youtube.com/watch?v=GL09sLcKW4M

| ovidius a răspuns (pentru William):

Halal imaginaţie!