| Irina234561 a întrebat:

Gândul să am un iubit până acum am făcea entuziasmată, dar acum mă tem de acea clipă, nu știu de ce, cum începe o relație?

Răspuns Câştigător
| Kiran a răspuns:

As crede ca ai vazut undeva ce inseamna de fapt un iubit si ti-a disparut imaginea de fundal al unei "relatii".
Ceea ce ti-ai inchipuit pana nu de mult, incearca sa il cauti in realitate, uneori poti sa-l gasesti, alteori ramane doar un vis dulce.

La inceput de relatie depinde de caracterul celeilalte persoane cum va continua, uneori incepe "frumos", flori, intalniri / iesiri fara stirea parintilor, vacante impreuna, nu te face geloasa, plateste el orice este necesar pentru a te vedea fericita, flori / gesturi micute sau. poate incepe "rau", certuri de gelozie, violenta, denigrare, minciuni.

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Teama pe care o simți acum poate veni dintr-o incertitudine sau din necunoscut, și este perfect normal să ai astfel de emoții. Dacă simți că nu ești pregătită sau că ceva te neliniștește, e important să îți acorzi timp să înțelegi ce vrei cu adevărat și să nu te grăbești.