| Andaa32 a întrebat:

Hei, am sa incerc sa fiu directa. Ma cunosc cu ' X' de 2 ani thinking am facut foarte mult impreuna in timpul ala, La un moment dat au fost certuri discutii. el tinea enorm la mine, primul pas il facea de fiecare data el si multe altele. tineam la el, dar nu asa cum o facea el happy. La un moment dat devenise rece, ne despartisem. si atunci am ales sa" dispar din peisaj " pentru ca numai vedeam rostul happy Acum 2-3 saptamani, am inceput din nou sa dam unul de altul. sa vorbim, el mi-a spus ca nu a incetat niciodata din a nu ma mai iubi, ca se gandea la mine in tot timpul asta, si multe altele. Asa ca ne-am gandit sa ne mai dam o 'sansa'. Prima saptamana a decurs totul bine mersi, pana cand au inceput iar discutiile geloziile mele absurde si altele. si pana la urma iar ne-am despartit. din prostiile amandurora. Am stat o saptamana din nou fara sa vorbim, el inca ma mai cauta. Acum 2 seri, in cele din urma mi-a explicat cum sta treaba, daca vroia pe altcineva numai statea sa ma impace si altele. Iar in seara aia a mers totul perfect. happy Iar ironic, ieri pur si simplu ma bagase mult mai tarziu in seama decat o facea de obicei, vorbea mai sec. si iar au aparut discutiile happy Pana cand m-am enervat. si i-am zis' bafta la tot '. el nu a mai zis nimic, eu crezand ca nu va renunta asa usor. oh go on
Iar de atunci nu ma mai baga in seama. mi-e teama sa-l bag eu pentru ca mi-e teama de ce va zice. voi ce credeti, ii mai pasa?
Si daca da, de ce nu mai da nici un semn? happy -.-

Răspuns Câştigător
| AddeAndre14 a răspuns:

Trebuia sa fiti deschisi unul cu altul, sa va rezolvati problemele.Nu cred ca ar trebui sa fi asa geloasa,certareata, probabil ca s-a saturat de atitudinea ta, pentru ca il ranesti, de aceea a plecat, daca tu chiar il iubesti iar majoritatea certurilor au fost din cauza ta ar trebui sa iei masuri.Nu te gandii ca vreau sa te omor si sa dau vina pe tine am avut si eu certuri, mereu si nu au trecut decat 7 luni, nu 2 ani.Iar certurile au fost si din vina mea si din vina lui dar am stiut sa stam unul langa celalalt si vorbim, sa fim sinceri unul cu altul.Sa iti dau si un exemplu grav intre noi? Era sa raman gravida si sunt minora.(Nu dau detalii).Dar am trecut peste, parintii stiau, s-a rezolvat, mergem mai departe. E pacat sa dam cu piciorul la ceva frumos si mai ales tu. Vorbeste cu el happy

6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ciorba reincalzita.....chiar de prea multe ori!
Asa ca, fiecare pe drumul lui.

| Iulia8659 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci tu primul pas de data asta daca chiar ti la el, el probabil s-a saturat sa tot faca primul pas si a decis sa te lase sa vada daca tu ai face ceva pentru el. Nu ai nimic de pierdut daca o sa il cauti tu. ba din contra.
Totusi parerea mea este ca ar trebui sa discutati iar, si sa lamuriti absolut tot, ar fi pacat pentru voi sa nu fiti impreuna.
Bafta iti tin pumni :*

| neutrino a răspuns:

Poate ca el considera, si pe buna dreptate, sa te lase impreuna cu gelozia ta, cu tot. Aceasta relatie facuta din bucati nu are cum sa mearga si poate ca el a inteles acest lucru.

| Dariusuu a răspuns:

Din ce ai scris tu aici e clar că nu sunteţi pe aceaşi lungime de undă. Sunteţi 2 nehotărâţi care aşteaptă să facă cineva primul pas şi aşa. Aaaa, şi 2 orgolioşi.

Poate că cel mai bine ar fi să luaţi o pauză şi să vă gândiţi ce anume vreţi unul de la celălalt.

Nu o lua pe o jignire, vreau doar să vă ajut.

| Andaa32 explică (pentru neutrino):

Nu totul a decurs doar la geloziile mele, tocmai am precizat " din prostiile amandurora. "winking

| Torres92 a răspuns:

Am trecut printr o poveste ca a ta
Eu daca eram in locul lui(chiar daca mi se rupe inima)
imi caut pe alta
aici subliniez...
"Nu pentru ca esti tu devina"