| Ankutzaaa a întrebat:

Hei..am si eu o intrebare:

Ce inseamna pentru voi "A INSELA persoana iubita"?
Adica eu acum cateva zile m-am sarutat cu "un altul"..desi am o relatie stabila si de lunga durata.
Prin sarutul cu "altul" chiar imi insel iubitul?
Altii spun ca doar daca faci SEX inseli...altii nubig grin
Va rog, lamuriti-ma.
Multumesc!

23 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

L-ai inselat. Punct. Nu e nicio dilema. Si daca iesi cu altul in oras, pe la spatele lui, tot inselat e.

| adry2001 a răspuns:

L-ai inselat. Poate ca pentru tine nu inseamna nimic, dar pentru el inseamna foarte multe. Adica nu doar ca-l inseli si poate ca e gelos, dar va crede ca te folosesti de el ca sa te lauzi ca ai iubit sau se va simti prost, deoarece va crede ca tu nu-l consideri destul de bun, dar el te iubeste extrem de mult. Daca te-ai sarutat cu altul, inseamna ca inca nu ti-ai gasit dragostea adevarata, si ca inca nu esti pregatita sa-ti dai inima unui singur barbat.

| trance04 a răspuns:

Faptul ca te saruti cu altul asta inseamna ca ai o relatie stabila? Interesant., copilarisme

| Ankutzaaa explică (pentru trance04):

Da,pentru mine asta inseamna.
Si daca vrei sa fi rautacios/a mai bine nu mai comenta aici.
Tu crezi ce vrei..pa-pa.

| Demonull a răspuns:

Si daca vorbesti cu altul lucruri care sunt personale se numeste inselat..bravo.

| neutrino a răspuns:

Tu nu ai inselat pe nimeni, doar pe tine insuti!

| trance04 a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Eu mi-am spus o parere daca te-a deranjat este treaba ta, cartoon network este in alta parte aici este TPUwinking

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Evident ca l-ai inselat... Un sarut nu e nimic. E ceva pe care il oferi din dragoste. Daca ai sarutat pe cineva la un joc nu-i nimic.

| Danysan a răspuns:

Nu -si un sarut e de ajuns.Inseamna ca nu respecti persoana care te iubeste.O singura scuza poti sa ai -daca erai manga laughing
si nici atunci nu se iarta:-p

| LovellyAngel a răspuns:

Intreaba-ți iubitul exact ce ai scris aici, el te va lamuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o luam altfel : sa zicem ca el ar fi facut asta,iar tu,evident ca-l iubesti. Nu te-ar fi deranjat daca intr-o zi ar veni la tine si ti-ar spune : ''iubito, sa stii ca m-am sarutat cu o fata, dar ma ierti ca doar nu am facut sex cu ea ''.

Baga-ti mintile in cap, gandeste-te CE vrei sa faci, sa-ti vezi de relatia ta, sau sa ai aventuri.
Nu e bine sa te tii de ambele in acelasi timp, pentru ca cineva va suferi.

| trance04 a răspuns (pentru LovellyAngel):

Buun raspuns, ar fi mers o fundawinking

| NuMaContrazice a răspuns:

Esti o *****! Huooo!

| h3r a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Lasă-mi cuvintele în gură.

| Alexu9696 a răspuns:

A insela inseamna a te vedea cu o alta persoana, a saruta pe altcineva, a face sex cu altcineva

| Dariusuu a răspuns:

Normal că l-ai înşelat, acum e timpul să recunoşti.

Poţi face asta?

| Ankutzaaa explică (pentru Dariusuu):

Normal....ca nustraight face

| Dariusuu a răspuns (pentru Ankutzaaa):

Sunt sigur ca daca el facea la fel vorbeai despre inselat, pentru ca atunci chiar te insela.

O zi superba iti doresc.

| Azµre a răspuns (pentru Ankutzaaa):

L-ai înșelat, dar dacă ții la el, spune-i ce ai făcut!

| Ankutzaaa explică (pentru Azµre):

Multumesc pentru raspuns.dar nu pot face asta!
:*

| Azµre a răspuns (pentru Ankutzaaa):

De ce nu ai putea face asta? la urma urmei îl iubești, ții la el? vrei să discutăm în privat aspectul ăsta?

| Ankutzaaa explică (pentru Azµre):

Desigur!

| lonewulf a răspuns:

Pur si simplu e o atractie fizica de moment, cred. Va trebui pe viitor sa iti controlezi aceste porniri, daca spui ca e cineva in viata ta la care ti cu adevarat. Ma rog, sper sa conteze mai mult timpul petrecut cu aceea persoana, decat pura atractie fizica.

Adica nu stiu. Ce ar fi putut sa te fi atars atat de mult la tipul acela de l-ai sarutat, desi ai un iubit? E ceva nou, a intervenit monotonia in relatia ta...ce naiba?

Eu nu am reusit performanta asta, cand tin la cineva. Poate doar daca m-as lasa dus de val, dar nici atunci.