| Maria1678 a întrebat:

Hei! Am o relație de un an cu un baiat minunat, ma iubeste si are grija de mine cel putin asa simt. Doar ca imi ascunde ceva, faptul ca e luat in plansament. Nu ma deranjează deloc nu mi as schimba niciodată gândirea despre el ci doar faptul ca imi ascunde. Am aflat de la niste rude care sunt prieteni de familie cu familia lui și i am vazut si buletinul ca nu corespunde cu numele tatălui adoptiv cel care se prezintă in societate si pe Facebook. Nu stiu ce sa fac il iubesc si vreau sa fie sincer cu mine. Cum as putea sa ii zic ca știu? Eu am 17 si el 21.

8 răspunsuri:
| Bella999 a răspuns:

Buna! Poate i-a fost rusine sa iti spuna din cauza fricii ca te pierde daca aflii despre el chestia asta. Este o situatie foarte delicata. Totusi mi se pare ciudat, ca daca sunteti impreuna de un an si inca nu ti-a spus asta, inseamna ca nu are destula incredere in tine si in relatia voastra. Cel mai bine ar fi daca ai fi sincer cu el, arata-i ca sinceritatea si adevarul au picioare mult mai lungi decat ascunderea adevarului care ii aproape o minciuna din partea lui. Neaparat sa ii spui adevarul, dar intr-un mod delicat, sa fii calma si intelegatoare. S-ar putea sa fie pentru el un subiect greu de discutat, si pana la urma nu vrei sa il sperii, sa o ia la fuga. Rabdarea si calmul ajuta foarte mult. Mult succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Direct.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mai bine va despărțiți, e prea complicat și ești prea tânără pentru compromisuri. Pune mana și învață pentru facultate pentru ca la facultate te așteaptă distracția vieții tale

| Carbit9669 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mare **** ce primeste, corect?

| TheNutzuu a răspuns (pentru Carbit9669):

Adu datoria bagamias gura ta

| Carbit9669 a răspuns (pentru TheNutzuu):

AAAA pleaca raule

| Violleta2022 a răspuns:

Luat in plasament la 21 de ani? Este handicapat?

| dullcat a răspuns:

Il poti intreba mai multe despre familia lui. Sau poti da dovada de maturitate si astepta pana cand are el incredere in tine si iti dezvaluie pe cont propriu, fara vreo presiune sau aluzie din partea ta. Daca te iubeste si el sigur iti va spune la un moment dat.

Am avut o colega de facultate care a trait o buna parte in plasament, dar am aflat abia dupa 3 ani. Excluziunea sociala doare foarte mult.Iar stigma ca e ceva neinregula cu el, ca lumea il poate eticheta incapabil mintal, ca il poate judeca dupa parinti si alte prejudecati foarte urate, in general, nu ajuta deloc.