| elenavalentina776 a întrebat:

Hei am și eu o întrebare
În dimineața aceasta m-am trezit și am decis să fac un test de sarcină, am din acela barza care are pipeta, eu grăbită am scufundat testul 5 secunde intr-un recipient cu urină..rezultatul a ieșit negativ instant, am citit pe net ca testul trebuia lăsat 5 minute înainte sa fie folosit pe o suprafața plată mai apoi aplicate cu pipeta fix 4 picături de urină și doar așa vor ieși bine rezultatele, este așa sau este posibil să fie și la mine un rezultat bun, de menționat ca fac testul dupa o luna deci sigur trebuie să apară rezultate întemeiate

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca ai stricat testul, de ce ai venit sa ne mai spui?

Cumpara alt test si fa maine altul, dar de data asta respecta intocmai instructiunile de pe pachet.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Un prezervativ costa mai putin decat un test de sarcina sau pilula de a doua zi. Si scapi si de stres.
Protejeaza-ti sanatatea folosind prezervativ. Te protejezi de sarcini nedorite si de BTS (Boli cu Transmitere Sexuala).

| eugenialupascu a răspuns:

DEDICATIE DOAMNA VIOLLETA2022 mars dracoaica dracu ai fata de zici ca i coiu lu sotul mi o. te bagi in seama ca si chilotii n cur. comentezi pe teste de sarcina de zici ca mai prinde la dumitale