| anonim_4396 a întrebat:

Funda + Vot ! Buna TPU am o problema mare spun eu . iubsc o fata i-am spus asta pe mess cand erea off neavand tupeu in real la telefon etc si asteptam raspunsul cand a intrat dar am facut o prostie foarte mare am amenintat oarecum un baiat pentru ca am auzit ca o plc si ea a flat si in loc sa-mi raspunda daca vrea sa fie cu mine a spus "pentru ca ma placi ai amenintat sti u pe cine? oh go on " va rog mult ce sa fac stiu ca nu am facut bine dar acum nu vreau sa o pierd o iubesc foarte mult crying PS : Nu vreau cu uito si treci mai departe vreau cum sa rezolv sad: Multumesc anticipat.

16 răspunsuri:
| DurtyPuppy a răspuns:

Ai putea sa ii explici situatia si sa stai de vorba cu ea sa ii spui ceea ce simti cu adevarat pentru ea. Ii ceri scuze pentru cele intamplate si ii spui ca ai avut un moment de ratacire. Bafta multa!

| Coyote a răspuns:

Varsta? Iti trebuie curaj, din cate miai spus, i-ai zis pe mess cand era off...ia-ti inima in dinti si spune-i in fata ce simti si-i spui ca "l-am amenintat pe x deoarece eram gelos, te plac foare mult", nu e beaparat sa zici asa, este doar o schita ce am zis eu...gandeste-te la sentimentele tale pentru ea si spuneile in fata

| cuculici a răspuns:

Spune-i in fata cat de mult o placi si ca iti pare foarte rau ca l.ai amenintat pe respectivu si poate ca o sa te inteleaga...bafta

| adelina9992 a răspuns:

De ce te ascunzi dupa un deget? Mai bine fa-ti curaj si vorbeste cu ea fata in fata.Nu te ascunde dupa monitor sau dupa tastele telefonului mobil.O sa vezi ca toate se rezolva daca vorbesti cu ea si poate pana la urma o sa iti accepte iubirea. Succes

greece12
| greece12 a răspuns:

Ce-ar fi daca ti-ai reveni?
Praful se alegea de lumea asta daca toti barbatii se ascundeau dupa deget si isi marturiseau sentimentele numai in scris,din rusine,timiditate sau lasitate!
Vorbeste cu fata,uita-te in ochii ei,spune-i ca nu-ti gasesti cuvintele si n-ai mai trecut prin asa ceva,dar,da,l-ai amenintat pe cutare pentru ca ti-a fost teama sa n-o pierzi,ai fost gelos si vei mai fi,daca nu accepta,acum,imediat,sa fie prietena ta!
E nebunie curata, dar cine iubeste, nu gandeste!
Gaseste tupeu sau chiar o pierzi!

| superdorex a răspuns:

Ehe, asta e o mare greaseala ce ai facut! Niciodata sa nu ameninti pe cineva care place o fata...ca pierzi din start si greu mai recuperezi terenul pierdut sa stii! Spune-i ca ai reactionat impulsiv, fara sa gandesti si doar dupa ce ai dat, trimite la acel mesaj ai realizat ca totul se poate intoarce impotriva ta, apoi ca tu nu esti asa, si ca dorinta ta de a fi cu ea te-a facut sa reactionezi asa si sa iti acorde o sansa sa-i dovedesti contrariul la parerea care si-a facut-o despre tine! Bafta si data viitoare evita astfel de reactii da? ca iti tai craca de sub picioare singur!

| Zenithf a răspuns:

Eu sper sa fie desteapta si sa te ignore. Din ceea ce spui tu, ea nu-i decat un (alt) trofeu pentru tine, un "premiu" pentru care esti in stare sa te bati sau sa le dai in cap altora.

| BlackAngelOfFire a răspuns (pentru Zenithf):

Nu e un trofeu pentru mine si am facut asta tocmai din cauza ca o iubesc asa de mult as fi instare sa fac orice pentru ea crying

| BlackAngelOfFire a răspuns (pentru greece12):

Da e adev ce zici dar crying acel baiat are firma are bani etc etc invata ff bine etc si nah nu am vrut sa o pierd sau ceva sincer o iubesc foarte foarte mult si nu stiu ce sa fac de rusine de ce am facut i-am spus ca nu e adev crying acum daca recunosc mi-e frica sa nu se supere cu totu crying

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

Ar trebui sa o faci cumva sa te ierte cu un cadou... ceva... poate te va ierta. spune-i ca o iubesti foarte mult si de aceea ai facut acel lucru funda?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Dragostea vine din subconstientul nostru. ai gresit, dar asa e cand iti place de cineva.
acum acel baiat probabil are un avantaj.
am trecut si eu prin situatia de ai spune cand era off si n.am mai vorbit o perioada, apoi am inceput iar sa vorbim, i.am aratat cam cum sunt eu de fapt si intr.o seara i.am dus niste trandafiri si totul s.a rezolvat
ai putea lua o felicitare pe care sa scrie "sunt un mare..." sau "iarta.ma"

greece12
| greece12 a răspuns (pentru BlackAngelOfFire):

Ai facut o prostie mare!
Degeaba plangi si te vaicaresti,fa bine si respecta pantalonii pe care-i porti si spune-i adevarul!
Ai gresit si trebuie sa arati un strop de responsabilitate,daca fata e inca interesata si te intreaba ba un lucru,ba altul, inseamna ca ai totusi o sansa.
Asuma-ti responsabilitatea, pune-ti cenusa in cap si roaga-te sa-i placi tu mai mult decat banii celuilalt!

| IsabelaIssa a răspuns:

Faptul ca esti atat de gelos nu e bine, si asta pentru ca daca si ea te place si chiar vrea sa fie cu tine, nu trebuie sa faci asta ca sa o impiedici sa se uite dupa altii. Deci dragoste cu forta nu se poate. Normal ca te duci personal si ii ceri scuze, sfaturi ce ai primit si mai jos, si pe viitor trebuie sa ai mare grija. Daca vei fi cu ea, si ea nu iti da motive sa fi gelos, atunci nu conteaza cine se va uita la ea si cine o va vrea daca ea va avea ochi doar pentru tinewinking Mare atentie cu gelozia! Abtine-te! Daca intr-adevar ii va placea de tine, te va iertawinking

| Zenithf a răspuns (pentru BlackAngelOfFire):

Fi barbat, fetelor le place asta, adica sa fi un om responsabil, sa-ti asumi greseala si sa incerci sa o corectezi. Ai gresit un pic cand te-ai legat de ala, dar ai gresit mai tare cand ai mintit-o pe ea si ai zis ca nu s-a intamplat asta.
@superdorex are mare dreptate, prin faptul ca ameninti pe cineva dai dovada ca iti simti pozitia amenintata, daca nu dai dovada de siguranta de sine atunci nu poti sa te faci apreciat de o fata.
Singurul lucru care te poate salva acum este sinceritatea, unuia ii ia mult curaj sa recunoasca ca a gresit, ca a mintit si asta poate sa te faca sa mai cresti in ochii ei.

| euspEc a răspuns:

Ceau man, in viata asta trebuie sa fii tare (IN SITATIA ASTA, LA FEMEI MA REFER) eu sunt un baiat de 14 ani jumate, am tupeu fara limite, eu stiu ce sa zic...probabil o vei pierde pe aceasta fata, invata din aceasta greseala, si nu o mai fa in alte situatii si cu,, o iubesc foarte mult,, da e ok sa iubesti, sa ai sentimente pentru cineva, o pierzi, nu are nimica, o iei de la capat, vei suferii din pacate cateva zile, poate chiar o saptamana, dar na,... uite, iti dau id meu de mess valentincoz cu mic legat, si iti voi da un set de regului farte bune, si uite, inca un sfat citeste SANDRA BROWN, multi idioti spun ca s.brown e carte de femei, da ok, e de femei, dar acolo sunt foarte foarte multe chestii care le trebuie barbatilor

| euspEc a răspuns (pentru BlackAngelOfFire):

Daca se supara, carei problema?! ii va trece, si uite o lectie de viata, in dragoste daca nu ai curaj, tupeu, esti ca un bat pe apa,, sambetei,, parerea mea este sa fii sincer cum ziceau mai multi, si sa ii spui : imi placii cu adevarat, te iubesc, tin la tine, vreau numa eu sa te am, ( depinde ce varstaai) vreau sa ma casatoresc cu tine, vreau sa facem sex