| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Ce parere aveti despre relatiile in care este o diferenta de varsta destul de mare? De exemplu ea sa aiba 20 de ani, iar el 30. Credeti ca pot functiona?

11 răspunsuri:
| Apollo007 a răspuns:

Da,de ce nu? Depinde mult de cat se inteleg cei doi, de cat se potrivesc si de ce sunt dispusi sa faca pentru ca lucrurile sa mearga. Am cunoscut oameni care s-au casatorit si au copii cu diferenta de varsta mai mare.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt destule cazuri in care varsta dintre parteneri nu a fost deloc un impediment in calea dragostei si fericirii in cuplu. Asa ca da relatiile de genul pot functiona fara indoiala cand sentimentele dintre cei doi sunt puternice si exista respect si incredere reciproca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de multe alte lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum ar fi? Detaliaza, te rog...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Maturitatea celor 2(in special a fetei),
distanță dintre ei,intervalul de timp la care se vad(presupunând ca el lucrează si ea e la facultate), asteptarile pe care le au, viziunea asupra vieții...El poate sa vrea căsătorie, copii, iar tipa nu cred ca ar fi pregătită pentru asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

O asemenea diferenta de varsta la aceasta etate a celor 2 parteneri este una care poate fi apreciata ca fiind inca destul de acceptabila. Probleme cu adevarat imposibil de ezolvat sau de trecut peste ele apar de regula in cazul diferentelor de varsta mai mari decat este cea precizata de tine. Sanatate!

| AleexisViol3t a răspuns:

Da, pot funcționa cat timp cei doi de inteleg.

| Rujiru98 a răspuns:

Poate functiona. Acum depinde și cât de bine se inteleg cei doi parteneri.

| RAY a răspuns:

E ok, diferenta de varsta, in fapt astea tin mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca DA!

| cæcilie a răspuns:

Acum depinde si la ce fel de relatie de referi. Relatiile de sugar dating spre exemplu doar asa functioneaza- cu o diferenta destul de maricica intre cei 2 parteneri.

Sunt situatii in care unele persoane se si casatoresc, sunt alte persoane care nu se inteleg deloc. Deci depinde foarte mult de cele 2 persoane implicate, daca ceea asteptarile si viziunea despre viitor se intalnesc undeva la mijloc as spune eu