| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie urgent de parerea voastra sincera. Acum 2 saptamani iubitul meu s-a despartit de mine dupa 3 ani de relatie. A zis ca nu mai sunt genul lui si dupa ce am spus ca am trecut peste a inceput sa ma injure si sa ma ignore. Zilele astea a zis sa fim prieteni si sa nu mai vorbim urat unul cu altul. Astazi a zis ca ma place si ca si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna. Totusi el se comporta foarte frumos cu o prietena de a mea cu care a vrut sa fie dupa ce s-a despartit de mine. O tachineaza in gluma sta cu ea o asculta cu atentie. Poate sunt doar prieteni nu stiu dar nu as vrea sa fiu doar a doua optiune a lui ( pentru ca prietena mea nu vrea sa fie cu el) si sa creada ca eu voi fi cu el orice ar fi.

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Cred ca mai bine ar.fi sa luati o pauza, pentru ca eu vad ca el e cam.nehotarat. Lasa.I libertatea de a face ce vrea, nu mai accepta nici prieteni sa ramaneti ca asa.va faceti rau. Daca va mai fi cale de impacare, vorbeste cu el serios pe tema asta. Oricum, mie una mi se pare destul de aiurea ca.un.baiat sa vorbeasca cu prietena fostei lui. Si mai ales, ca si prietena ta vorbeste cu el. As spune sa nu.ti pui cea mai mare baza in prietena ta, sa nu cumva sa ti.o faca, chiar daca tu spui ca ea nu.l vrea pe el.

11 răspunsuri:
| geogeorgiana200 a răspuns:

Pai vorbeste cu prietena ta, si roaga-o sa se de-a putin la el si sa ii spuna ca ar vrea sa fie cu el. Dar inainte de asta tu sa ii zici ca vreti sa va impacati. Daca va impacati si el inca vorbeste cu prietena ta inseamna ca esti a doua optiune daca nu mai vrea sa vorbeasca cu prietena ta inseamna ca vrea sa va impacati cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru geogeorgiana200):

Problema este ca prietena mea nu e genul care sa faca de astea. Ei nu ii pasa deloc de el si cand el a zis ca o place ea nu a reactionat. Dupa ceva timp el s-a intors la mine. Poate a fost doar o dorinta de ceva nou dar cand a vazut ca nu merge s-a intors la acel vechi. Eu l-am iertat atunci si dupa 2 zile iar s-a despartit de mine dupa ce totul a mers perfect intre noi. Nu cred ca el stie ce vrea dar poate nu vrea sa o ia de la inceput si se multumeste cu ce era.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AndCat26):

Pai ei doi sunt prieteni. Noi suntem in aceeasi clasa in aceladi grup de prieteni asa ca mi se pare normalsa vorbeasca. Doar ca nu stiu daca el o place sau daca ma place e mine. E foarte nesigur pe el si daca e sa avem o discutie nu stiu ce sa ii spun.

| AndCat26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma indoiesc ca voi ati avut o relatie de 3 ani, avand in vedere ca imi spui ca nu sti daca te place si nu sti ce sa.I spui daca ai o discutie cu el. E clar ca aici e vorba de o relatie adolescentina si nu vrea stiti cum sa fiti intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AndCat26):

Nu stiu ai dreptate. Dar chiar simt ceva pentru el si stiu ca si el a simtit ceva pentru mine mai demult. Nu mai vreau sa fiu cu el acum as avea nevoie de o pauza dar imi e frica de atunci cand o sa vreau o relatie cu el din nou dar ma va respinge el

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AndCat26):

Iti multumesc mult. Acum stiu ce trebuie sa fac.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa-i dai un sut in dos de urgenta!
Daca a fost in stare sa te injure si sa se desparta de tine, iar acum s-a intors la tine, este un mitocan de cea mai joasa speta si sincer, nu vad nici un viitor fericit alaturi de acest specimen.

Trebuie sa-ti iamginezi ca-i chestie de timp, pana te va parasii pentru alta, pentru ca, nu mai are sentimente pentru tine, dar s-a intors pentru ca primeste de la tine, ce are chef si nevoie, fara efort.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Asta am si facut. I-am spus ca mai bine ramanem doar prieteni pentru ca e clar ca nu ma place si nici eu pe el

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti ramane prietena cu un mitocan care si-a batut joc de tine!
Asa ceva nu se poate intampla, ca nu faci decat sa sari din lac in put, lasandu-i lui o portita ca se se intoarca cand are chef la tine.

Poarta aia trebuie sa stie ca-i este inchisa pe veci, ca atare, ii spui "adios si nu ma mai cauta in veci, ca nu ma mai intorc la tine"!
Ce ai facut este gresit....pentru ca tu o s afii deranjata cand are el chef, chiar daca vrei sa-ti faci un iubit nou, el nu te va lasa, pentru ca tu i-ai permis prin "...sa ramanem doar prieteni", de aceea iti spun, cand relatia ajunge aici, de obicei se rupe definitiv, spre binele amandorura, altfel unul va suferii intotdeauna, in schimb ce celalalt va continua sa faca ce vrea si sa-si bata mai departe joc de cine ii permite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Este imposibil sa nu fim prieteni. Ne aflam in acelasi grup de prieteni si iesim mereu impreuna in oras cu grupul. In plus sta la o banca distanta de mine asa ca o relatie tensionata nu ar fi buna pentru nimeni

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteti fii colegi, fara sa fiti prieteni!