| NicollNikkyKv a întrebat:

Hei am niste curiozitati :
1. De ce majoritatea baietilor nu sunt cu o fata care e draguta dar nu are cur si tate 'indeajuns de mari ' precum vrea el?
Mai exista baieti care sa se uite la personalitatea fetei, si nu daca are tate mari si cur mare? cum se zice: cur si tate au toate, dar minte oh go on

2.De la ce varsta e bine sa-ti incepi viata sexuala?
este o rusine sa o incepi de la 16-17 ani in sus?
si cand esti in mometu acela si ii zici baiatului ca e prima oara, nu stiu cum sa explic aici, baiatul are o parere buna sau nu stiu asteapta sa nu fi virgina?
Baietii prefere fetele virgine sau care nu mai sunt virgine?
FUNDA + VOT :*

10 răspunsuri:
| lime_3980 a răspuns:

1. cred ca atunci cand placi pe cineva, il placi pentru interior, nu pentru exterior. cei care isi aleg partelnerele dupa fund si sani, sunt superficiali si nu ar trebui sa le oferi privilegiul de ati pierde vremea cu ei. ai putea rata ocazia de a intalni pe cineva care chiar merita osteneala.

2. e o chestie de optiune, fiecare decide pentru el la ce varsta vrea sa inceapa. nu cred ca e o varsta standard. ca o curiozitate, aveam o profa de religie care avea 40 de ani si inca isi astepta alesul, deci poti fi linistita.

3. nu trebuie sa-i spui daca nu vrei, dar nu trebuie sa dau explicatii, nici daca ai facut-o nici daca nu. in orice caz daca-ti alegi pe cineva potrivit, va reactiona bine in orice situatie si intrebarile astea nu si-ar avea rostul.

4. sunt de parere ca barbatilor le e frica sa fie comparati si de asta prefera virginele. pe de alta parte la fel, consider ca e vorba de persoana de langa ei. chiar nu conteaza daca devine lumea pentru ei.happy

| oprescudorin11 a răspuns:

In general baietii sunt grabiti, nu conteaza fata cum arata, doar ca sa faca sex cand vrea el.
Cand gasesc una cu minte o pastreaza pentru 'lectii de filozofie'. Baietii azi nu prefera nici virgine, nici nevirgine, tot aia este, prefera pe prima care i se ofera.
Asta vorbeam la 'scara globala'. Sigur ca sunt rare situatii in care situatia poate fi altcumva.
Rusine este sa-ti incepi viata sexuala cand nu o faci din dragoste, nu esti pregatit(a).Nu exista reguli decat in mentalitati. Fiecare incepe cand simte! Nu cred ca trebuie sa te consulti cu prietenii sau sa le marturisesti cum si cand ai inceput.

| piticaanonima a răspuns:

1tongueai da mai exista baieti si acei baieti sunt rari dar trebuie pretuiti caci acei baieti pot fi foarte usor raniti... si iubitul meu ii la fel si crede-ma sunt foarte sensibil

2tongueai nu ii neaparat vorba de varsta aici. Lucrul asta il faci atunci cand te simti pregatita si cand esti langa persoana pe care o iubesti.
De obicei baietii care chiar stiu sa puna suflet si nu sunt vagabonzi prefera sa fie primii din viata unei fete deci ii bine sa vorbiti despre asta la inceputul relatiei dar daca te iubeste te iubest si daca esti si daca nu esti virgina, cu sau fara tate si cur... Efectiv te iubeste

SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR. FUNDA? :*

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Baietii (adica cel putin eu) se uita la corp ca la un ansamblu, cel mai important 'punct' este fata, iar corpul sa nu fie extra slab/plinut. Dupa aia are loc selectia: daca nu are minte dar are fund, raman dragut in continuare, ca trebuie sa mai fac si sex din cand in cand. Daca are minte si ma potrivesc cu ea, nici nu aduc vorba de sex, o perioada.
2. Ca fata rusinea ar trebui sa existe doar daca incepi viata sexuala prea tanara, 16-17 ani e varsta de la care incepe sa fie acceptabil s-o faci. Abia dupa 24-25 de ani devine o problema, si nu neaparat de rusine (oricum lumea nu ar trebui sa stie detalii despre asta), ci de hormoni, o cam iei razna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. De prosti. Pentru mien conteaza si personalitatea fetei, iar daca e sa vorbim de aspectul fizic, ei bine, conteaza si ala, dar nu curul si tatale sunt importante. Mai importanta e fata pentru mine.

2. Nu exista o varsta standard. Nu e o rusine sa iti incepi viata sexuala tarziu, e chiar indicat. Crezi ca e atat de sanatos sa faci sex de la 14 ani? Iti zic eu ca nu e.

In mod normal ajungi sa iti incepi viata sexuala cu persoana pe care o iubesti, iar daca o iubesti nu trebuie sa iti fie teama sa-i zici ca e prima persoana din viata ta. Eu as fi fericit sa stiu ca iubita mea e virgina, acum depinde de caz. Poate gasesti vreunul de ii e frica de sange si poate pune un amic sa rezolve problema, iar el sa fie al doilea.

| Alcyon a răspuns:

1. Totul tine de varsta baiatului in cauza. Adolescentii se uita in primul rand la tate si fund, fiindca la varsta asta umbla hormonii prin ei. Pe urma, cand le mai vine mintea la cap (in general dupa 20 de ani), incep sa fie interesati si de alte aspecte.
2. Viata sexuala e bine sa fie inceputa dupa varsta de 18 ani. Motivul e legat de imaturitatea partenerilor, ce duce la destramarea cuplului, intr-un timp destul de scurt. In adolescenta, azi esti cu unul, maine cu altul. Consecinta: risc crescut de a face boli cu transmitere sexuala (in conditiile in care prezervativul te protejeaza doar vreo 70% de BTS-uri). In afara de asta, daca ramai insarcinata, iti distrugi viata. Esti nevoita sa renunti la scoala, ca sa stai cu copilul, iar de angajat, slabe sanse...
3.Barbatii experimentati, nu vor virgine, fiindca n-au rabdare sa stea sa creasca ei o femeie. Doar aia mai micuti (sa zicem pana in 24 de ani) mai cauta astfel de fete.

| Alcyon a răspuns (pentru lime_3980):

La 40 de ani, e deja exagerat laughing Mai ai putin si intri la menopauza.

| Dariusuu a răspuns:

Hai să le luăm pe rând.

1 - Nu cred că e aşa cum zici tu, dacă o vrea doar pentru fundul şi sânii pe care-i are e clar că vrea doar sex de la ea şi o vede doar ca pe un obiect sexual.

2- Medici recomandă că virginitatea ar trebui s-o pierzi la 17 ani jumate(cel puţin) atunci când eşti dezoltată atât fizic cât şi psihic.
Este ruşinos să ai 16 ani şi să NU fii Virgină!

Acuma depinde şi de băiat, sunt băieţii care preferă şi fetele virgine pentru că prima dată nu se uită niciodată de aia nu se grăbesc.

O zi frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata sexuala o poti incepe de la 17 ani fara nici o rusine,adica nu mai e ca acu doua`j`de ani cand isi vindeau oamenii casele si se mutau in alt oras,daca afla lumea ca s-a expirat virginitatea fetei…
In rest, si voi si noi ne uitam in aceeasi masura si dupa curu` fetei, dar si dupa patratelele de pe burta – e egalitate deplina intre femei si barbati, cum v-ati dorit-o voi, daca stau bine si ma gandesc…
Mie imi placea mai mult cand barbatu` ii era superior femeii, dar daca nu se mai poate – asta e…

| stark47 a răspuns:

La prima intrebare.
eu nu am un anumit barem in care sa incadrez urmatoarea fata cu care voi sta.bineinteles,aspectul fizicconteaza din moment ce ala e primul lucru pe care il observi,insa am renuntat la persoane din cauza lipsei de caracter de care dadea dovada.
conteaza foarte mult(pentru mine) un echilibru intre frumuseste interioara si una exterioara
eu sunt unul din acei baieti care ii credeai pe cale de disparitie,am stat(consider eu) cu toate categoriile de fete, slabe grase, cu sani mari mici cu fund si fara, relativ proaste sau destepte, idioate geniale.cum am zis, nu am un barem, daca ceva ma atrage spre o fata, atunci ma las atras.
iar pentru a doua intrebare,
o varsta mai inainte e in ambele cazuri (si la fete si al baieti)mai OK.atat medical cat si pishiatric.
si baieti nu mai au astfel de gusturi, virgina sau nu, sta pana la urma o descoperi ulterior, daca nu ai atat de multe cunostinte despre respectiva