| yournameplease a întrebat:

Hei baieti! Ma adresez voua si am o curiozitate. Vi s-a intamplat sa fiti atat de orgoliosi incat sa nu bagati o fata in seama? Ori din gelozie sa o ignorati? Fiindca vi se parea voua ca fata are pe altu`. Cand ignorati o fata? E posibil ca un baiat sa tina totul pentru el si sa nu ii arate fetei pe care o place, adevaratele sentimente din orgoliu? Daca e asa, o face pe fata sa creada ca nu e interesat de ea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e incapatanat si gelos nu merita sa-ti bati capul cu el ca tu vei fi cea care va suferii, cauta un baiat cu care sa te intelegi si sa te inteleaga, nu unul la kilometrii distanta in care sa nu existe incredere, tu ai avea incredere in mine dca as fi la 30 de km distanta si ti-as zice in fiecare zi la telefon ca te iubesc si alea alea? nu cred

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai mare prostie

| yournameplease explică (pentru anonim_4396):

De ce spui asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru yournameplease):

Nici daca mi-ar fi cea mai mare dusmanca nu as ignora-o, din contra.
Se pare ca nu ai inteles raspunsul meu

| Swal a răspuns:

Mami, eu nu am vorbit cu fata de care eram indragostit un an de zile, din orgoliu. Oricum, ea gresise, voiam s-o las sa se convinga singura, s-a convins cand era prea tarziu. Totusi privesc si partea buna, ea a venit la mine sa-si ceara scuze, in niciun caz invers. Si ca aa vezi ce orgoliu nenorocit am avut, am stat si 1 luna cu ea in banca plus alte 11 in aceeasi clasa (vacanta -> vecini)...orgoliul asta laughing

| yournameplease explică (pentru anonim_4396):

Pai nu am putut sa inteleg. Argumenteaza daca vrei. Fa-ma sa inteleg mai bine! Nu prea iti place sa vorbesti...

| yournameplease explică (pentru Swal):

Cati ani ai?

| Swal a răspuns (pentru yournameplease):

14 pe vremea aia, 16 acum. Stiu stiu, eram un copil. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru yournameplease):

Ce orgolilul ar fi ala ca eu sa te iubesc dar sa nu ti-o arat? nici timid daca eram si tot dadeam ceva semne ca te iubesc.Ma repet, daca ai fi dusmanul meu de moarte si tot ti-as acorda atentie, de ce? in primul rand din bun simt si'n al doilea rand as cauta sa vad ce mai uneltesti pe la spatele meu laughing
Sa inteleg ca iti place un baiat dar acesta nu da semne ca simte ceva pentru tine dar tu o ti pe-ata, una si buna, ca nu se exista, asta ma place dar face pe-al darcu! asa e?

| Swal a răspuns (pentru Swal):

Dar de ce intrebi?

| grab a răspuns:

Da, daca faceam sex cu ea si nu se ridica la inaltimea asteptarilor mele ii aplicam un ignor universal pana isi dadea seama ca nu are rost sa se mai gudure inutil.

| yournameplease explică (pentru Swal):

Sa nu mai faci asa laughing Sa vezi tu cum fuge cu altu` laughing daca nu actionezi la timp...

| Swal a răspuns (pentru yournameplease):

Nu era cine stie ce fata, atunci cand ti se pune pata nu prea mai judeci. O vedeam printesa, dar e urata acum. Nici daca m-ar plati nu as iesi cu ea laughing

| yournameplease explică (pentru anonim_4396):

Pai asta tind sa cred, a vrut sa ramanem amici..Nu am fost cu el intr-o relatie, eram pe punctul. a decis imediat sa fie cu alta din cauza distantei... cam complicat, ne despart zeci de km. In fine, noi vorbim ca niste amici, se comporta oarecum indiferent si ca un amic bun pana cand vine vorba de alti baieti, ma rog unul pe care nu-l suporta, cel mai mare dusman al lui si are impresia ca vorbesc cu el. Face niste faze si ma gandesc ca il deranjeaza si e gelos. Acum e singur.

| yournameplease explică (pentru Swal):

Da in general ne indragostim prima data de oameni urati. Mi s-a intamplat laughing

| yournameplease explică (pentru grab):

Doar la asta te rezumi tu? Nu pentru asta iti faci o prietena? Ce varsta ai?

| yournameplease explică (pentru anonim_4396):

Totusi cat ani ai? E bine daca gandesti asa. Multi nu au curajul...

| grab a răspuns (pentru yournameplease):

Mai, acuma nu trebuie sa iei de bun tot ce primesti aici ca raspuns. ideal ar fi sa citesti tot si sa retii doar ce ti se aplica.
varsta mea imi permite sa idi dau orice fel de raspuns, depinde si de calitatea intrebarii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru yournameplease):

E acuma si cu tine laughing lasa-mi ani in pace mai laughing

| yournameplease explică (pentru grab):

Evident, am cerut sfaturi. fiecare e de parere diferita. E si normal.

| grab a răspuns (pentru yournameplease):

Bine!

| yournameplease explică (pentru anonim_4396):

Da ma gandesc si eu pe de-o parte la asta... poate ca m-am atasat de el si nu vreau sa ii dau drumul, de putut pot sa il las. Vorba lui ne facem rau unul altuia daca am intra intr-o relatie si oricum ar fi ceva virtual. Totusi cred ca gandesc prea departe. relatia la distanta e grea si imposibila, asta mi-am spus dinainte de al cunoaste. sad

| h3r a răspuns:

Dacă nu-i interesat de tine, n-o arată, și normal.
Orgoliu îi prostește de multe ori, însă când este ceva serios, ăsta dispare.
Ești sigură că așa e și la tine?

| yournameplease explică (pentru h3r):

Buna intrebare. SI chiar daca asa ar fi, eu sa n-am orgoliu si sa-l plac. tot ar fi imposibil sa fiu cu el. La ce ai spus ma gandesc in cel mai rau caz. Voaim doar sa aflu daca simte ceva pentru mine, atat.

| h3r a răspuns (pentru yournameplease):

Dacă era ceva, îți dădeai seama indiferent de situație!
Nu te complica...

| RAY a răspuns:

Nu,eram fericit ca scap de ea si numai trebuie sa-i spun adio, scap mai ieftin si curat

| Demonull a răspuns:

Hm.mi s a intamplat sa caut o fata sa fiu cu ea dupa sa se faca greseli in relatie sa o caut tot eu iar si iar si iar si dupa sa ma ignore...din motive cacanare.Acum nu o mai caut si merg mai departe, asta e orgoliu?

Bun si daca te referi la „prima intalnire„ gen o vezi o placi o abordezi.Nu sunt genul si cred ca e mai bine asa, atunci cand vad o femeie NU incerc sa ma bag in seama ca asta cam derajeaza(pe o tipa desteapta) dar tot ii dau diferite „semne de interes„ daca ea imi raspunde si mai ales daca imi intelege „semnele„ in cele din urma o abordez sau ma abordeaza.
acum daca iti place de una si nici nu te uiti la ea, inseamna ca esti prea copil si o sa mori labar.sorry

| Demonull a răspuns (pentru Demonull):

Ceea ce am vrut sa spun este un tip matur, stie cand sa foloseasca orgoliul si cand nu..asta am vrut sa spun in ultima fraza mi-a iesit cam rautacios.ups

| xUnderground a răspuns:

Am patit-o si eu oh go on Da, gelozia e raspunsul fetele ranesc baietii fara sa isi dea seama laughing, dar dupa tot noi (baietii) cadem vinovati oh go on Si pentru a le deschide ochii fetelor, le raspundem cu aceeasi moneda \m/ Funda?

| Duucu a răspuns:

Eu cam întotdeauna sunt gelos cănd îmi place de o fată. Sper că e ceva trecător...

| yournameplease explică (pentru Demonull):

Gandesti foarte bine. Eu fug de tipii insistenti care ma abordeaza imediat ce ma vad. De asemenea nu stiu sa poarte o discutie. Nu trebuie sa sari pe o tipa din prima, rabdare si da daca stii cum sa o iei se intoarce ea la tine.